خبر

برخورد سازمان تعزیرات و قوه قضائیه با متخلفان ارزی

نحوه تخصیص ارزی دولتی برای کالاهای اساسی روند مناسبی ندارد و ممکن است رانت ایجاد شود، به همین دلیل کل زنجیره توزیع باید از بالا به پایین کنترل شده و سازمان تعزیرات با متخلفان ارزی برخورد کند.

برخورد با متخلفان ارزی

به گزارش نیک پرداخت، جعفر قادری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و نماینده شهرستان شیراز در مجلس گفت: سازمان تعزیرات و قوه قضائیه باید با متخلفان ارزی برخورد کنند و مردم باید کالاهای اساسی خود را با قیمت مصوب دولتی دریافت کنند.

جعفر قادری ضمن انتقاد از نحوه تخصیص ارز دولتی برای تامین کالاهای اساسی، گفت: برای کالاهای اساسی یا نباید ارز دولتی تخصیص دهیم یا اگر اختصاص می دهیم، باید کل زنجیره توزیع کالا از بالا به پایین کنترل شود تا برای برخی افراد رانت ایجاد نشود.

ایجاد رانت با ارز دولتی برای عده ای خاص

او نماینده تأکید کرد: دلیلی ندارد که ما ارز دولتی را به واردکننده ای اختصاص دهیم اما آن واردکننده کالا را با قیمت آزاد وارد کند و باعث شود که این کالاها با قیمت‌های سرسام آور به دست مردم برسد.

قادری تصریح کرد: متأسفانه در این زمینه نظارت کافی وجود ندارد و شاهد ایجاد رانت برای برخی افراد هستیم، در حالی که نباید ارز دولتی برای عده ای خاص رانت ایجاد کند.

بیشتر بخوانید: آیا امنیت دیفای تضمین شده است؟ مرور برخی از ریسک‌های امنیتی دیفای

طرح تامین کالاهای اساسی

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی درباره طرح تأمین کالاهای اساسی که اخیرا کلیات آن در مجلس به تصویب رسیده است، گفت: با تصویب این طرح، بسیاری از اقشار جامعه می توانند کالاهای اساسی خود را با قیمت مناسب و از فروشگاه های زنجیره ای خریداری کنند.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
برملا شدن دروغ کریگ رایت درمورد خلق بیت کوین

وی افزود: در صورتی که این طرح به تصویب برسد، واردکنندگان ناچار هستند که کالاهای وارداتی خود را به این فروشگاه ها تحویل دهند و در نتیجه مردم می توانند کالاهای اساسی خود را با قیمت مصوب دولتی دریافت کنند.

برخورد سازمان تعزیرات حکومتی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه برخی افراد ارز دولتی را دریافت کرده اما بازنگردانده اند که هم دولت از طریق سازمان تعزیرات حکومتی و هم قوه قضائیه باید با آنان برخورد کنند، چرا که معنا ندارد ارز دولتی را به عده ای از افراد دهیم اما آنان این ارز دولتی را صرف واردات کالاهای غیرضروری کنند یا آنکه اصلا کالایی وارد کشور نکنند.

منبع: مهر

خوشحال می شویم نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص این مطلب با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا