کسب و کار

افزایش فالوور در اینستاگرام – قسمت اول

ایجاد مشتریان وفادار زمان و تلاش جدی می‌طلبد. این مساله در مورد حفظ تعادلی خوب بین تعامل با پایه مشتری فعلی و جذب مشتریان احتمالی جدید است. شبکه­‌های اجتماعی نقش بسیار زیادی در ایجاد فرآیند ارتباط و بازاریابی برای صاحبان فروشگاه‌های الکترونیکی ایفا می‌کنند. شبکه‌های اجتماعی جهانی مانند فیسبوک و توییتر معمولا گزینه‌های بازاریابی هستند، اما بسیاری از آن‌ها اغلب از برنامه محوری که اینستاگرام است، صرف‌نظر می‌کنند. بنابراین در این راهنما ما در مورد نحوه افزایش فالوور در اینستاگرام بحث خواهیم کرد تا شما بتوانید پایه مخاطبین فعلی خود را حفظ کنید و مشتریان بالقوه خود را افزایش دهید. با نیک پرداخت همراه شوید.

چرا افزایش فالوور در اینستاگرام مهم است؟

افزایش فالوور در اینستاگرام

به گفته  ویکو (Veeqo)، کسب و کارها در اینستاگرام از نرخ‌های مشارکت ۱۰ بار بیشتر از نرخ‌های مشارکت کسانی که در فیسبوک، ۵۴ برابر آن‌هایی که در پینترست (Pinterest) و ۸۴ برابر کسانی که از توییتر استفاده می‌کنند، بهره می‌برند. اگر شما به برنامه‌ریزی کمپین­‌های بازاریابی اجتماعی آینده خود فکر می‌کنید این اعداد قطعا باید توجه شما را به خود جلب کنند.

تخمین زده می شود که ۷۰ درصد از کمپین ها، باعث افزایش قابل ملاحظه‌ای برای تبدیل مراجعه­ کننده به مشتری یا نصب برنامه‌های موبایل می‌شوند. اگر این کمپین­‌ها درست انجام شود، شما می توانید از قدرت اینستاگرام برای کسب و کار و یا برند خود استفاده کنید. هدف افزایش فروش، ایجاد آگاهی از برند یا ارتقاء خط جدید– همه اینها قابل دستیابی است.

در حالی که استفاده از اینستاگرام نسبتا آسان است، ایجاد یک نوع مناسب از پروفایل و استراتژی محتوا بسیار مهم است. ما متوجه می شویم که اگر شما  قبلا از این پلتفرم استفاده نکرده­اید یا به طور انحصاری برای کسب و کار استفاده نکرده باشید، این می‌تواند کمی دلهره آور باشد، بنابراین تمام اطلاعات این راهنما را کنار هم قرار می‌­دهیم تا شما بتوانید به یک بازاریاب موفق در اینستاگرام تبدیل شوید و بر روی نحوه افزایش فالوور در اینستاگرام کار کنید.

بیشتر بخوانید: ۸ تکنیک جلب مشتری در اینستاگرام برای فروش بیشتر!

فهرست مطالب

چرا اینستاگرام؟

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
استخدام شرکت علی‌ بابا برای ۵ هزار نیروی جدید از کشورهای مختلف

نحوه افزایش فالوور در اینستاگرام

 • نمایش مشخصات عمومی و نام کاربری
 • بیوگرافی اینستاگرام

استراتژی و محتوا برای اینستاگرام

 • فرمت محتویات در اینستاگرام
 • سبک‌ها محتوا در اینستاگرام
 • محتوا و استراتژی اضافی به طریقه مناسب برای اینستاگرام
 • کپشن وکپی در اینستاگرام

بازاریابی اینفلوئنسر در اینستاگرام

هشتک­های اینستاگرام

اشتراک­گذاری متقابل

برنامه‌های کاربردی برای اینستاگرام

تجزیه و تحلیل اینستاگرام

درک الگوریتم اینستاگرام

نتیجه‌گیری

چرا اینستاگرام؟

افزایش فالوور در اینستاگرام

برای همه برندهای بازاریابی که حقایق، آمار و اعداد را ترجیح می دهند، در اینجا برخی از موارد جالب برای اطلاع شما از صداقت ما از  Inc.com  ارئه می‌دهیم.

 • بیش از نیمی از افراد ۱۸ تا ۲۹ ساله در آمریکا در اینستاگرام حضور دارند : ۵۵ درصد به طور دقیق. اگر می‌خواهید با این جمعیت ارتباط برقرار کنید، ایده خوبی است که اینجا باشید .
 • کاربران بزرگ‌سال در ایالات‌متحده از سال ۲۰۱۲ دو برابر شده‌اند: به خاطر داشته باشید که این همه­ی کاربران جدیدی نیستند که به آن‌ها ملحق می‌شوند و کاربران جوان از سنین پایین­‌تر می‌آیند .
 • بیش از ۴۰ میلیارد عکس در تاریخ اینستاگرام به اشتراک گذاشته شده‌است .
 • ۳۱ درصد از کاربران زن اینترنت در اینستاگرام حضور دارند در حالی که ۲۱ درصد از کاربران مرد اینترنت در آن می­باشند. واقعیت این است حدود ۶۸ درصد از کاربران اینستاگرام زن هستند.
 • ۵۶ درصد از کاربران اینستاگرام هر سال ۵۰۰۰۰ دلار یا بیشتر به دست می­آورند و حتی دقیق‌تر، ۲۶ درصد حدود ۷۵۰۰۰ دلار یا بیشتر به دست می‌آورند.
 • اینستاگرام حدود ۴۰۰ میلیون کاربر فعال دارد که هر روز فعلیت می­کنند و ۸۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد .
 • اینستاگرام به میزان ۳ میلیارد دلار از درآمد تبلیغاتی موبایل جهان در سال ۲۰۱۷ داشته است: این مقدار برای فیسبوک در حدود ۸/۴ درصد از درآمد تبلیغات موبایل جهان است. انتظار می‌رود که این رقم تا سال ۲۰۱۸ به ۱۸ درصد افزایش یابد.
برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
راه‌های افزایش سفارش پروژه های آنلاین را بشناسید

اگر این اعداد برای شما مهم نیستند، در اینجا چند دلیل وجود دارد که اینستاگرام یک پلت فرم عالی برای بازاریابی است. این پلت فرم از سال ۲۰۱۰ رشد کرده‌است و به طور کامل تجارت الکترونیک و بازاریابی آنلاین را در آغوش کشیده و تبدیل به مکانی برای کسب شهرت یک برند شده‌است.

همچنین اینستاگرام یک کاتالوگ برند دیجیتال است که گاهی به مراتب مفیدتر از چندین وب سایت مربوط به تجارت الکترونیک است. برندها و هنرمندان می‌توانند از این پلت فرم به عنوان ابزاری برای نمایش گذاشتتن یا پورتفولیوی چیزهایی که باید از طریق صفحات مربوطه خود ارائه کنند، استفاده کنند، که به عناصر چندرسانه‌ای مانند صوت ، ویدئو و تصاویر نیاز دارد.

آن‌ها می‌توانند از اینستاگرام استفاده کنند تا شبکه‌ها را شکل دهند و با افراد یا برندها تماس بگیرند تا یک جامعه از افراد یا سازمان‌ها را از طریق «پیغام‌های مستقیم» یا «دایرکت مسیج» تشکیل دهند. این پلت فرم همچنین به شدت از تبلیغات همراه و محتوای پشتیبانی شده پشتیبانی می‌کند، همان طور که قبلا گفته شد این پلت فرم برای هر کسب‌وکاری با صرف هر بودجه­ی تبلیغاتی­ای عالی است.

بیشتر بخوانید: ۱۰ روش استفاده از استوری‌ اینستاگرام برای کسب‌ و‌ کار تجارت الکترونیک

اینستاگرام گزینه «کسب ­و­ کارهای اینستاگرام» را معرفی کرده است که می‌توانید گزینه خرید را اضافه کنید تا مشتریان بتوانند به طور مستقیم از محصولاتی که در صفحه اینستاگرام خود مشاهده می کنند، از طریق لینک شما خرید کنند. علاوه بر اینکه گزینه فروشگاه (Shop) فعال می‌­باشد، به سادگی با ضربه زدن روی یک تصویر می‌توانند ببینند کدام محصول نمایش داده­ شده ­است، مانند خرید از یک صفحه مجازی، پشتیبانی ایمیل عالی برای خدمات مشتری، هدایت­ کردن اگر شما یک شرکت واقعی داری، تایید محتوای برچسب دار برای اطمینان از اینکه نام شما برای هر هدفی برای آن زمینه تا زمانی که شما آن را تایید نکنید در اینستاگرام استفاده نشود.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
۱۰ توصیه برای فروش آنلاین محصولات (قسمت اول)

توانایی لینک مستقیم اکانت در اینستاگرام به دیگر برنامه‌­های رسانه اجتماعی یک راه عالی برای حفظ جریان محتوای ثابت در تمام سطوح است.

همچنین بازاریابی اینستاگرام به این که شما چه کسی را می‌شناسید و یا چه کسی را نمی­شناسید، بستگی ندارد. دوستان شما نیاز به هدایت دیگران به محتوای شما ندارند این یک روش بسیار باز بهتر از تجربه کردن محتوا از سرتاسر جهان است و هر کسی که به دنبال هشتگ­‌هایی است که شما از آن استفاده می‌کنید می‌تواند محتوای شما را مشاهده کند.

این ویژگی‌های گوناگونی اینستاگرام را برای کارشناسان بازاریابی دیجیتال و تازه کارهای تجارت الکترونیک به طور یکسان جذاب می‌کند، زیرا این پلتفرم واقعا همه چیز را ساده می‌کند. ایجاد ارزش برند و حضور و در واقع اتصال به مخاطب امری ضروری است تا فروش را افزایش دهید و به همین دلیل اینستاگرام یک ابزار عالی یکپارچه برای انجام این کار است. پس سوال این نیست که چرا اینستاگرام بلکه این است که چرا نباید از اینستاگرام استفاده کنیم؟ و چرا باید به افزایش فالوور در اینستاگرام توجه کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا