کسب و کار

راه های افزایش فالوور در اینستاگرام – قسمت هشتم

اگر دنبال کننده مجموعه مقالات راه های افزایش فالوور اینستاگرام بوده‌اید، حتما تا به حال با راه‌ها و روش‌های مختلفی در این زمینه آشنا شده‌اید. یکی دیگر از راه‌های افزایش فالوور در اینستاگرام درک الگوریتم ‌های اینستاگرام است. در این مقاله در مورد الگوریتم ‌های اینستاگرام بیشتر صحبت می‌کنیم. با نیک پرداخت همراه باشید.

درک الگوریتم ‌های اینستاگرام

الگوریتم ‌های اینستاگرام

الگوریتم ‌های اینستاگرام پیچیده و مرموز هستند. با این حال، اگر شما محتوای خوبی ایجاد کنید، به آنچه لیاقت آن را داشته باید خواهید رسید. اما چگونه این اتفاق می‌افتد؟ در حالی که اطلاعات زیادی در مورد چگونگی کار الگوریتم­های اینستاگرام نمی‌دانیم، Buffer.com توضیح می‌دهد که الگوریتم ‌های اینستاگرام براساس ۷ عامل کلیدی پایه ریزی شده است:

مشارکت  (Engagement): این پست چقدر محبوب است. هنگام که یک پست منتشر می‌شود، به «مخاطبان نمونه» نشان داده می‌شود تا واکنش آنها نسبت به پست ارزیابی شود. اگر مخاطب با پست شما به خوبی مشارکت داشته باشد، آن یک مثبت است، که به این معنی است که این پست شروع به ظاهر شدن در پست­های جدید افراد بیشتری می‌کند و باعث می‌شود که درجه آن بالاتر برود.

نوع مشارکتی که تحت نظارت قرار می‌گیرد شامل نظرات، لایک، دیدگاه‌ها، ذخیره، به اشتراک گذاشتن و غیره است. اگر کسی که با یک پست مشارکت داشته باشد، ممکن است در پست­‌های جدید شما نیز ظاهر شود چون ممکن است اینطور تصور شود که این برای شما مناسب است. این به این معنا نیست که پست‌هایی که سطوح مشارکت کمتری دارند، به طور کامل پست‌­های جدید شما را کاهش خواهند داد. اگر این پست مناسب باشد، همچنان در بالا باقی خواهد ماند.

بیشتر بخوانید: بازاریابی احساسی چگونه بر رفتار خرید مردم تاثیر می گذارد؟ | قسمت اول

ارتباط (Relevancy): انواع محتوایی است که شما به آن علاقه مند هستید و با آنها ارتباط برقرار کرده اید. همانطور که در بالا ذکر شد، خط زمانی محتوایی را که احتمالا از آن لذت می برید را نشان می دهد. فرضیات براساس اقدامات قبلی ما در این اکانت و آنچه ­که ما از آن لذت می‌بریم و از این قبیل چیزها پایه­ ریزی شده است. آن، با این واقعیت که نرم‌افزار عکس می‌تواند به راحتی عناصر فردی را از طریق استفاده از تکنولوژی شناسایی کند، همراه شده است و با طبقه‌بندی آن‌ها بر این اساس، یک راه ساده برای نشان دادن چیزی که شما می‌خواهید، است. بنابراین، اگر یک نوع ویژه وجود داشته باشد که شما بیشتر با آن درگیر می‌شوید، احتمال بیشتری وجود دارد که این نوع برای شما ظاهر شود.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
راهنمای گام به گام تنظیمات وردپرس

روابط : محتوا از دوستان و افرادی که با آن‌ها تعامل برقرار می‌کنید معمولا  در درجه بالاتر از پست­‌های جدید قرار می‌گیرد. این امکان وجود دارد چون اینستاگرام در حال حاضر تحت مالکیت فیسبوک است و فیسبوک بیش‌ترین اطلاعات مربوط به نزدیک‌ترین روابط شما را دارد. علاوه بر این، آن به موارد زیر بستگی دارد:

 • افرادی که محتوای آن‌ها را دوست دارید ( احتمالا شامل استوری‌ها و ویدیوهای لایو ).
 • افرادی که به آنها پیام مستقیمی می‌دهید.
 • افرادی که شما جستجو کرده‌­اید.
 • مردمی که در زندگی واقعی می‌شناسید.

تایم لاین­‌ها (Timeliness): این پست‌ها چگونه هستند. اینستاگرام می‌خواهد آخرین و مناسب‌ترین پست خود را در قسمت بالای پست‌­های جدید نگه دارید. با این همه اطلاعات به طور پیوسته در پلت­فرم آپلود می‌شود، این حقیقت را تشخیص می‌دهد که چیزی از یک هفته به شما نسبت به چیزی که چند دقیقه پیش پست شده‌ است جالب­تر نخواهد بود، بنابراین حتی اگر پست قدیمی‌­تر دارای تعامل بیشتری باشد، شما ابتدا پست‌های جدید را خواهید دید.

این به این معنی است که زمان‌بندی پست شما بسیار مهم است. اگر پلت­فرم همه پست‌های جدید بین آخرین دیدار شما و بازدید فعلی شما را تنظیم کند، آنگاه منطقی خواهد بود که محتوای خود را در اوج فعالیت مخاطبین خود پست کنید زیرا به احتمال زیاد شاهد رقابت کمتری را تجربه خواهید کرد (برای مثال: اوایل صبح بین ۹ صبح تا ۱۰ صبح ).

الگوریتم ‌های اینستاگرام

جستجوی پروفایل: اکانت­‌هایی که اغلب چک می‌کنید. این پلت­فرم جستجوهای پروفایل را به عنوان یک سیگنال در هنگام تنظیم و رتبه‌بندی پست‌ها برای شما تشخیص می‌دهد. زمانی که شما چندین بار به دنبال پروفایل ‌های فردی بگردید، اینستاگرام این موضوع را به عنوان علاقه به محتوای این مجموعه، و عدم حضور آن در پست­های شما را به رسمیت خواهد شناخت. این باعث می‌شود که پلت­فرم به طور اگاهانه پست‌های شما را از این حساب‌های شخصی بالاتر ببرد تا شما را از زحمت گشتن به دنبال مجموعه پروفایل دستی نجات دهد. این کار به منظور بهبود تجربه کاربر انجام می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
شرکت های موفق جهان چگونه بر دنیا تاثیر می‌گذارند؟ (قسمت اول)

به اشتراک­ گذاری مستقیم: پست‌های چه کسی را به اشتراک می‌گذارید. این به عنوان یک شاخص دیگر از کاربران برای اینستاگرام در مورد علایقشان است. اول اینکه، به اشتراک گذاری محتوای یک اکانت نشان می‌دهد که پست‌ها با شما مرتبط هستند، در نتیجه این الگوریتم آن را در نظر می‌گیرد. دوم اینکه، افرادی که محتوای آن­ها را با شما در میان می‌گذارند به عنوان افرادی در نظر گرفته می‌شوند که با آنها رابطه دارید.

بیشتر بخوانید: بازاریابی محتوا به کمک محتوای تولید شده توسط کاربر – قسمت اول

زمان سپری شده: مدت زمان صرف شده برای دیدن یک پست. مقدار زمانی که صفحه نمایش شما به محتوای خاصی اختصاص می­دهد از طریق فیسبوک محاسبه می‌شود. از آن جایی که فیسبوک در حال حاضر مالک اینستاگرام است، احتمال دارد که پلت­فرم دوم نیز دارای همان الگوریتم باشد. این به این معنی خواهد بود که اینستاگرام هم چنین محتوای مرتبط برای شما را براساس میزان زمانی که شما در انواع مشخصی از پست‌ها صرف می‌کنید، قرار می‌دهد.

عوامل دیگری که ممکن است  هر چند کم­ اهمیت باشند بر درجه‌بندی پست اثر بگذارند عبارتند از:

 • چقدربه طور مرتب این برنامه را  باز می‌کنید
 • به طور مرتبچقدر پست می‌گذاری
 • یکتصویر در کل چقدر لایک خورده است
 • سرعت لایک خوردن آخرینعکس چقدر بوده است
 • این تصویرچقدر قدیمی است
 • آیااین پست یک ویدیو است یا نه
 • این کهیک تصویر از یک حساب تجاری باشد یا شخصی
 • پوستر تصویر چه قدر فعال است – چقدر کامنت می‌گذارند و لایک می­کنند؟
 • در مورد چند تا از تصاویر پوستر اخیر کامنت گذاشته­اید یا آنها را لایک کرده­اید
 • این تصویر چند تا هشتگ دارد
 • حتی … امروز آب و هوا چگونه است !
برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
چگونه برای کسب و کار در منزل زمان کافی ایجاد کنیم؟

واقعیت این است که الگوریتم جدید اینستاگرام در حقیقت برای بازاریاب‌های دیجیتال مفید است. عوامل ذکر شده در بالا فقط باید که اگر ثابت کنند که شما به طور پیوسته در حال ایجاد محتوایی هستید که درگیر­کننده است، این پلت­فرم به طور خودکار آن محتوا را تقویت خواهد کرد. در واقع این شکل از چینش مجدد پست‌ها مبتنی بر تعامل به جای اتکا به تصاویر نشان‌ داده‌ شده بر روی پست‌­های جدید کاربر به ترتیب زمانی است، اگر شما مقدار زیادی از مطالب را ایجاد کنید که مخاطبین­ شما از آن لذت می‌برند، به نفع شما عمل می‌کند.

نتیجه‌ گیری

واضح است که اینستاگرام یک ابزار ارزشمند برای بازاریابان دیجیتالی یا هر کسب‌ و کار است که به دنبال ایجاد یک پایه مشتری وفادار، ایجاد حضور آنلاین و هدایت فروش با افزایش نرخ‌های تبدیل ببیننده به خریدار است. اینستاگرام یک پتانسیل عظیم برای کسب و کارها می­باشد که در صورت استفاده درست از مخاطب هدف آن‌ها ایجاد می‌­شود. ممکن است در ابتدا کمی چالش برانگیز به نظر برسد اما با زمان کافی، تمرین و آزمایش با تمام نکات و ترفندهای «بازی اینستاگرام»، شما به زودی صدای منحصر به فرد خود را بر روی پلت­فرم پیدا خواهید کرد.

امیدواریم این راهنما در مورد نحوه درک الگوریتم ‌های اینستاگرام به شما کمک کند. آیا نکته و یا ترفند دیگری وجود دارد که شما از آن برای هدایت فروش خود در اینستاگرام استفاده می‌کنید؟ در قسمت نظرات مطرح کنید تا ما هم با این روش‌ها آشنا شویم.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا