کسب و کار

چگونه بازدیدکنندگان وبسایت به مشتریان تبدیل شوند؟ – قسمت دوم

اگر شما برای سایتتان وبلاگ می‌نویسید، مطالب زیادی منتشر می‌کنید و بازدیدکنندگان سایت شما هم زیاد هستند ولی همچنان به خریدار تبدیل نشده‌اند، باید نگاه دقیق‌تری داشته باشید و ببینید چه نکاتی را رعایت نکرده‌اید. در بخش قبلی این مقاله از نیک پرداخت، نکاتی را که باعث می‌شوند بازدیدکنندگان سایت شما به مشتریانتان تبدیل شوند، بیان کردیم. در بخش دوم این مقاله نیز به بررسی سایر نکات می‌پردازیم.

۴. مطالب را برای تمام مخاطبان بهینه کنید

اکثر مردم برای کسب اطلاعات کلی به وبلاگ شما سر می‌زنند و ممکن است توجه به جزییات و ارزیابی مطلب شما برای آن‌ها اهمیتی نداشته باشد. بهتر است میانگین مدت زمان حضور بازدیدکنندگان سایت خود را تحلیل کنید، اما اگر میانگین حضور رقم پایینی بود نگران نباشید. لازم است که قالب مقاله شما به گونه‌ای باشد که هم برای خوانندگان سطحی و هم کسانی که آن را به دقت می‌خوانند مناسب باشد. برای این منظور موارد زیر را رعایت کنید:

بیشتر بخوانید: افزایش فروش به کمک تبلیغ در google adwords (قسمت اول)
  • مطمئن باشید که تمام پاراگراف‌ها کوتاه هستند و بیشتر از ۳ یا ۴ جمله ندارند.
  • از عنوان، زیرشاخه‌ها، نکات برجسته در هرجایی که مناسب است استفاده کنید.
  • تصویری را که مربوط به محتوای مطالب شما است به آن اضافه کنید که یک توضیح تصویری از محتوای مقاله را فراهم کند.
  • یک خط واضح را که قابل مشاهده است انتخاب کنید.
  • جملات و کلماتی را که می‌توانند مشتریان سایت شما را به خریدار خدمات شما تبدیل کنند، با فونت و سایز مناسب برجسته کنید.
برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
با فین تک یا تکنولوژی مالی آشنا شوید

۵. حواس پرتی‌ها را کنار بگذارید

مقاله‌های شما باید بازدیدکنندگان سایت شما را به سمت خرید هدایت کنند. برای این منظور مقاله شما باید قالبی مشخص داشته باشد. هر مقاله‌ای باید شروع، بدنه و پایانی هماهنگ و دنباله‌دار داشته باشد. همچنین باید به موضوع و عنوان مقاله توجه کنید.

تبدیل بازدیدکنندگان سایت به خریدار
نظرات یا لینک‌هایی را که حواس مخاطبان را از جریان اصلی محتوای مطالب دور می‌کنند وارد مقاله نکنید. این موضوع تأیید شده است که اکثر بازدیدکنندگان سایت ، بیشتر زمان خود را بالای صفحه می‌گذرانند، بنابراین در نظر داشته باشید که یک محیط بدون حواس‌پرتی در سایت خودتان ایجاد کنید.
اگر می‌خواهید متن شما تصویر داشته باشد، مطمئن باشید که عکس در ارتباط با موضوع مقاله شما است و باعث در ذهن ماندن مطلب شما می‌شود. تمام لینک‌های مرجع را در پایین مقاله قرار بدهید، بنابراین خواننده‌های شما وسوسه نمی‌شوند که بر روی آن‌ها کلیک کنند و از صفحه شما بیرون بروند. اگر می‌خواهید لینکی را در مقاله‌تان قرار دهید، مطمئن باشید که مقدار کمی از اطلاعات را در محتوای مقاله‌تان قرار می‌دهید که در این صورت، خواننده‌های شما مجبور نیستند روی لینک کلیک کنند تا بدانند در مورد چه چیزی صحبت می‌کنید.

بیشتر بخوانید: ۱۰ نکته طلایی برای موفقیت کسب و کارهای اینترنتی

به عنوان مثال، اگر شما می‌خواهید مفهومی را در محتوای مطالب خود وارد کنید اما نمی‌خواهید جزئیات آن را توضیح دهید، یک تعریف کوتاه اما واضح را بیان کنید و بعد لینکی را به آن اضافه کنید. این کار باعث می‌شود احتمال این که خواننده‌ها صفحات شما را کامل نخوانند کم شود.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
۵ اصل موفقیت در کسب و کار را بشناسید

۶. لینک صفحات فروش را قرار دهید

تمام لینک‌هایی که در وبلاگ گذاشته می‌شود مخرب و گیج‌کننده نیست. بعضی از لینک‌ها شما را به گفتگو تشویق می‌کنند و کمک خواهد کرد تا فروش افزایش پیدا کند و بازدیدکنندگان سایت شما به خریدار تبدیل شوند. در قسمت‌های کلیدی مقاله خودتان، لینک خدمات و فروش را قرار دهید تا راهنمای چشم‌اندازی در مراحل خرید کردن باشد.

بازدیدکنندگان سایت

لینک‌هایی که در صفحات فروش وجود دارند، به مشتریان این اطمینان را می‌دهند که مجبور نیستند برای کالا یا خدمات خودشان جستجو کنند و بدون تاخیر وارد مرحله بعدی می‌شوند، که فروش است.

زمانی که بازدیدکنندگان وبلاگ محتوای مطالب شما را می‌خواند، شما باید جذابیتی را در محتوای مطالبتان ایجاد کنید که در نهایت به خرید تبدیل شود. اگر این کار را انجام ندهید، یعنی مشتری را مجبور کنید به محصولات و خدمات مشابه که در ارتباط با محصول شما است نگاه کنند، شما جذابیتی را که ایجاد کردید از دست می‌دهید.

۷. محتوای مطالب خود را بازاریابی کنید

محتوای مطالب خودتان را در شبکه‌های اجتماعی ارتقا دهید، پیشنهاد رایگان در اختیار مشتریانتان قرار دهید و به ایمیل‌های آن‌ها خبرنامه بفرستید و مردم را تشویق کنید که مطالب شما را برای دیگران به اشتراک بگذارند. ارتقا دادن باعث می‌شود که بازدیدکنندگان بیشتری داشته باشید که در این صورت شانس تبدیل افراد بیشتری به مشتری وجود دارد.

بازدیدکنندگان سایت مشتری

شما همچنین می‌توانید مشتریان خودتان را در قسمت نظرات درگیر کنید و تا جایی که می‌توانید به سؤالات و نظرات آن‌ها به سرعت پاسخ دهید. پاسخ دادن به سوالات ممکن است بلافاصله خوانندگان شما را تشویق کند تا سریع خرید خود را انجام دهند. اگر مشتریان شما نظرات مثبتی داشته باشند افراد بیشتری تشویق می‌شوند که خرید کنند.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
شرایط داشتن یک فروشگاه آنلاین سئو شده چیست؟

سخن آخر

فراموش نکنید که عوامل زیادی وجود دارد که می‌تواند باعث شود میزان فروش شما پایین باشد. اگر شما در وسط یک رکود اقتصادی هستید یا هدف محصول شما به درستی مشخص نشده است یا این که محصول شما خوب و با کیفیت نیست، واضح است که در وبلاگ شما فروشی صورت نمی‌گیرد. مهم نیست که محتوای مطالب شما خوب نوشته شده باشد، بازدیدکنندگان وبلاگ شما زیاد هستند و مطلب هدف خوبی دارد. شما نمی‌توانید عواملی را که تحت کنترل شما نیستند تحت تأثیر قرار دهید، اما مواردی که در بالا به آن اشاره شد می‌تواند به شما کمک کند به صورت آهسته فروش خود را افزایش دهید و یک پایگاه خوب داشته باشید تا بتوانید بازدیدکنندگان سایت خود را به خریدار تبدیل کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا