سرکرده باند دلالی بازار ارز دستگیر شد

باند دلالی بازار ارز

بازار ارز این روزها وضعیت پرتلاطمی دارد و هر کس درصدد ماهی گرفتن از این آب گل آلود است. در همین راستا سردار رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری یکی از عناصر اصلی و سرکرده باند دلالی در بازار ارز خبر داد.

به گزارش نیک پرداخت و به نقل از ایسنا، سردار رحیمی امروز در حاشیه طرح رعد در این باره گفت: «طی سه چهار روز گذشته این فرد که  شبکه‌ای ٣٠ نفره را زیرمجموعه خود داشت ، با تلاش و کار اطلاعات همکاران من در یکی از استان‌های غربی کشور شناسایی و دستگیر شد. ماموران پلیس پایتخت از مدت ها قبل این فرد را تحت نظر داشتند و حتی خود فرد مجرم نیز با اطلاع از تحت تعقیب بودند، در صندوق عقب خودرو جابجا می شد.»

بیشتر بخوانید: بیش از ۱/۴ میلیارد دلار پولشویی از طریق بیت کوین تنها در سال ۲۰۲۰

اشراف پلیس فتا به حوزه ارز و دلار

او ادامه داد که  ٢۴ نفر دیگر از اعضای این شبکه نیز شناسایی و چندین عملیات دستگیر شدند و این فرد در نوسانات بازار ارز نقش داشت. رحیمی در پاسخ به پرسشی درمورد جرائم مربوط به ارز در فضای مجازی نیز گفت: «پلیس فتا در این حوزه اشراف خوبی دارد و تاکنون ده ها سایت در زمینه ارز و دلار شناسایی و مسدود شده و از گردانندگان آنها نیز تعهدات لازم اخذ شده است.»

فرمانده انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد: «نظارت ما بر بازار ارز چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی با هماهنگی نهادهای مرتبط ادامه دارد و با تخلفات و هرنوع سوءاستفاده برخورد خواهد شد.»

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
آغاز رشد مثبت اقتصاد ایران از سال آینده

منبع: ایسنا 

خوشحال می شویم نظرات خود را در خصوص این مطلب با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *