کسب و کار

چگونه بازدیدکنندگان وبسایت به مشتریان تبدیل شوند؟ – قسمت اول

برای هر کسب و کار اینترنتی، نیاز است که وبلاگ داشته باشید. وبلاگ‌ها می‌توانند بازدیدکنندگان وبسایت شما را به مشتریانتان تبدیل کنند. برای این که بازدیدکنندگان وبسایت خود را از طریق وبلاگ به مشتری تبدیل کنید، باید کاربلد باشید و محتوای جذابی بنویسید. اما چگونه؟ این مطلب در نیک پرداخت به تبدیل بازدیدکنندگان وبسایت، به مشتریان شما کمک زیادی می‌کند.

اگر کسب‌وکار شما وبلاگ فعالی دارد، احتمالا شما همیشه تلاش می‌کنید تا محتوای مطالب جدیدی را ایجاد کنید و بازدیدکنندگان وبسایت و وبلاگ شما از آن استفاده می‌کنند و آن را به صورت آنلاین به اشتراک می‌گذارند. خیلی هیجان‌انگیز است که شهرت شما به عنوان شخصی که در زمینه کاریتان متخصص هستید، در حال رشد کردن است. البته شما دوست دارید تمام تلاش‌هایی را که می‌کنید به فروش تبدیل شود.

بازدیدکنندگان وبسایت - وبلاگ نویسی

اما واقعا این طور که می‌خواهید هست؟ متأسفانه حتی اگر لیست بازدیدکنندگان وبسایت در حال رشد باشد، لزومی ندارد که مشتریان هم رو به افزایش باشند. به عبارت دیگر، همیشه این امکان وجود دارد که بازدیدکنندگان وبسایت شما، رو به افزایش باشند اما فروش شما تغییری نکند و زیاد نشود.

بیشتر بخوانید: ۳ راهکار برای افزایش فروش آنلاین و موفقیت در کسب و کار

البته این امر یک مشکل جدی است. هدف اصلی وبلاگ این است که بازدیدکنندگان وبسایت به مشتریان شما تبدیل شوند. اگر مطالب شما بازدیدکننده دارد اما این بازدیدکنندگان خریدار نیستند، باید به استراتژی‌های وبلاگتان نگاه دقیقی کنید و تغییرات لازم را انجام دهید.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
۸۰ ایده استارتاپ برای کسب درآمد(قسمت ششم)

در اینجا برای شما توصیه‌هایی را فراهم کردیم تا بتوانید بازدیدکنندگان وبلاگ خود را به خریدار تبدیل کنید.

۱. محتوای مطالب وبلاگ شما مناسب با هدف شنوندگان شما باشد

اگر می‌خواهید افرادی که مطالب وبلاگ شما را می‌خوانند جذب کنید و مهم‌تر از همه، محصولات یا خدمات شما را بخرند، باید محتوای مطالبتان را به روز نگه‌دارید و این مطالب باید با نیازها و اولویت‌های مخاطبان شما متناسب باشند.
بسیاری از کسانی که محتوای مطالب برای وبلاگ ایجاد می‌کنند این اشتباه را انجام می‌دهند، مطالبی را ایجاد می‌کنند که فقط بازدیدکنندگان سایت را افزایش می‌دهند، به جای این که مطالب جذابی باشد تا مشتری خرید کند.

بازدیدکنندگان وبسایت - رشد کسب و کار

 

به عنوان مثال، اگر شما یک بازاریاب و طراح وبلاگ یک شرکت هستید و مطالبی که در وبلاگ می‌گذارید در ارتباط با این است که چگونه یک سایت خوب ایجاد کنید یا چگونه SEO آن را با موفقیت انجام دهید، احتمالا از مطالب مختلفی استفاده می‌کنید تا متخصصان جوان IT که درباره جزئیات صنعت اطلاع دارند را مورد هدف قرار دهید. به جای این که از بازرگانان قدیمی که کسب‌وکارهای محلی را اداره می‌کنند استفاده کنید.

محتوایی چون “چگونه SEO به یک کسب‌وکار محلی کمک می‌کند؟”، یا “چرا به یک وبلاگ با بارگذاری سریع نیاز دارید؟”، مطالبی هستند که برای بازرگانان قدیمی که کسب‌وکارهای محلی را اداره می‌کنند مناسب است، اما برای متخصصان جوان IT جذاب نیست. اما هردوی این‌ها می‌تواند هدف شما باشد.

شخصیت خریدارن (پروفایل مشتری مخصوص شما که شامل جنس، سن، صنعت، موقعیت و غیره است) می‌تواند به شما کمک ارزشمندی کند تا هدف شنوندگان خودتان را شناسایی کنید. این قالب رایگان به شما کمک می‌کند تا کار خودتان را ایجاد و شروع کنید.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
افزایش فالوور در اینستاگرام - قسمت اول

۲. نقاط ضعف را مشخص کنید و راه حل آن را فراهم کنید

حتی اگر شما مخاطبان خود را درک کنید، همیشه برای شما آسان نیست که بدانید چه محتوایی برای آن‌ها جذاب است. کسانی که محتوای مطالب را ایجاد می‌کنند معمولا تلاش خواهند کرد که ایده‌های جالب و جذابی را برای مخاطبان خود پیدا کنند تا مانع پیشرفت آن‌ها نشود.

بازدیدکنندگان وبسایت - تشخیص نقاط ضعف

 

بهترین روش برای این که عنوان مناسبی برای نوشته‌های خود پیدا کنید این است که نقاط ضعف را مشخص کنید؛ این‌ها مشکلاتی خواهند بود که شما در تلاش هستید تا راه حلی را برای آن پیدا کنید. اگر کمی تحقیق کنید، می‌توانید این نقاط ضعف را پیدا کنید و به نظراتی که مخاطبان شما در مطالب قبلی و شبکه‌های اجتماعی داده بودند نگاهی بیاندازید.

بیشتر بخوانید: چگونه فروشگاه آنلاین ما جایگاه مناسبی داشته باشد

به عنوان مثال، اگر مشتریان شما صاحب کسب‌وکارهای کوچکی هستند، ممکن است در تلاش باشند تا مغازه آن‌ها، مشتریان حضوری زیادی داشته باشند. به مشتریان در محیط خودشان دسترسی پیدا می‌کنند و سودهای زیادی را به‌دست می‌آورند. زمانی که بتوانید نقاط ضعف را درک کنید، می‌توانید محتوایی از مطالب را ایجاد کنید که در ارتباط با این نقاط ضعف باشند و با محصولات و خدمات خودتان راه‌حلی را پیشنهاد دهید. در مطالب وبلاگتان راه‌حل را قرار ندهید؛ در عوض از آن‌ها بخواهید برای مشاوره و کمک بیشتر با شما تماس بگیرند.

۳. چرخه خرید را درک کنید

مشتریان وارد یک چرخه خرید خواهند شد. جایی که آن‌ها متوجه می‌شوند نیاز به کالاها و خدماتی دارند، تحقیقات اولیه را انجام می‌دهند. تحقیقات آخر را عمیق‌تر بررسی می‌کنند و بعد تصمیم می‌گیرند که خرید کنند.
این برای بازاریابان حرفه‌ای به‌عنوان «سفر خریدار» شناخته می‌شود. محتوای مطالب شما باید مشتریان احتمالی را مورد هدف قرار دهد که در مرحله اول تحقیقاتشان وارد چرخه خرید می‌شوند.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
روش هایی برای پیشگیری از فرسودگی شغلی - قسمت اول

درک چرخه خرید بازدیدکنندگان وبسایت

برای این که آن‌ها را تشویق کنید تا به مشتری تبدیل شوند، محتوای مطالب شما باید به نیازهای آن‌ها اشاره کند. راه حل‌های عملی فراهم کنید و توصیه‌های خود را با یک رفتار متقاعد کننده به آن‌ها انتقال دهید.

با دادن مشاوه و ارائه راه حل‌های جامع، حس اطمینان را در مخاطبانتان ایجاد کنید. اگر مشتریان شما ببینند که شما کیفیت خوب و مشاوره جامعی را به آن‌ها ارائه می‌دهید، تمایل خواهند داشت که از سایت شما خرید کنند. هر چقدر اطلاعات بیشتری را در وبلاگ شما پیدا کنند احتمال کمی وجود دارد که به جای دیگری نگاه بیاندازند و از تصمیم برای خرید منصرف شوند.
اگر دوست دارید با موارد دیگری که بازدیدکنندگان وبسایت شما را به مشتری تبدیل می‌کنند آشنا شوید، قسمت دوم این مقاله را مطالعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا