خبر

بورس مسکن ، پنجمین بورس کشور خواهد بود

شورای عالی بورس مذاکراتی را پیش برده است که بر اساس آن قرار بر این است که راه اندازی بورس مسکن تا چهار تا ۶ ماه آینده محقق شود و ۳۰ درصد به صورت پذیره نویسی عرضه مستقیم در اختیار عموم مردم قرار گیرد.

به گزارش نیک پرداخت و به نقل از برات نیوز، با توجه به وظیفه دولت در راستای تامین مسکن برای افراد کم برخوردار جامعه، تصمیماتی جهت راه اندازی بورس مسکن اتخاذ شد که تاکنون تلاش‌های بسیاری برای ایجاد و تامین زیرساخت‌های آن صورت گرفته است. به دنبال چنین تصمیمی قرار است یک بورس جدید در کشور به عنوان پنجمین بورس راه‌اندازی شود که در این بازار، زمین، منابع، آپارتمان و ملک معامله خواهد شد.

وضعیت سهامداران بورس مسکن به چه ترتیب است؟

وی به ترکیب سهامداران راه‌اندازی این بورس اشاره کرد و گفت: براساس صحبت‌های انجام شده قرار است ۳۵ درصد از بخش خصوصی و تعاون، ۳۵ درصد نهادهای عمومی مانند بانک‌ها، بنیادها و ۳۰ درصد به صورت پذیره نویسی عرضه مستقیم در اختیار عموم مردم قرار گیرد تا همه مردم بتوانند در این پذیره ‌نویسی شرکت کنند.

زمان راه اندازی بورس مسکن

در خصوص زمان راه ‌اندازی پنجمین بورس کشور اخبار متفاوتی منتشر شده است.  چندی پیش مدیرعامل بورس تهران از راه‌اندازی این بورس در اواسط تیرماه خبر داد، اما چنین اتفاقی رخ نداد و همچنان فعالان بازار در انتظار راه اندازی بورس مسکن هستند. حسین سلاح‌ورزی، عضو شورای عالی بورس نیز در توییتر خود از تصویب تشکیل بورس املاک، مستغلات و امتیازات ایران در جلسه روز گذشته (۴مرداد) شورای عالی بورس خبر داد.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
اعلام مصادیق قاچاق ارز در جلسه علنی نمایندگان مجلس

بیشتر بخوانید: ارائه سرویس های مالی غیرمتمرکز ریپل ؛ آیا ریپل قدرت اول پرداخت‌های مالی می‌شود؟

جزئیات بورس مسکن

«بهمن عبدالهی» اعلام کرد: جزییات راه‌اندازی این بورس در حال بررسی و اصلاح است اما کلیت آن بدین صورت است که به دلیل شرایط موجود در بازار مسکن کشور به دلیل پایین بودن عرضه نسبت به تقاضا و قیمت‌های غافلگیر کننده مصوبه‌ای تصویب شد تا از ظرفیت‌های کشور در راستای توسعه و رونق بازار مسکن استفاده شود.  این ظرفیت‌ها در بخش‌های مختلف مردمی، خصوصی، تعاونی، دولتی و عمومی غیر دولتی وجود دارد. به گفته وی با راه‌اندازی بورس مسکن علاوه بر افزایش تعداد عرضه و ساخت و ساز در کشور، متقاضیان خرید مسکن می‌توانند با سرمایه‌گذاری در این بازار به صورت تدریجی و با خرید متری مسکن در زمانی مشخص صاحب مسکن شوند.

منبع: برات نیوز

خوشحال می شویم نظرات خود را در بخش کامنت ها با ما در میان بگذارید. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا