پرداخت الکترونیکپی پال

آموزش کامل ساخت اکانت پی پال (تصویری)

ساخت حساب پی پال مثل آب خوردن است. هرچند که در طول مسیر ساخت اکانت پی پال باید به یک سری موارد هم دقت کافی داشته باشید. برای ساخت یک حساب کاربری پی پال باید یک کارت اعتباری برای پرداخت‌ها، یک حساب بانکی یا کارت اعتباری برای وریفای کردن اکانت پی پال و در برخی موارد به کارت‌های شناسایی مانند پاسپورت نیاز دارید.

پیش از آن که به سراغ ساخت اکانت paypal یا پاسخ به این پرسش برویم که آیا میشود اکانت پی پال ساخت، ابتدا باید تصمیم بگیرید که چه نوع حساب پی پالی نیاز دارید. به طور کلی پی پال دو نوع اکانت شخصی و تجاری دارد.

اما در کنار این دو، اکانت‌های ویژه پی پال و اکانت‌های ویژه دانش آموزی هم به منظور رفع نیاز برخی از اقشار، در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. هر یک از این حساب‌ها، مزایای خاص خود را برای کارایی‌های مختلف در نظر گرفته شده‌اند. در ادامه ابتدا با انواع حساب‌های پی پال آشنا خواهیم شد.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
همه چیز در مورد پی پال؛ از خرید تا نقد کردن

انواع حساب‌های پی پال

شرکت پی پال حساب‌های مختلفی را با توجه به نیاز هر یک از کاربران در دسترس می‌گذارد که البته هر یک از آن‌ها نرخ کارمزد متفاوتی هم دارند. البته لازم به ذکر است که هنگام تکمیل خرید‌های آنلاین یا ارسال پول نیاز به پرداخت هزینه اضافی نخواهد بود، اما در نظر داشته باشید که بر اساس قوانین پی‌پال، هنگام دریافت پول، پی پال کارمزد خود را دریافت خواهد کرد.

همانطور که گفتیم، پی پال دو نوع حساب اصلی دارد که در کنار آن، حساب‌های فرعی مناسب کاربری خاص هم در دسترس قرار داده است. همه این حساب‌ها با ارائه ای‌میل، رمز عبور و جزئیات ساده دیگر برای کاربران خارج از کشور قابل گشایش است.

شما با داشتن حساب پی پال قادر خواهید بود تا به خرید آنلاین محصولات و سرویس‌ها بپردازید، پول دریافت یا ارسال کنید یا هزینه‌های تحصیلی خود را پرداخت کنید.  در ادامه با ۴ نوع اکانت پی پال آشنا خواهیم شد.

اکانت پی پال شخصی یا Personal

اگر همه هدف شما از داشتن یک حساب پی‌پال، خرید با پی پال به صورت آنلاین و همچنین ارسال و دریافت پول است، اکانت پی پال شخصی مناسب کار شماست. با داشتن حساب شخصی پی پال بدون هیچ محدودیتی پول خود را به هر فردی در سرتاسر دنیا ارسال کنید. همچنین خرید محصول یا سرویس از سایت‌های مختلف به خوبی توسط پی پال پشتیبانی شده‌اند. بهتر است بگوییم پی پال شاید محبوب‌ترین درگاه‌ فروشگاه‌های آنلاین حال حاضر دنیا محسوب می‌شود.

اکانت ویژه یا Premier

اگر یک کسب و کار انفرادی راه انداخته‌اید و می‌خواهید اجناس، خدمات یا سرویس‌های خود را به فروش برسانید، اکانت ویژه پی پال مناسب شماست. این نوع حساب کاربری علاوه بر این که از ویژگی‌های حساب‌های شخصی پی‌پال برخوردار است، برای فریلنسرها و کسب وکارهایی مناسب است که مشتریان خارج از کشور دارند و می‌خواهند یک روش مطمئن و امن برای دریافت پول خود داشته باشند.

توجه داشته باشید که این حساب برای کسب‌ و ‌کارهای کوچک و فریلنسرها نامحدود نیست و حد معینی برای آن تعیین شده است. اما از طرفی هم حجم پرداخت و دریافت این حساب‌ها بیشتر از حساب شخصی است. صاحبان اکانت ویژه امکان دریافت درآمد از طریق کارت‌های اعتباری نیز علاوه بر دیگر اکانت‌های پی پال را دارند.

آموزش ساخت حساب پی پال
آموزش ساخت اکانت پی پال

اکانت تجاری یا Business

اگر یک کسب و کار تجاری گسترده‌تر را راه‌اندازی کرده‌اید و می‌خواهید درآمد شرکت خود را به صورت ارز از مشتریان خارجی خود دریافت کنید، باید یک اکانت تجاری پی پال داشته باشید. این حساب برای گروه‌ها و شرکت‌های تجاری که تجارت آنلاین راه‌اندازی کرده‌اند توصیه می‌شود.

اکانت‌های تجاری پی پال علاوه بر این که از گزینه‌های حساب ویژه برخوردار هستند، تحت نام تجاری شرکت شما ساخته می‌شوند و امکان پذیرفتن انتقال بانکی (با کارمزد به ازای هر تراکنش)، امکان اعطای دسترسی به 200 کارمند و امکاناتی چون Express Checkout را در اختیار مشتری قرار می‌دهد.

همچنین به عنوان یک شرکت تجاری، با داشتن حساب‌های تجاری پی پال، نام شرکت و لوگو شما در هنگام پرداخت به مشتریان نمایش داده می‌شود. همچنین از آن جایی که یک شرکت تجاری نیازمند مدیریت مالی بیشتر، پرداخت‌های دسته جمعی و چنین مواردی است، حساب‌های تجاری پی پال این نیازها را برای این مشتریان فراهم می‌کند.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
نحوه شارژ حساب پی پال

آموزش ساخت اکانت پی پال

پیش از افتتاح حساب پی پال باید گفت، از آن جایی که پی پال در حال حاضر به دلیل وجود تحریم‌ها از کشور ایران پشتیبانی نمی‌کند، بنابراین برای ساخت یک حساب پی پال باید یک شماره حساب بانکی خارجی، شماره موبایل غیر ایرانی، کد پستی و آدرس محل سکونت خارج از ایران داشته باشید. در ادامه با مراحل ساخت حساب کاربری پی پال آشنا خواهیم شد.

 • ابتدا سایت پی پال باز کنید.
 • برای ثبت نام گزینه Sign Up for Free یا Sign Up در قسمت بالای سایت را انتخاب کنید.
نحوه ساخت اکانت پی پال
روی sign up free بزنید تا مراحل ساخت اکانت پی پال را تکمیل کنید
 • در ابتدا از شما پرسیده می‌شود که چه نوع حساب کاربری نیاز دارید. بین گزینه حساب شخصی (Personal) یا حساب تجاری (Business) یکی را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید و get started را بزنید.
 • در مرحله بعد نیاز است که اطلاعات مورد نیاز خود مانند نام، آدرس ایمیل و پسورد خود را وارد کنید.
نحوه ساخت اکانت پی پال
فیلدهای لازم را پر کنید
 • در مرحله بعد باید کشوری را که در آن ساکن هستید، انتخاب کنید. سپس نام کشوری که در آن زندگی می‌کنید انتخاب کنید. به دلیل وجود تحریم‌ها، نام کشور ایران در بین کشورهای پشتیبانی شده پی پال وجود ندارد.
 • سپس روی دکمه Continue بزنید و در فرم دوم، به ترتیب ملیت، آدرس، شماره تلفن و دیگر اطلاعات مورد نیاز از جمله ایمیل را پر کنید.
چگونه اکانت پی پال بسازم؟
اکنون نوبت پر کردن فرم دوم است
 • برای تکمیل ثبت نام باید لینک فعالسازی ارسال شده به ایمیل خود را باز کنید. همچنین ممکن است فعالسازی از طریق یک پیامک به موبایل‌تان انجام شود.
 • حالا حساب کاربری شما ساخته شده است و پس از ان اکانت شما آمده است و می‌توانید کردیت کارت یا دبیت کارت خود را به آن اضافه کنید.
نحوه ساخت پی پال
لینک کردن کارت اعتباری یا بانکی مرحله بعدی است
چگونه حساب پی پال بسازم؟
پس از ساخت اکانت پی پال به راحتی می‌توانید خرید کنید
 • تنها کار باقی مانده، وریفای کردن آن است. توجه داشته باشید که بدون وریفای کردن حساب خود، قادر نخواهید بود از تمام مزایای پی پال استفاده کنید.

آموزش وریفای حساب پی پال

با ثبت نام در پی پال و ساخت یک حساب کاربری، باید مراحل راستی‌آزمایی را به منظور استفاده از تمامی ویژگی‌های پی‌پال پشت سر بگذارید. به منظور این کار نیاز است تا یک حساب بانکی یا کارت اعتباری که به نام خودتان است را به حساب پی پال خود متصل کنید.

 • در ابتدا باید حساب کاربری خود را به یک حساب بانکی متصل کنید.
چگونه پی پال بسازم؟
اتصال کارت بانکی به حساب پی پال
 • به منظور انجام این کار باید کارت اعتباری یا حساب بانکی خود را در پی پال مشخص و بانک موردنظرتان را انتخاب کنید.
ساخت اکانت پی پال
مرحله بعدی انتخاب بانکی است که در آن کارت دارید
 • اطلاعاتی نظیر cvv2، زمان انقضا، شماره کارت و… را در پی پال وارد کنید.
 • پس از انجام این کار، گزینه add your card را بزنید.
 • در نهایت با دریافت تاییدیه افتتاح حساب، متوجه خواهید شد که اکانت پی پال‌تان به حساب یا کارت اعتباری بانکی شما متصل شده است.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
آموزش وریفای اکانت پی پال

طریقه ارتقای اکانت پی پال

اگر فروشنده هستید، می‌توانید از اکانت تجاری برای دریافت پرداخت‌های خود استفاده کنید. در ادامه چگونگی ارتقای اکانت برای ساخت اکانت بیزینس پی پال به صورت مرحله به مرحله شرح داده شده است.

 1. ابتدا در اکانت خود به قسمت Account summary بروید.
 2. در قسمت پایین سمت چپ صفحه روی Upgrade to a Business account بزنید.
 3. دستورالعمل‌هایی که برای ورود اطلاعات موردنیاز است را ادامه و فیلدها را پر کنید تا اکانت شما ارتقا پیدا کند.
 4. برای بازگشت به اکانت قبلی (یا downgrade کردن اکانت پی پال) نیز همین مراحل را در پیش بگیرید.

نقد کردن پی پال

اگر یک فریلنسر هستید یا یک کسب و کار بین‌المللی راه انداخته‌اید، باید از طریق سرویس‌های پرداخت و جابه‌جایی، پول خود را دریافت و آن را به ریال تبدیل کنید. اما مسئله این است که پی‌پال در کشور ما مسدود است و بنابراین باید به دنبال راه چاره باشید.

در کشور ما به دلیل تحریم‌های مالی و بانکی مختلفی که وجود دارد، تبدیل ارزهای دریافت شده از طریق پی پال به ریال امکان‌پذیر نیست. اما این به معنی یک بن بست نیست. بلکه شما می‌توانید با استفاده از خدمات نقد کردن درآمد ارزی شرکت نیک پرداخت، پول خود را با کمترین کارمزد و بالاترین سرعت دریافت کنید. تنها کافی است وارد قسمت نقد کردن درآمد ارزی نیک پرداخت سایت شوید و درخواست خود را ثبت کنید.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
نحوه نقد کردن درآمد ارزی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا