کسب و کار

راه های افزایش فالوور اینستاگرام – قسمت ششم

در قسمت قبلی مقاله، به استفاده از کپشن و زمان‌بندی مناسب پست‌ها در اینستاگرام پرداختیم که می‌تواند به افزایش فالوورهای اینستاگرام ما منجر شود. در این مقاله از نیک پرداخت به تاثیر اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام می‌پردازیم.

اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام

به بیان ساده می‌توان گفت، اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام ، استفاده از یک «اینفلوئنسر» یا فرد معروف در اینستاگرام برای بازاریابی محصولات شما است. با این که این تعریف ممکن است خوشایند به نظر برسد اما روانشناسی پشت آن جالب است. اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام ، دیگر یک نوع بازی تصادفی نیست. این نوع از بازاریابی دیگر بر خلاف چند سال پیش، فقط درباره ژست گرفتن شخص معروف در کنار محصول شما نیست. مطالعات متعدد برای تعیین این که چرا اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام بسیار موثر است انجام شده است.

اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام

با توجه به Bit.ly، اینفلوئنسر مارکتینگ، ۱۱ برابر بیشتر از سایر انواع رسانه‌های دیجیتال، بازدهی سرمایه ارائه می­‌دهد. علت چنین بازده بالای سرمایه‌گذاری چیست؟

پاسخ این سوال در آزمایش معروف شرطی­‌سازی پاولوف در دهه ۱۹۰۰ وجود دارد. برای کسانی که از اثر تجربه نمادین آگاه نیستند: «یافته‌ها اساسا نشان دادند که سگ‌ها رابطه­‌ای بین زنگ یک ناقوس و غذا ایجاد کرده‌­اند؛ به صورت خلاصه یعنی وقتی صدای زنگ به صدا درآمد، آن‌ها یک شام خوش‌مزه را پیش‌بینی می­‌کنند. این فرآیند یادگیری وابسته به تداعی را می‌توان به راحتی برای بازاریابی اینفلوئنسر به کار برد.»

سه مفهوم روانی عمده که در زمان ایجاد یک کمپین بازاریابی اینفلوئنسر وجود دارند، عبارتند از:

 • انگیزه‌های غیر شرطی یا انگیزه‌ای که به طور طبیعی واکنشی را تولید می‌کند.
 • انگیزه شرطی‌شده یا انگیزه‌ای که به طور طبیعی واکنشی را تولید نمی‌کند.
 • پاسخ شرطی‌شده یا واکنشی که زمانی اتفاق می‌افتد که محرک‌های غیر شرطی و شرطی‌شده با هم جفت می‌شوند.

بنابراین، هنگامی که فرد مشهوری یک برند را ترویج می‌کند، واکنشی مثبت در مورد آن برند ایجاد می‌شود: یوسین بولت (انگیزه غیر شرطی) که یک برند ارائه‌دهنده خدمات اینترنت را ترویج می‌کند (انگیزه شرطی‌شده) اثری بر شرکت اینترنتی مشروط به این که «سریع‌ترین اینترنت بی‌سیم» (پاسخ شرطی‌شده) ایجاد می‌کند.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
چگونه فروشگاه آنلاین ما جایگاه مناسبی داشته باشد - قسمت سوم

در مطالعات دیگر، مشخص شده است که اکثر مردم تحت‌تاثیر اطلاعات و نظرات رهبران دست‌دوم قرار می‌گیرند. به عنوان مثال، تبلیغ گوردون رمزی (Gordon Ramsay) از برند چاقوهای آشپزخانه در اینستاگرام، منبع معتبرتری نسبت به مایکل فلپس (Michael Phelps) برای تبلیغ همان برند است. این نشان می‌دهد که پیدا کردن اینفلوئنسر درست، کسی که منبع معتبر از تجربه و توصیه صنعت مورد نظر باشد، می‌تواند برای برند و استراتژی بازاریابی شما شگفتی ایجاد کند.

بیشتر بخوانید: اینفلوئنسر مارکتینگ چیست و چگونه از اینفلوئنسرها کمک بگیریم؟

بهترین بخش درباره بازاریابی اینفلوئنسر، این واقعیت است که شما می‌توانید در واقع ارزش اینفلوئنسر را از لحاظ مالی تعیین کنید و بررسی کنید که آیا بازگشت سرمایه خوب است یا خیر. مهم است که به خاطر داشته باشید که فقط به این دلیل که مشارکت یا ترافیک شما از سقف رد نشده است، به این معنا نیست که کمپین ناموفق بوده‌ است. چیزهای دیگری نیز وجود دارند که نامشهود هستند، معیارهایی که در اینجا به نمایش در می‌آیند:

 • پس از یک فعالیت فرد اینفلوئنسر ، برند شما چگونه تلقی می‌شود؟
 • آیا نوع مشارکت تغییر کرده‌ است؟
 • آیا نظرات مثبت‌تر شده است؟
 • آیا برندهای دیگری می‌خواهند با شما هم‌کاری کنند؟

ارزشی که بازاریابی اینفلوئنسر فراهم می‌کند بیشتر از ارقام است. به همین دلیل است که برندهای تجاری، بیشتر و بیشتر به این روش روی می‌آورند. اعتماد و اعتبار اثرات کمپین را مشخص می‌کنند، اما از نظر آماری ۴۰ درصد از تصمیمات خرید کاربران تحت‌تاثیر پست‌های اینفلوئنسرها بوده است.

تمام این موارد، همچنین در مورد مساله (adblock) نیز صادق است، بازاریابی اینفلوئنسرها برای مصرف‌کنندگان تاثیرگذارتر و قابل‌قبول­‌تر است، بنابراین قابلیت دید برند شما مسدود نشده است.

بازاریابی اینفلوئنسر همچنین روی یک قالب سیستم مبادله پایاپای کار می‌کند که در آن می‌توانید برای تبلیغ متقابل به صورت رایگان، مذاکره و جابه­‌جایی انجام دهید.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
استفاده از شبکه های اجتماعی برای نوجونان مزایایی هم دارد؟

همانند تمام انواع فعالیت‌های بازاریابی گام‌هایی برای اجرای همه چیز به شیوه‌ای منظم وجود دارد:

 • یافتن اینفلوئنسر: اینفلوئنسر مناسب اینستاگرام برای برند خود را پیدا کنید.
 • تماس گرفتن با اینفلوئنسر: با اینفلوئنسر تماس بگیرید، ببینید آیا آن‌ها به کار کردن با برند شما علاقه­‌مندند؟ درباره نرخ‌ها بحث کنید و در مورد اصول عمل به توافق برسید.
 • تولید محتوا : اینفلوئنسر، محتوا را تولید می‌کند.
 • توزیع محتوا : اینفلوئنسر، محتوا را به شبکه اینستاگرام خود یا استوری اینستاگرامش ارسال خواهد کرد.
 • اندازه‌گیری محتوا: چگونگی عملکرد محتوای اینفلوئنسر تجزیه و تحلیل‌ کنید.
 • بودجه‌بندی و پرداخت پول : همیشه آنچه که در مورد آن با اینفلوئنسر توافق کرده‌اید به او پرداخت کنید.

با این حال برای این که بتوانید بیش‌ترین ارزش را از کمپین دریافت کنید و اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام شما موفق باشد، رعایت جنبه‌های زیر، ضروری هستند:

 • اهداف مشخص داشته باشید.
 • اینفلوئنسر مناسب برای برند خود را انتخاب کنید و مطمئن شوید که آن‌ها برای این کار مناسب هستند.
 • محتوایی که اینفلوئنسر تولید کرده است را با روش مناسب منتشر کنید.

هشتگ‌­ها

هشتگ‌­ها به منظور دسته‌بندی مطالب استفاده می‌شوند. این مولفه‌های کوچک برای هر استراتژی بازاریابی حیاتی هستند. این برچسب‌ها تصاویر شما را قابل مشاهده‌تر و قابلیت جستجوی آن‌ها را راحت­‌تر می‌سازند در حالی که محتوا را برای تصویر یا خود پست فراهم می‌کنند. در هر نقطه داده‌شده، اینستاگرام تنها به شما اجازه می‌دهد از ۳۰ تا ۳۳ هشتگ­ مرتبط استفاده کنید.

هشتگ اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام

با این که هشتگ­‌ها شانس شما را برای برقراری ارتباط با مخاطب مربوطه را بهبود می‌بخشند، بازاریابان اغلب خجالت‌زده یا شرمنده هستند یا فقط به دلایل زیبایی‌شناختی تمایلی به استفاده از آن‌ها ندارند. در این صورت می‌توانید یکی از این ایده‌های زیر را امتحان کنید:

 • از یک یا دو هشتگ اصلی که مرتبط‌ترین مورد برای شما هستند استفاده کنید و محتوای خود را پست کنید. پس از گذاشتن پست، می‌توانید بقیه هشتگ‌­های خود را در بخش کامنت پست، اضافه کنید. در این روش هشتگ‌­ها از دید مخاطبین شما پنهان است، اما این پست همچنان برچسب‌گذاری می‌شود.
 • همانطور که اغلب مردم شروع به انجام این کار کرده‌اند، می‌توانید از روش نقطه‌گذاری استفاده کنید. بعد از تایپ کردن کپشن برای پست، ۱۰ تا ۲۰ نقطه رو به پایین در یک خط بگذارید و سپس هشتگ‌­ها را آنجا قرار دهید. به همین ترتیب می‌توانید همان کار را انجام دهید و آن را در اولین کامنت خود، زیر کادر پست کنید تا فقط کپشن قابل مشاهده باشد، اما هشتگ­‌ها قابل مشاهده نباشند.
برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
چگونه با دورکاری در منزل درآمد خوبی داشته باشیم؟

به هشتگ‌­هایی که افراد و کسب و کارهای دیگر در صنعت شما از آن‌­ها استفاده می‌کنند، توجه کنید. از تجربه کردن چیزهای جدید برای دانستن این که چه چیزی برای شما کارساز است، نترسید. یک یادداشت از این هشتگ­‌ها در برنامه نوت­‌پد گوشی خود تهیه کنید تا زمان پست مطلب، آنها را کپی و پیست کنید.

هشتگ­‌ها می‌توانند به شما کمک کنند که اینفلوئنسرها را پیدا و از آن‌ها برای اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام خود استفاده کنید. ممکن است بخواهید با آن‌ها کار کنید یا به فردی دیگر اجازه دهید که شما را پیدا کند. در صورتی که از هشتگ‌ها به درستی استفاده کنید، می‌توانند به شما کمک کنند یک جامعه بسازید.

زاهارا جید، مدیریت اجتماعی در Hire Influence در این‌باره می‌گوید:

«در مورد روند هشتگ‌­ها تحقیق کنید و از استفاده از آن‌ها نترسید. اگر برای ایجاد مخاطبان در اینستاگرام خود تلاش می‌کنید، از آن هشتگ‌ها برای تماس با مخاطبان خود استفاده کنید! رقابت، بیش از حد شدید است و ده‌ها هزار نفر دقیقا کاری را انجام می‌دهند که شما انجام می‌دهید، بنابراین هشتگ‌ یکی از راه‌هایی است که شما را از پروفایل‌های مشابه متمایز می‌سازد و مخاطبان شما را جذب می‌کند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا