کسب و کار

۳ راهکار برای افزایش فروش آنلاین و موفقیت در کسب و کار

با گسترش تکنولوژی و فناوری، چند سالی است که شاهد فروش آنلاین محصولات و خدمات هستیم. در بین فروشگاه‌های آنلاین، مانند دیگر زمینه‌ها، رقابت بسیار زیادی وجود دارد. برای افزایش فروش آنلاین و رسیدن به موفقیت، باید ۳ اصل را در نظر گرفت. در این مطلب از نیک پرداخت به ۳ اصل افزایش فروش آنلاین می‌پردازیم.

کسب و کار آنلاین یکی از زمینه‌های شغلی جدید است که روزبه‌روز به تعداد مشتریان و ارائه‌دهندگان آن افزوده می‌شود. با رشد این کسب‌وکار، رقابت برای افزایش فروش آنلاین نیز بیشتر شده است. آشنایی با روش‌های افزایش فروش آنلاین و اجرای آن‌ها می‌تواند ضامن موفقیت و پیشرفت شما باشد.

۱. با بانک ارائه دهنده درگاه پرداخت خود ارتباط موثر برقرار کنید

این یک اصل مهم و واضح است که داشتن یک درگاه پرداخت ایمن و پایدار می‌تواند به جلب اعتماد و رضایت مشتری کمک کند. اگر درگاه پرداخت ایمن ندارید مطمئن باشید که در کمترین زمان مشتریان شما و پرداخت‌های آن‌ها در کمترین زمان ممکن به حداقل می‌رسند.

درگاه پرداخت افزایش فروش آنلاین

یکی از مهمترین اصل‌های دوام در تجارت‌هایی با ریسک بالا این است که بدانید چگونه یک حساب بازرگانی ایجاد کنید و آن را باز نگه‌دارید. در اینجا سه مرحله را بیان می‌کنیم که کمک می‌کند حساب کاربری شما باز و برای آینده قابل پیش‌بینی باشد.

مرحله اول: شفاف باشید

چیزهای مهمی در روند درخواست حساب کاربری وجود دارد، اما شفاف بودن مهمترین بخش است. نگه‌داشتن سوابق مالی، اسناد مالیاتی، مجوزها و هر چیز دیگری که لازم است برای اجرای یک کسب‌وکار داشته باشید را حفظ کنید تا در صورت نیاز ارائه دهید.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
۱۰ روش استفاده از استوری‌ اینستاگرام برای کسب‌ و‌ کار تجارت الکترونیک

مرحله دوم: عجله نکنید

در طول چند ماه اول حجم تراکنش‌های شما زیاد نخواهد بود بنابراین نیاز نیست برای دریافت حجم بالا از سیستم ارائه دهنده، تلاش کنید. پس از ۶ ماه تلاش و افزایش مشتری می‌توانید برای حجم بالاتر درخواست دهید. حتی بعدها قادر خواهید بود که نرخ‌های خود را تغییر دهید. با کمی صبر و انگیزه بیشتر، در موقعیت بهتری قرار می‌گیرید و حجم تراکنش‌ها بیشتر می‌شود.

مرحله سوم: انتقادات را پایین نگه دارید

یکی از راه‌های کاهش انتقادات این است که هزینه‌ی پرداخت‌ها را پایین بیاورید یا این‌که عملیات پرداخت آنلاین، آسان و بدون مشکل انجام شود. برای این منظور قبل از دریافت درگاه پرداخت حتما در رابطه با مزایای استفاده از آن تحقیق کنید و ویژگی‌های مثبت و منفی درگاه‌های پرداخت را با هم مقایسه کنید. اگر درگاه پرداخت بین‌المللی نیاز دارید نیز باید به همین میزان حساسیت به خرج دهید.

بیشتر بخوانید: ۱۰ توصیه برای فروش آنلاین محصولات (قسمت اول)

۲. سرمایه‌گذاری در مدیریت بازپرداخت

مدیریت بازپرداخت یا Chargeback Management راه حلی است که SIA برای مدیریت درخواست‌ها ارائه داده است. این راه حل به شما امکان کاهش هزینه‌های عملیاتی، کنترل مالی و کاهش عملیات را می‌دهد. بنابراین صرف وقت و هزینه برای سرمایه‌گذاری در مدیریت بازپرداخت‌ها بسیار مفید است. این کار نیز در سه مرحله انجام می‌پذیرد.

سرمیه گذاری برای افزایش فروش آنلاین

مرحله اول: از نرم‌افزارهای مربوطه استفاده کنید

اکثر ارائه‌دهندگان خدمات تجاری، زمانی که برای پرداخت محصول وارد سایت می‌شوند نوعی سیستم مدیریت بازپرداخت فراهم می‌کنند. به‌خصوص کسانی که در معرض خطر بالا هستند. مطمئن باشید که درباره آن سؤال می‌کنید.

توانایی بازپرداخت سریع بسیار مهم است و پردازشگران به شما برای حل این مسئله که با مشتریان خود دارید کمک می‌کند. اطمینان حاصل کنید که هرگونه راه‌حل بازپرداختی که آن‌ها ارائه می‌دهند، در زمانی که شما از آن استفاده می‌کنید شما را دچار مشکل نخواهد کرد.

متأسفانه، هیچ نرم‌افزاری نمی‌تواند شما را از هر کلاه‌برداری محافظت کند. درهرصورت، فن‌آوری می‌تواند به شما در مبارزه با موارد تقلبی کمک و یاری نماید و شانس شما را برای حفظ نسبت خود در سطح قابل‌قبول به حداکثر می‌رساند.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
کدام شرکت های معتبر دنیا بیشترین درآمد را نسبت به تعداد کارمند دارند؟

مرحله دوم: خدمات مشتری را تقویت کنید

مایه تأسف است، اما برخی از بازپرداخت‌ها دچار اشتباهاتی هستند. اما در این شرایط دانش و کارکنان آموزش داده شده وارد می‌شوند. ایجاد پشتیبانی ۲۴ ساعته که در شرکت شما استفاده شده بسیار مهم است (که می‌دانند چگونه شکایت مشتریان را اداره کنند).

بیشتر بخوانید: شرایط داشتن یک فروشگاه آنلاین سئو شده چیست؟

اگر شما نمی‌توانید این سرویس ۲۴ ساعته را فراهم کنید، اطمینان حاصل کنید که مشتری می‌تواند با شما یا کارمندان پشتیبانی در سایت تماس بگیرد. درست نیست کسب‌وکاری با ریسک بالا انجام دهید درصورتی‌ که نمی‌توانید برخی از خدمات مشتریان را فراهم کنید. بنابراین کمک موثری را برای کسانی که به این خدمات نیازمند هستند فراهم آورید. با داشتن یک شخص پاسخگو در پشت خط مشتری، اعتبار شما حفظ می‌شود.

مرحله سوم: بهترین روش‌های فروش آنلاین را بشناسید

به‌عنوان صاحب کسب‌وکار، مهم است که بهترین روش‌ها را برای به حداقل رساندن بازپرداخت‌ها بدانید. بنابراین شما می‌توانید این اطلاعات را به کارکنان خود منتقل کنید.

۳. تاکید کنید که کسب و کار شما قانونی است

مشتریان ترسو برای تجارت خطرناک هستند، اگر آنها نگران هستند که شرکت شما آنها را مورد آزار و اذیت قرار داده است، شما دردسر افتاده‌اید. فراموش کردن بازپرداخت‌های، بررسی‌های منفی و مشتریان ناراضی آنلاین شمارا بدون هیچ کمکی از جانب بانک زمین می‌زنند.

قانونی افزایش فروش آنلاین

شما باید برای هر کس که محصولات شمارا خریداری کرده است، خودتان را ثابت کنید. یا در سایت خود قرار دهید که کسب‌وکار  و فروش آنلاین فروشگاه شما قانونی و اعتبار دارد. این اولین کاری خواهد بود که باید انجام بدهید.

مرحله اول: ظاهر و محتوای وبسایت خود را به‌روز کنید

وبسایت شما، ویترین فروشگاه شماست. هیچ‌کس از یک فروشگاه قدیمی، نامنظم و کثیف خرید نمی‌کند. تصاویر با کیفیت پایین، صفحه اصلی قدیمی و صفحه سایت به روز نشده، باعث نارضایتی مشتری می‌شوند. وقتی مشتری از سایت شما دیدن می‌کند، بلافاصله قضاوت می‌کند که آیا کسب‌وکار شما قانونی است یا خیر؟

وبسایت‌های زیبا با ظاهر و مطالب به روز و دسته‌بندی‌های منظم موجب جذب مخاطب می‌شوند. وبسایت‌های زیبا و لذت‌بخش به بازدیدکنندگان این اطمینان را می‌دهند که به آن‌ها و جلب رضایتشان اهمیت می‌دهید. ایجاد یک وبسایت مناسب، نیازمند سرمایه‌گذاری است. همچنین برای وبسایت خود مطالبی را قرار دهید که با تبدیل مخاطبان به مشتریانتان، موجب افزایش فروش آنلاین شما شوند.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
با ۱۰ قالب وبلاگی وردپرس آشنا شوید

مرحله دوم: افزایش فروش آنلاین با حضور در رسانه‌های اجتماعی

برای افزایش مشتری می‌توانید از رسانه‌های اجتماعی کمک بگیرید. داشتن یک صفحه شخصی در فیس‌بوک، اینستاگرام و لینکدین برای شروع خوب است. حتی ایجاد یک حساب توییتر برای نشان دادن نام تجاری خود نیز می‌تواند مفید باشد.

 

اگر بتوانید حضور خود را در رسانه‌های اجتماعی پر رنگ‌تر کنید به راحتی می‌توانید نام تجاری خود را سر زبان‌ها بیاندازید و این کار به جذب مشتری و افزایش فروش آنلاین شما کمک خواهد کرد.

مرحله سوم: سهولت در برقراری تماس

این بخش به خدمات مشتری مربوط است. مشریان شما باید بتوانند به راحتی با شما در تماس باشند و شما نیز باید پاسخگوی آن‌ها باشید. ممکن است این افراد قبل از خرید در رابطه با خدمات یا محصولات شما سوالاتی داشته باشند یا در حین خرید دچار مشکل شوند یا این که بعد از خرید نیاز به پیگیری داشته باشند. در هر مرحله از فرآیند ارائه محصول شما باید به مشتری این اطمینان را بدهید که در صورت وجود سوال یا بروز مشکل، پاسخگوی آن‌ها هستید.

بهتر است شماره تلفن، ایمیل، آدرس و ساعات کاری شرکت را در پایین صفحه سایت، رسید مشتری، امضای ایمیل‌های خودکار و همچنین در هر مرحله از فرآیند پرداخت ثبت کنید. در مرحله بعد، اطمینان ایجاد کنید که شما و یا نمایندگانتان در روزها و ساعت‌های اعلام شده، آماده پاسخگویی هستند.

داشتن امکان گفت‌وگوی آنلاین در صفحه سایت نیز می‌تواند در افزایش فروش آنلاین شما بسیار موثر باشد. همچنین بسیاری از افراد سوالات و مشکلات مشابه دارند و به همین دلیل می‌توانید در کمترین زمان به آن‌ها پاسخ دهید.

نتیجه‌گیری

برای پایداری شرکت و افزایش فروش آنلاین باید مجموعه کاملی داشته باشید. اگر شما به سه اصلی که در اینجا مشخص شد پایبند باشید، مسیر موفقی را در کسب و کار خود خواهید داشت.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا