نیک پرداخت

راه های افزایش فالوور در اینستاگرام – قسمت هفتم

در قسمت های قبلی مجموعه مقالات راه های افزایش فالوور در اینستاگرام به روش‌ها و استراتژی‌های مختلف پرداختیم. در این مطلب در مورد محتوا و بازاریابی محتوا در اینستاگرام بیشتر صحبت خواهیم کرد. با نیک پرداخت همراه باشید.

به اشتراک گذاشتن برای اشتراک (S4S)

به اشتراک گذاشتن برای اشتراک (Share for Share) یکی دیگر از استراتژی محتوا و بازاریابی محتوا در اینستاگرام است. این استراتژی خاص می‌تواند به شما کمک کند که در عرض چند ماه به صورت نمایی و ارگانیک رشد کنید.

به اشتراک گذاشتن برای اشتراک بسیار ساده است، در این روش ۲ حساب کاربری هر یک از محتویات دیگری را به عنوان یک معامله به اشتراک می‌گذارند. اگر شما شریک مناسب را انتخاب کنید تا محتوای خود را با آن مبادله کنید، می‌توانید از یک پایگاه کاملا جدید و در عین حال مرتبط استفاده کنید.

در حالی که بسیاری از افراد درگیر تاکتیک‌هایی مانند فالو کردن برای فالو کردن هستند شما باید کمی از این روش بازاریابی محتوا در اینستاگرام  استفاده کنید. این که محتوای چه کسی را به اشتراک بگذارید و چه کسی محتوای شما را به  اشتراک بگذارد، مهم است. این فقط درباره اعداد نیست، بلکه ایجاد یک جامعه حامی و مصمم و شکل دادن روابطی است که می‌تواند به طور بالقوه منجر به فروش شود.

این استراتژی اغلب به عنوان یک روش رایگان برای رشد بیان می‌شود. این یک روش موثر است که بسیاری از مردم برای رشد خود از آن استفاده کرده‌اند.

۳ برنامه‌ متداول برای بازاریابی محتوا در اینستاگرام

در اینجا برخی از برنامه‌های محبوبی که توسط بازاریابان دیجیتالی استفاده می‌شود و اطلاعات کمی در مورد هر کدام از آن‌ها وجود دارد را معرفی می‌کنیم.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
درآمدتان را ۶ برابر کنید!

LATER

بازاریابی محتوا در اینستاگرام

در وب سایت این اپلیکیشن ویژگی‌هایی که ذکر شده‌اند عبارتند از:

«در Later ، ما معتقدیم که باید یک راه ساده‌تر برای برنامه‌ریزی بازاریابی محتوا در اینستاگرام شما وجود داشته باشد. جمع­‌آوری، ذخیره‌سازی، برنامه‌ریزی و بهینه‌سازی کمپین‌های بازاریابی محتوای دیداری شما باید تا جایی که ممکن است زمان کمی بگیرد تا بتوانید زمان خود را صرف انجام بهترین کمپین‌­های ممکن کنید.»

این برنامه در هکاتون (hackathon) ۲۰۱۴ شروع به کار کرد، Later که پیش از این با نام Latergramme شناخته می‌شد، یک ابزار برنامه ریزی آسان برای پست‌های اینستاگرام است. حالا Later  یک برنامه بازاریابی محتوای دیداری در سطح بالا است و به شما اجازه می‌دهد تا محتوای خود را برنامه‌ریزی کنید، مخاطبین خود را افزایش دهید و عکس‌ها و فیلم‌های خود را به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید: ۷ ترفند اتوماسیون تجارت الکترونیک کارآفرینان و بازاریابان

با یک جامعه رو به رشد بیش از نیم میلیون نفر از شناخته شده‌ترین اینفلوئنسرها، برند­ها و سازمان هایی مانند یلپ (Yelp)، لانلی پلانت (Lonely Planet)، هافینگتن پست (The Huffington Post) و وال استریت ژورنال (Wall Street Journal)، Later  با ایجاد یک روش ساده‌تر به شما کمک می‌کند تا داستان خود را از طریق عکس‌ها و فیلم‌ها به اشتراک بگذارید و روابط ارزشمند لازم را برای رشد برند خود بسازید.

REPOST

ریپست

در وب سایت آن‌ها ویژگی‌هایی که ذکر شده‌اند عبارتند از:

یکی دیگر از برنامه های بازاریابی محتوا در اینستاگرام «ری‌پست» است، برنامه repost یا بازنشر­کردن تصاویر مورد علاقه شما را راحت می­‌کند در حالی که اعتبار آن را به اینستاگرامر اصلی ارجاع می‌­دهد.

ICONOSQUARE

آیکون اسکور

در وب سایت ICONOSQUARE ویژگی‌هایی که ذکر شده‌اند عبارتند از:

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
معامله ارز بدون درج قیمت ممنوع شد

«تصمیم گیری هوشمندانه‌­تر را با استفاده از بینش بهتر، درک و بهبود عملکرد در معیارهای کلیدی اجتماعی، از افزایش مخاطبان تا مشارکت انجام دهید.

زمان ارزشمند را ذخیره کنید نظرات را در تمام پست های خود را در سراسر شبکه پیگیری و اداره کنید.

برنامه خود را برنامه‌ریزی و زمانبندی کنید. پیش‌نویس، زمانبندی و پیش‌نمایش پست خود را با رابط آسان ما انجام دهید. گذاشتن پست به صورت اتوماتیک در اینستاگرام اکنون برای پروفایل‌های تجاری اینستاگرام در دسترس است.

بهترین اینفلوئنسر برای کسب و کارتان را در کمترین زمان پیدا کنید – قدرت بازاریابی اینفلوئنسر را بشناسید.»

CAPTIONA

کپشنا

«مخاطب شما در صورتی که واکنش عاطفی به محتوای شما تجربه کند، ۷۰ درصد بیشتر علاقه­‌مند خواهد بود و یک کپشن مناسب می‌تواند این اتفاق را رغم بزند. برنامه Captiona به کاربران اینستاگرم کمک می کند تا کپشن­ های هوشمندانه و خنده داری که مخاطبانشان را جذب می کند، ارائه دهند.

بیشتر بخوانید: ۱۰ توصیه برای فروش آنلاین محصولات (قسمت اول)

برای استفاده از Captiona، تنها یک کلیدواژه مرتبط با محتوای خود را وارد کنید (مانند کفش یا رایانه) و این برنامه لیستی از نتایج از جمله گفته­‌ها، نقل­ قول­‌ها، تیکه کلام­‌ها، catchphrases و خطوط مسیر را به شما خواهد داد. سپس می توانید متن مورد نظرتان را کپی کنید و آن را در توصیف محتوا اینستاگرام خود قرار دهید.»

تجزیه و تحلیل اینستاگرام

گوگل آنالیتیکس

در دنیای امروزی وسواس اعداد، اطلاعات و تصمیمات و تاکتیک­‌هایی که براساس آنها  پش گرفته  می­‌شوند تنها چیزهایی هستند که واقعاً مهم هستند. بازاریابان کمپین‌های خود را بر اساس داده هایی که جمع می کنند بنا می کنند و می توانند بر روی سیستم عامل‌هایی نظیر اینستاگرام نیز موفق باشند، هر جزئیات کوچکی درباره نوع محتوایی که مخاطبان شما دوست دارند، بسیار ارزشمند است. از آن چیزی که پست می‌کنید، وقتی که پست می‌گذارید و هشتگ­‌هایی که از آنها استفاده می­‌کنید، هر عنصر کوچک یک تغییر ایجاد می­‌کند.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
سفری مقرون به صرفه در پاییز

در حالی که برنامه‌های مختلف خارجی متفاوتی وجود دارند که می‌توانند به پیگیری چند متغیری که باید وارد سیستم شوند کمک می­‌کنند، تجزیه و تحلیل جدید اینستاگرام برای کسب‌وکار هوشمندانه است و مهم‌تر از همه، نیاز به برنامه­‌ی جداگانه‌­ای ندارد. در حالی که برخی بازاریابان فکر می‌کنند که با پی‌گیری معیارهایی مانند فالوورها، لایک‌­ها و نظرات، کار را انجام می‌دهد، دیگران به اصول و مبانی نگاه می‌کنند.

اگر نیازمند اطلاعات بیشتری هستید، نگاهی دقیق‌تر به این که چه کسی با محتویات شما از طریق نظرات و پیغام‌های مستقیم درگیر می‌شود، بیندازید. این‌ها اعضا مخاطبینی هستند که به شدت با محتوای شما درگیر هستند و به کسب‌ و کار و برند شما تعلق دارند. با آن‌ها خوب برخورد کنید، از این واقعیت که آنها با محتوای شما ارتباط برقرار می کنند، قدردانی کنید و از طریق همکاری‌ها و پروژه‌ها به آنها فرصت بیشتری بدهید.

برای رسیدن به نگاهی دقیق‌تر به اعداد و آنچه که آن‌ها آشکار می‌کنند، بازاریابان اغلب به سمت استفاده از برنامه‌ها و پلت­فرم‌هایی مانند Iconosquare گرایش دارند تا بدانند که بهترین حامیان آن‌ها چه کسانی هستند و چه زمانی بهترین زمان برای پست گذاشتن است.

برد کامرون، بنیانگذار  Build Your Empire Magazine، در مورد تجزیه و تحلیل اینستاگرام می‌گوید:

«من از Socialblade.com برای پی‌گیری رشد فالورهایم در هر روز استفاده می‌کنم. من همچنین از Socialrank.com برای پی‌گیری این که دقیقا چه کسی من را فالو کرده است استفاده می‌کنم، به طوری که می‌توانم ببینم که کدام اینفلوئنسر محبوب من را فالو کرده است، بنابراین می‌توانم به راحتی به آن‌ها برسم تا بپرسند که آیا می‌توانم ارزشی را ایجاد کنم و یک رابطه بسازم.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا