آزمون بین المللی

بهترین کتاب ها برای آمادگی آزمون آیلتس کدام کتاب‌ ها هستند؟

برای آمادگی آزمون آیلتس توصیه‌های زیادی به ما می‌شود. مهم‌ترین توصیه این است که شما باید تمرین کنید، می‌توانید این کار را به صورت آنلاین، با یک دوست یا یک معلم انجام دهید. همچنین چندین منبع رایگان برای آمادگی آزمون آیلتس وجود دارد اما اگر شما مطالعه‌ی کتاب را ترجیح می‌دهند، بهتر است بدانید که خواندن برخی کتاب‌ها برای موفقیت در آزمون آیلتس ضروری است. در ادامه بهترین کتاب های آمادگی آزمون آیلتس را به طور مختصر به شما معرفی می‌کنیم.

معرفی بهترین کتاب های آمادگی آزمون آیلتس

۱. مجموعه کتاب‌ های آیلتس کمبریج (Cambridge IELTS Series)

آمادگی آزمون آیلتساین مجموعه، مهم‌ترین و مفید‌ترین کتاب‌هایی هستند که می‌توانید برای مطالعه‌ی آزمون آیلتس تهیه کنید. کتاب‌های آیلتس کمبریج شماره‌ی ۱ تا شماره‌ی ۱۲ توسط موسسه‌ی کمبریج (که آزمون‌های آیلتس را طراحی می‌کند) تهیه شده و شامل ‌آزمون‌های واقعی آیلتس دوره‌های قبل است. اگر شما مطالعه‌ی خود را با آخرین شماره، یعنی کتاب شماره‌ی ۱۲ شروع می‌کنید، در این کتاب به جدیدترین تست‌هایی که اخیرا در آزمون‌های آیلتس آمده است، دسترسی خواهید داشت. مطالعه‌ی این مجموعه کتاب در آماده‌سازی شما برای آزمون آیلتس بسیار موثر است، بنابراین گرچه این کتاب‌ها کمی گران هستند، اما سرمایه‌گذاری خوبی برای موفقیت در آزمون آیلتس محسوب می‌شوند.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
با قالب آزمون GMAT آشنا شوید

 ۲. راهنمای رسمی کمبریج برای آیلتس (The Official Cambridge Guide to IELTS)

راهنمای رسمی کمبریج برای آیلتس

به‌ غیر‌ از مجموعه‌ی فوق، این کتاب احتمالا بهترین کتابی است که می‌توانید برای آمادگی آزمون آیلتس از آن استفاده کنید. در‌ حالی که کتاب‌های فوق حاوی آزمون‌های تمرینی هستند (که در آماده سازی شما بسیار مهم می‌باشد)، این کتاب یک راهنمای آموزشی برای امتحان آیلتس است. این کتاب نیز توسط موسسه‌ی کمبریج منتشر و براساس تحقیق دقیقی که درباره‌ی مشکلات داوطلبان آزمون آیلتس صورت گرفته، طراحی شده است. توجه به نکات مندرج در این کتاب برای گرفتن نمره بالا در آزمون آیلتس ضروری است.

۳. کتاب معرفی استراتژی‌های مهم آیلتس (Target Band 7: IELTS Academic Module)

کتاب معرفی استراتژی‌های مهم آیلتس

کتاب مفید استراتژی‌های مهم آیلتس، همانطور که از اسم آن پیدا است حاوی استراتژی‌هایی است که باعث افزایش نمره و رسیدن شما به نمره ۷ در آزمون آیلتس می‌شود. نویسنده‌ی این کتاب در آدرس www.ielts-blog.com  توضیحات لازم را درباره‌ی این کتاب ارائه داده است.

۴. کتاب تمرکز بر روی آیلتس (Focus on IELTS)

کتاب تمرکز بر روی آیلتس

این کتاب برای دانش‌آموزانی که در محدوده ‌ی نمره‌ی ۵ تا ۵/۶ هستند مفید است که زبان انگلیسی پایه را با نکات آیلتس ترکیب می‌کند. همچنین این کتاب برای افرادی که مایل به گذراندن آزمون آیلتس هستند عالی است، اما برای دانش‌آموزانی که مدت طولانی برای آیلتس تمرین کرده‌اند، فاقد مطالب جدید و مفید است.

۵. کتاب شش آزمون‌ آزمایشی آیلتس (IELTS Trainer Six Practice Tests)

کتاب شش آزمون‌ آزمایشی آیلتس

این کتاب شامل شش آزمون آزمایشی است که آزمون‌های واقعی آیلتس نیستند، یعنی توسط کمبریج طراحی نشده‌اند، اما کاملا مشابه آزمون واقعی هستند. قبل از این‌ که به طور واقعی در آزمون آیلتس شرکت کنید، لازم است که از خود آزمون‌های آزمایشی بگیرید، بنابراین کتاب‌هایی مانند این کتاب، ابزار مناسبی برای سنجش عملکرد شما پیش از آزمون هستند. همچنین این کتاب حاوی اطلاعاتی در مورد نحوه‌ی جواب‌دهی به سوالات مربوطه به هر بخش از آزمون است.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
نکات کلی در مورد آزمون زبان GMAT

۶. کتاب واژگان کمبریج برای آیلتس در سطح پیشرفته (Cambridge Vocabulary for IELTS Advanced Band 6.5+)

کتاب واژگان کمبریج برای آیلتس در سطح پیشرفته

اکثر دانش‌آموزان می‌خواهند بسیاری از واژگان را یاد بگیرند و از نظر دامنه‌ی لغات قوی شوند. این کتاب حاوی آموزش لغات مهم وکلیدی آزمون آیلتس است که توسط موسسه‌ی کمبریج منتشر شده و برای استفاده‌ی دانش‌آموزان با نمره‌ی حداقل ۶.۵ طراحی شده است.

اگر شما هم خود را برای آزمون آیلتس آماده می‌کنید و نگران پرداخت هزینه آن هستید، نیک پرداخت می‌تواند در پرداخت هزینه آزمون آیلتس به شما کمک کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا