آزمون بین المللی

توصیه‌ هایی برای موفقیت در بخش نوشتاری آزمون آیلتس

یکی دیگر از بخش‌های مهم آزمون آیلتس بخش رایتینگ یا نوشتاری است که طی آن مهارت نوشتاری شما در زبان انگلیسی بررسی می‌شود. در این مطلب از نیک پرداخت توصیه‌هایی برای موفقیت بیشتر در بخش نوشتاری آزمون آیلتس آماده کرده‌ایم که امیدوار هستیم برای شما مفید باشد.

در بخش نوشتاری آزمون آیلتس  باید تمام متنی را که مورد نظر است با مداد یا خودکار روی برگه پاسخنامه بنویسید اما دقت داشته باشید که خط خوردگی در برگه شما وجود نداشته باشد. اگر دوست داشته باشید می‌توانید تمام حروف‌هایی را که به کار می‌برید به شکل بزرگ و کپیتال بنویسید. می‌توانید از برگه پرسشنامه به عنوان چکنویس استفاده کنید اما دقت داشته باشید که اگر سوالی را در این برگه بنویسید و آن را به برگه پاسخنامه منتقل نکنید برای شما حساب نمی‌شود.

بیشتر بخوانید: ۷ قدم برای گرفتن مدرک آیلتس

۱. در مرحله اول برای قبولی در بخش نوشتاری آزمون آیلتس باید دید وسیعی از این مرحله داشته باشید و بتوانید هر بخش را به خوبی تجزیه و تحلیل کنید و وقت کافی برای یادداشت برداری از هر قسمت در نظر بگیرید. می‌توانید از برگه پرسشنامه خود برای یادداشت برداری استفاده کنید.

۲. به کلمات کلیدی هر قسمت دقت کنید و زیر آن را خط بکشید یا هایلایت کنید. این کلمات اطلاعات مهمی را که نیاز دارید به شما می‌دهند. دقت کنید از شما خواسته شده که چه کاری انجام دهید.

۳. برای پاسخ‌هایی که می‌خواهید بنویسید برنامه ریزی داشته باشید.

۴. به پاراگراف بندی و قواعد دستور زبانی خود دقت کنید. برای هر پارگراف موضوع خاصی داشته باشید.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
ساختار آزمون آیلتس و سوالات آن‌ چگونه است؟

۵. یک موضوع را به روش‌های گوناگون بیان نکنید. برای هر پاراگراف موضوع متفاوت و خلاقانه‌ای انتخاب کنید.

۶. همه جمله پرسشی را کپی نکنید. اگر از جمله‌ای که دقیقا در پرسشنامه آمده است استفاده کنید هیچ نمره‌ای نخواهید گرفت.

توصیه‌هایی برای موفقیت در بخش نوشتاری آزمون آیلتس
۷. به موضوع اصلی دقت کنید و درباره آن بنویسید. از شاخ و برگ دادن اضافی به نوشته خود شدیدا پرهیز کنید. دقت کنید که به موضوعات حاشیه‌ای و زیر مجموعه سوال اصلی نپرداخته باشید. موضوع اصلی را در نظر بگیرید و از زیرعنوان‌ها برای کمک به ایده گرفتن برای نوشته خود استفاده کنید.

۸. زمانبندی داشته باشید و به زمان مشخص شده دقت داشته باشید. به یاد داشته باشید برای نوشتن قسمت دوم تقریبا به زمانی دو برابر قسمت اول نیاز خواهید داشت، پس وقت خود را با زیاده نویسی هدر ندهید. زمان کل بخش نوشتاری آزمون آیلتس را برای همه سوالات و بخش‌ها در نظر داشته باشید.

۹. بهترین زمانبندی این است که ۲۰ دقیقه برای پاسخگویی به بخش اولی نوشتاری آزمون آیلتس در نظر بگیرید و برای بخش دوم ۴۰ دقیقه زمان کافی خواهد بود.

۱۰. به تعداد کلماتی که در هر بخش باید بنویسید دقت داشته باشید برای بخش اول نوشتاری آزمون آیلتس حداقل ۱۵۰ کلمه و برای بخش دوم حداقل ۲۵۰ کلمه باید استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: آیا در گوشی موبایل خود اپلیکیشن اندروید آیلتس دارید؟

۱۱. پیش از آزمون اصلی در خانه به صورت آزمایشی امتحان کنید که نوشتن ۱۵۰ کلمه و ۲۵۰ کلمه چقدر زمان نیاز خواهد داشت. در صورتی که دست خط شما کند است و زمان زیادی برای نوشتن نیاز دارید با تمرین مداوم و زمان‌گیری باید این زمان را به ۲۰ و ۴۰ دقیقه برسانید. بهتر است آنقدر در این زمینه پیشرفت کنید که نیازی به شمردن کلمات سر جلسه امتحان نداشته باشید. در واقع اصلا وقت اضافی برای شمارش کلمات در این مدت زمان نخواهید داشت.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
توصیه‌ هایی برای موفقیت در بخش اسپیکینگ آزمون آیلتس

۱۲. به زمان خود بیش از پیش دقت داشته باشید در صورتی که نتوانید برای قسمت اول حداقل ۱۵۰ کلمه نوشته باشید هیچ امتیاز و نمره‌ای نخواهید گرفت.

۱۳. دقت کنید جملات خود را به صورت کامل بنویسید، جملات بدون مفهوم و بدون ضمیر و فعل هیچ امتیازی نخواهند گرفت.

۱۴. به گرامر، دستور زبان و املای کلماتی که استفاده می‌کنید دقت داشته باشید. در صورتی که در این موارد اشتباه کنید نمره خود را از دست خواهید داد.

۱۵. به هیچ عنوان از زبان غیر رسمی و اصطلاحات عامیانه برای نوشتن جملات استفاده نکنید.

۱۶. از پاسخ‌های نمونه استفاده کنید. تصحیح کنندگان به راحتی این نمونه از پاسخ‌ها را تشخیص داده و نمره شما را کم خواهند کرد و این مورد باعث خواهد شد که نتوانید نمره مناسی در بخش نوشتاری آزمون آیلتس کسب کنید.

۱۷. در پایان نیز وقتی برای دوباره خوانی و رفع مشکلات احتمالی در برگه پاسخنامه خود در نظر بگیرید. یک تا دو دقیقه زمان برای بازخوانی و رفع اشکال هر بخش کافی است.

در نهایت با تمرین کافی و تقویت مهارت نوشتاری خود در زبان انگلیسی می‌توانید مهارت لازم برای قبولی دربخش نوشتاری آزمون آیلتس را کسب کنید. بهتر است به تمام نکات گفته شده دقت داشته باشید و در خانه و پیش از روز امتحان اصلی مرتب این نکات را تمرین کنید تا مهارت لازم را کسب کنید.

یکی از مشکلات داوطلبان آزمون آیلتس امکان ثبت نام و پرداخت هزینه آن است. خبر خوب اینکه نیک پرداخت امکان پرداخت هزینه آزمون آیلتس را برای متقاضیان فراهم کرده است و شما به راحتی می‌توانید با استفاده از خدمات نیک پرداخت هزینه ثبت نام آزمون‌های بین‌المللی از جمله آزمون آیلتس را پرداخت کنید. اگر قصد گرفتن مدرک آیلتس را دارید، برای پرداخت هزینه آن، می‌توانید در خواست خود را در پنل کاربری سایت ما ثبت کنید.در صورت نیاز به توضیحات بیشتر با ما در تماس باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا