کسب و کار

راه‌های افزایش فالوور اینستاگرام – قسمت سوم

در بخش‌های قبلی این مقاله برخی از راه‌های افزایش فالوور در اینستاگرام را معرفی کردیم. در این بخش اهمیت استراتژی محتوا در اینستاگرام و تاثیر آن برای جذب فالووهای بیشتر را بیان می‌کنیم. با نیک پرداخت همراه باشید.

محتوا پادشاه است؛ این اصطلاح را بارها شنیده‌ایم. در زمینه افزایش فالوور اینستاگرام نیز این موضوع صادق است. اینستاگرام  یکی از شبکه‌های اجتماعی است که برخلاف فیسبوک و توئیتر کاملا مبتنی بر محتوا است. این به این معنی است که قبل از این که شما حتی درباره استراتژی بازاریابی فکر کنید، باید یک استراتژی محتوا در اینستاگرام بیایید.

استراتژی محتوا در اینستاگرام - محتوا

با بیش از ۴۰ میلیارد عکسی که قبلا روی این برنامه بارگذاری شده است، چه چیزی شما را از دیگران متمایز می‌کند؟ پاسخ به این سوال ساده است؛ فروش بیشتر به شفافیت بیشتر نیاز دارد. فالورهای شما به مشتری تبدیل می‌شوند، بنابراین هر چه تعداد فالورهای شما بالاتر می‌رود، فروش شما بالاتر می‌رود. برای این که بتوانید فالورهای خود را افزایش دهید، باید به طور مداوم محتوای شگفت‌انگیزی را ایجاد کنید که واقعا توسط مخاطبان­تان مورد توجه قرار گیرد. استراتژی محتوای شما باید بر اساس اتصال به مخاطبین خود از طریق محتوایی که آن‌ها دوست دارند و به خاطر می­‌آورند، باشد.

چند توصیه از کارشناسان برای استراتژی محتوا در اینستاگرام

پل راموندو، استراتژیست بازاریابی دیجیتال می‌گوید: «بر این باورم که نسبت ارزش محتوای تولید شده به بار تبلیغاتی آن همواره باید ۲ به ۸ باشد. منظورم این است که هدف من ایجاد محتوایی است که ٪۸۰ آن ارزش مستقیمی برای مخاطب فراهم می‌کند و محتوای تبلیغاتی نرم، ٪۲۰ پست­‌های من را شامل می­‌شود.»

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
با ۱۰ قالب وبلاگی وردپرس آشنا شوید

– متیا بارکر که یک عکاس است می‌گوید: ” مهم‌ترین چیز در مورد محتوا، انسجام است. یک محتوای سازگار خوب، بهتر از یک محتوای پراکنده عالی است. شما می‌خواهید افراد اعتماد کنند که اگر به پست­‌های شما برای چیز جدیدی نگاه کنند، همیشه آن را خواهند یافت.”

بیشتر بخوانید: بازاریابی محتوا به کمک محتوای تولید شده توسط کاربر

وقتی که در اینستاگرام پست می‌گذاریم انسجام، شاه و کیفیت ملکه است. اطمینان حاصل کنید که هر روز از سال، پست می‌گذارید. با اینستاگرام خود بسیار شبیه یک روزنامه روزانه با تمرکز بر ارائه محتوای تازه، مرتبط و با کیفیت در سراسر روز رفتار کنید.

این‌ها برخی از اطلاعات ارزشمند از کسانی است که فعالیت آنها موفقیت آمیز بوده است، اما برای تدوین استراتژی محتوا در اینستاگرام خود، باید فرمت‌های مختلف، تم‌ها و سبک‌های مورد استفاده در برنامه را درک کنید.

انواع محتوا در اینستاگرام

در اینجا رایج‌ترین نوع محتوا مورد استفاده قرار می‌گیرد که شما می‌توانید برای صفحه اینستاگرام خود ایجاد کنید.

۱. عکس‌ها و آلبوم‌ها

رایج‌ترین شکل محتوا در اینستاگرام به صورت عکس و آلبوم است، اینستاگرام یک برنامه به اشتراک گذاری عکس است که اجازه می‌دهد در دو اندازه‌ متفاوت عکس‌ به اشتراک گذاشته شوند. در درجه اول، اندازه عکس استاندارد ” اندازه مربع ” معروف اینستاگرام است و دیگری اندازه بلندی است که برای عکس‌های سبک پرتره ایده‌آل است. در هر دو مورد، بهتر است از بالاترین وضوح تصاویر برای مشاهده بهینه روی برنامه استفاده شود.

عکس‌ها می‌توانند به صورت تکی یا چندتایی در یک زمان به شکل یک آلبوم ارسال شوند که به این معنی است که در حال حاضر ممکن است تا ۱۰ عکس را در یک پست واحد آپلود کنید که توسط مخاطبین شما به وسیله حرکت دادن آن‌ها دیده شود. آلبوم‌ها راه خوبی برای توضیح یا گسترش یک نقطه تمرکز واحد هستند. با این حال این موضوع به طور کامل به شما بستگی دارد که آیا از این ویژگی استفاده می‌کنید یا نه. بسیاری از پروفایل‌های اینستاگرام استفاده از تصاویر واحد به عنوان پست را صرفاً به دلایل زیبایی شناختی ترجیح می‌دهند.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
توسعه فروشگاه اینترنتی به کمک سایت های برون سپاری – قسمت دوم

۲. ویدیو

پس از محبوبیت برنامه‌­های ارتباط جمعی ویدیویی که در حال حاضر در توییتر قرار گرفته‌است، اینستاگرام به سرعت محتوای ویدئویی را به برنامه آورد و در حال شکوفایی است. کاربران می‌توانند ویدیو را در حداکثر ۱ دقیقه در هر ویدیو آپلود کنند و می‌توانند آن‌ها را به صورت جداگانه یا در آلبوم‌های مشابه عکس آپلود کنند.

درست مانند عکس، شما می‌توانید ویدئو را با گذاشتن یک فیلتر روی آن‌ها ویرایش کنید، صدا را خاموش کنید. همچنین می‌توانید یک عکس را از ویدئو برای کاور پست انتخاب کنید. همانند عکس‌ها، شما می‌توانید این ویدئو را با نوشته منتشر کنید.

بیشتر بخوانید: بازاریابی احساسی چگونه بر رفتار خرید مردم تاثیر می گذارد؟

محتوای ویدئو جذابیت بیشتری دارد، به همین دلیل است که حتی فیلم‌های کوتاه ویدئویی می‌توانند تعامل شما را افزایش دهند. ایجاد محتوای تصویری جذاب، نه تنها برای تبلیغات و بازاریابی خوب است بلکه باعث می‌شود که طرفداران شما متوجه شوند که شما زمان و تلاش خود را در ایجاد محتوا سرمایه‌گذاری می‌کنید و شما را به عنوان یک برند قانونی و یک نام تجاری در نظر بگیرند.

۳. کلاژ (Collage)

دو نوع مختلف از کلاژ وجود دارد که می‌توانید در اینستاگرام خود درست کنید. اولی با استفاده از برنامه Layout اینستاگرام ایجاد می‌شود که با قرار دادن چندین عکس در یک کادر برای ایجاد یک ترکیب ایجاد می‌شود.

 

سبک دوم کمی متفاوت از یک کلاژ است که با ارسال تصاویر فردی به صورت استراتژیک ایجاد می‌شود که یک تصویر بزرگ را در شبکه اینستاگرام خود هر زمانی که کسی از پروفایل شما بازدید می‌کند، ایجاد می‌کند. در حالی که تاثیر نوع دوم، بسیار شگفت‌انگیز است و می‌تواند به طور خلاقانه به کار رود، شما باید یک تصویر بزرگ‌تر را به اندازه مناسب در فتوشاپ یا یک برنامه ویرایش‌گر مشابه، تقسیم‌­بندی کنید. عکس‌ها همچنین یک به یک در پست­‌های جدید کاربر قرار خواهند گرفت که ممکن است جذاب یا جالب به نظر نرسد و اگر آن‌ها چیزی را که شما خلق می‌کنید را درک نکنند، می­تواند گیج کننده باشد.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
۱۰ روش استفاده از استوری‌ اینستاگرام برای کسب‌ و‌ کار تجارت الکترونیک

۴. استوری

استوری اینستاگرام بهترین مکان برای فعالیت شماست، زیرا هر زمان استوری جدیدی منتشر کنید در بالای صفحه کاربری مخاطبان شما قرار می‌گیرد و از این طریق مخاطبان شما چیزی را از دست نخواهند داد. هر چقدر استوری بیشتری داشته باشید از دید فالوورهایتان فعال‌تر به نظر می‌رسید. امکانات جدیدی که به استوری اینستاگرام اضافه شده اجازه می‌دهد که محتوای ویدیویی جذاب تولید کنید و به اشتراک بگذارید.

استراتژی محتوا در اینستاگرام - استوری

۵. آی جی تی وی

امکان جدید و بسیار کاربردی که اخیرا به اینستاگرام اضافه شده است، آی جی تی وی (IGTV) است. در این بخش می‌توانید ویدیوهای طولانی‌تری بارگذاری کنید و مخاطبان می‌توانند نظرات خود را بنویسند. بعضی افراد بر این باورند که IGTV اینستاگرام محل جدیدی برای پخش برنامه‌های تلویزیونی خواهد بود زیرا بسیاری از برنامه‌های تلویزیونی فعال در اینستاگرام، هم اکنون در این بخش ویدیوهای خود را بارگذاری می‌کنند. پس بهتر است به این امکان جدید اینستاگرام توجه بیشتری داشته باشیم.

استراتژی محتوا در اینستاگرام - IGTV

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا