کسب و کار

بازاریابی محتوا به کمک محتوای تولید شده توسط کاربر – قسمت دوم

در قسمت اول این مقاله در رابطه با اهمیت محتوای تولید شده توسط کاربر و استراتژی جدید بازاریابی محتوا به وسیله‌ی آن صحبت کردیم. در این بخش از مقاله به بررسی استراتژی‌های دیگر در رابطه با بازاریابی محتوا توسط UGC‌ می‌پردازیم. با نیک پرداخت همراه باشید.

در مقاله قبل، ۲ استراتژی جدید در زمینه بازاریابی محتوا به کمک محتوای تولید شده توسط کاربر را معرفی کردیم. اکنون به معرفی و بررسی ۳ استراتژی جدید دیگر در این زمینه می‌پردازیم.

۳. نمایش نظرات خریداران به جای نمایش اطلاعات محصول

همان‌طور که در قسمت قبل برای استراتژی‌ جدید محتوا بیان کردیم، نظرات می‌تواند میزان کلیک تبلیغات را تا ۴۰۰٪ افزایش دهد. حال تصور کنید با استفاده از آن‌ها به چه میزان، بازدیدکنندگان خود را افزایش خواهید داد.

بازاریابی محتوا به کمک Hover

بهتر است برای نمایش و معرفی محصولات خود از UGC در Hover استفاده کنید. به این ترتیب با انتخاب محصول، نظر خریدار و میزان رضایت او نمایش داده می‌شود که در جذب مشتریان دیگر، تاثیر چشمگیری دارد.

۴. به اشتراک‌گذاری نظرات خریداران در شبکه‌های اجتماعی

یکی دیگر از استراتژی‌ جدید بازاریابی محتوا مطالب این است که علاوه بر نمایش عکس‌ها و فیلم‌های مشتریان، میزان رضایت آن‌ها را نیز در شبکه‌های اجتماعی خودتان به اشتراک بگذارید. با این کار بازدیدکنندگان بیشتری جذب می‌کنید.

بازاریابی محتوا با نظرات کاربران

در حقیقت کاربرانی که از طریق نظرات وارد سایت می‌شوند ٪۳۵ بیشتر از سایر کاربران در سایت می‌مانند. همچنین کاربرانی که از طریق نظرات وارد سایت می‌شوند بانس ریت (‌Bounce Rate) کمتر و بازدید بیشتری دارند.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
راه‌های افزایش سفارش پروژه های آنلاین را بشناسید

۵. طراحی بسته‌بندی محصولات بر اساس UGC‌

اگر بتوانید از UGC در بسته‌بندی فیزیکی محصولات خود استفاده کنید تاثیر چشمگیری روی فروش شما خواهد داشت. می‌توانید عکس‌های ارسالی توسط مشتریان را به اشتراک بگذارید، بر اساس رای کاربران بهترین‌ها را انتخاب و در بسته‌بندی‌ها از آن استفاده کنید.

استفاده از UGC در بازاریابی محتوا

این کار چند نتیجه بزرگ دارد:

بیشتر بخوانید: بازاریابی احساسی چگونه بر رفتار خرید مردم تاثیر می گذارد؟
  • بیشتر مورد توجه قرار می گیرنند؛ تقریباً ۴۰٪ از خریداران آنلاین می‌گویند، محصولات خود را بر مبنای بسته‌بندی که دارند در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند.
  • مشتریان شما سفیران شما خواهند بود؛ چیزهای کوچکی وجود دارد که ارتباط قوی با یک برند ایجاد می‌کنند. چهره‌های خودتان را روی جعبه قرار بدهید. مشتریان خودتان را در مرکز توجه قرار داده و می‌بینید که آن‌ها چقدر سریع به سفیران شما تبدیل می‌شوند.
  • بازدیدکنندگان سایت شما افزایش می‌یابند؛ اگر شما به طور مداوم سایت خودتان را برای رأی‌گیری به اشتراک بگذارید، در این صورت شما صدها هزار طرفدار خواهید داشت تا نظراتی را درباره‌ی محصول به آنها ارسال کنید که طول مسیر راه شما گسترش پیدا کردند.
  • باعث افزایش مبادله می‌شود؛ استفاده از UGC در بسته‌بندی فیزیکی محصولات باعث می‌شود که تمام دوستان، آشنایان و خانواده‌های اشخاص به خرید و استفاده از محصول شما تشویق شوند.

کلام آخر

بازاریابی محتوا بر اساس UGC‌ سریع‌ترین، ارزان‌ترین و موثرترین شیوه بازاریابی محتوا است و به کمک آن می‌توانید مشتریان خوبی جذب کنید.

به طور خلاصه، بعضی از استراتژی‌های مؤثر UGC عبارت‌اند از:

  • ویژگی پرسش و پاسخ که در صفحه محصولات وجود دارد، خریداران را به مشتریان قبلی وصل می‌کند.
  • از نظرات و رتبه‌بندی‌ها استفاده کنید تا SEO و بازدیدکنندگانی که از گوگل جستجو می‌کند را افزایش دهید.
  • نظرات را زمانی که محصولات را جستجو می‌کنند نشان دهید تا به صورت همزمان بتوانید علاقه و اطمینان را افزایش دهید.
  • اگر نظرات را در پست‌های شبکه‌های اجتماعی خود نشان دهید، می‌توانید بازدیدکنندگان با کیفیت را افزایش دهید.
  • ویژگی‌های UGC را در بسته‌بندی خود قرار دهید تا برند مردمی را ایجاد کند.
برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
۸۰ ایده استارتاپ برای کسب درآمد (قسمت هفتم)

بعضی از بهترین روش‌هایی که وجود دارد تا بتوانید از UGC استفاده کنید، از طریق خلاقیت و آزمایش به دست می‌آید. آیا استراتژی‌ جدید محتوا مطالب را کشف کردید تا به محتوای مشتری ویژگی‌هایی را بدهید و آنها را با برند خود درگیر کنید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا