کسب و کار

تاثیر بازاریابی احساسی در خرید مردم چگونه است؟ | قسمت دوم

همان‌طور که در قسمت اول مقاله بازاریابی احساسی بیان کردیم ما انسان‌ها موجوداتی هستیم که احساس داریم و این احساسات در تصمیم‌های ما برای خرید کردن تأثیر می‌گذارند. همچنین تاثیر بازاریابی احساسی در افزایش فروش در کسب و کار بسیار خواهد بود. امروزه از احساسات و عوامل بسیار دیگری چون اعتماد، وابستگی داشتن، امید داشتن و کنجکاوی می‌توان برای اینکه بتوان مشتری جذب کرد استفاده نمود.

در این قسمت از مقاله تاثیر بازاریابی احساسی در خرید مردم از احساساتی که در بازاریابی تأثیر دارند صحبت کنیم. با نیک پرداخت همراه شوید.

تاثیر بازاریابی احساسی و اعتماد

احساسات - بازاریابی - افزایش فروش - خرید کردن

دلیل اینکه اعتماد در بالای لیست قرار دارد این است که فکر می‌کنم، یکی از مهمترین احساساتی خواهد بود که باید در مشتریان ایجاد شود. بدون اعتماد، مشتریان شرایط سختی دارند تا بتوانند برای خرید کردن تصمیم بگیرند. پول منبع با ارزش و محدود بسیاری از ما انسان‌ها است و ریسک نمی‌کنیم که یک محصول کم‌ارزش را بخریم. اما زمانی که به فروشنده اعتماد کرده‌ایم، در این صورت فرق می‌کند.

اگر ما بدانیم که آنها به تجربه مشتریان توجه می‌کنند و شهرت آنها به همین دلیل است، خیلی راحت تر هزینه را پرداخت می‌کنیم. و مطمئن تر از خبرنامه‌های ایمیل آسان‌تر است. در هر حال، ما به چیزی که آنها می‌گویند اعتماد داریم. بنابراین برای تاثیر بازاریابی احساسی در خرید مردم ، اعتمادسازی امری ضروری است.

بیشتر بخوانید: چگونه بازدیدکنندگان وبسایت به مشتریان تبدیل شوند؟ – قسمت اول
در اینجا چند نکته وجود دارد که شما می‌توانید خودتان آن را انجام بدهید:
اثبات اجتماعی: خیلی مهم است که اثبات اجتماعی را نشان داده و به مشتریانتان نشان بدهید که شما شوخی نمی‌کنید. مردم به شهرت توجه می‌کنند و اثبات اجتماعی روشی است که به شما نشان خواهد داد آن را یاد گرفته‌اید. هر زمان شامل، توصیفات، داستان‌های موفق و سایر فرم‌های اثبات اجتماعی در ایمیل‌های شما است.
انسانی کردن: اجازه بدهید که فالورهای شما بدانند که درست مانند آنها شما یک انسان هستید. عکس خودتان را در ایمیلتان نشان بدهید، یک صفحه تیمی در سایت خودتان داشته باشید، کارمندان و نمایندگان را معرفی کرده، و چیزهای دیگری که باعث می‌شود آنها بدانند که با یک انسان واقعی در ارتباط هستند را رعایت کنید.
کم کردن خطرهای درک شده: اثبات اجتماعی و تضمین برگشت پول باعث می‌شود مشتریان درک کنند که خطر کمتری برای خرید کردن وجود دارد. به آنها این آگاهی را بدهید که اگر راضی نیستند می‌توانند پول خودشان را پس بگیرند. با این کار تاثیر بازاریابی احساسی را چندین برابر خواهید کرد.

وابستگی

بازاریابی - رشد فروش

یک احساس عالی بازاریابی که می‌تواند چشم انداز مشتریان را به هوادار تبدیل کند وابستگی داشتن است. هرکسی می‌خواهد این احساس را تجربه کند، که آنها بخشی از چیزی هستند. ممکن است یک باشگاه، یک قبیله، یک خانواده و یا یک گروه باشد. برای اینکه بتوانید بهترین مشتریان را به دست بیاورید؛ هوادارانی که تقریباً هر محصول جدیدی را که می‌بینند می‌خرند و لباس‌های آنها برند لوگوی شما است، شما باید یک حس اجتماعی و وابستگی را در مشتریان خودتان ایجاد کنید.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
استفاده از شبکه های اجتماعی برای نوجونان مزایایی هم دارد؟

اگر شما فکر می‌کنید که می‌توانید وابستگی را در ایمیل بعدی خودتان تحریک کنید، در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می‌کند:

از داستان گفتن استفاده کنید: داستان‌ها برای پیام‌های ارتباطی عالی هستند و باعث می‌شود در ذهن خواننده بمانند. آنها می‌توانند به شما کمک کنند تا احساسات قوی را تحریک کنید (مثل احساس وابستگی داشتن) که باعث می‌شود خوانندگان شما دکمه تماس را که در پایین ایمیل شما است بزنند.
هدف داشته باشید: هدف برند شما چه چیزی است؟ آیا فکر می‌کنید مشتریان شما علاقه دارند که به شما ملحق شوند؟
یک گروه را ایجاد کنید: آیا شما مک بوک یا پی سی دارید؟ رئال مادرید یا بارسلونا؟ گروه خودتان را طوری بسازید که مشتریان شما یک فرقه یا گروهی را درباره‌ی برند شما ایجاد کنند. انگار که آنها معتقدان و طرفداران اپل هستند. من نمی‌خواهم چگونگی ایجاد یک گروه را به شما بگویم، اما اگر شما علاقه‌مند هستید، در اینجا منابعی وجود دارد.

برای تاثیر بازاریابی احساسی امید ایجاد کنید

بازاریابی - رشد فروش - افزایش فروش - حرید کردن

 اگر بتواند امید و خرید کردن را ایجاد کند، برند شما خوب کار کرده است. همه ما چیزی را می‌خواهیم، شما تمایل به داشتن چیزی دارید؟

ما در کسب و کار به دنبال امید هستیم که آنها بتوانند به ما چیزی را بدهند که ما می‌خواهیم. زمانی که یک محصولی را انتخاب می‌کنیم، چیزی را انتخاب کردیم که امید داریم مهم‌ترین نیازهای ما را برطرف می‌کند. طبیعی است که شما به مشتریان خودتان اجازه می‌دهید بدانند، برای اینکه بتواند مشکلات خودشان را حل کنند امیدی وجود دارد.

در کمپین ایمیل‌های شما، داستان‌های موفقی دارد که سودهایی را نشان می‌دهد، بعد از اینکه محصولات شما را خریدند، مردم در زندگی شان دیدند. از کپی رایتینگ استفاده کرده تا بتوانید آنها را متقاعد کنید که امید برای مشکلات آنها خواهد بود. و راه حل در برند و محصول شما وجود دارد.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
با راه‌های افزایش انگیزه کارکنان آشنا شوید
کنجکاوی

احساسات

کنجکاوی احساسی است که از نیاز ما به وجود می‌آید تا اطلاعات را بازیابی کنیم و درباره هر چیزی یاد بگیریم. کنجکاوی یکی از مهم‌ترین احساساتی است که برای هدف‌های بازاریابی از آن سو استفاده شده است. همه به خاطر کیفیت عملکرد آن خواهد بود. کنجکاوی باعث می‌شود اطلاعات به دست بیاوریم، دقیقاً چیزی که هر بازاریابی در کمپین‌های ایمیلی پیشنهاد می‌دهد.

برای اینکه محرک‌های خودتان تحریک شوند، شما باید خوانندگان خودتان را با اطلاعات غیرمنتظره شگفت زده کنید.ما موجوداتی هستیم که به دنبال الگوهایی هستیم، و زمانی که می‌بینیم این الگوها چیزی‌هایی را که انتظار داریم تجزیه می‌کنند، توجه ما را جلب می‌کند.

زمانی که عنوان‌های ایمیل و عنوان پست‌های وبلاگ را می‌نویسیم، محرک کنجکاوی یک مهارت ضروری است.

بیشتر بخوانید: ۳ راهکار برای افزایش فروش آنلاین و موفقیت در کسب و کار

به عنوان مثال این یک عنوان ایمیل برای تحریک کنجکاور در مخاطب است:

نظم و انضباط آسان است زمانی که شما این ۳ اشتباه وحشتناک را انجام ندهید.

دلیل اینکه این یک عنوان عالی برای محرک کنجکاوی خواهد بود، این است که غیرمنتظره و به‌صورت همزمان در خواننده این تأثیر را می‌گذارد، که می‌تواند مزایای باورنکردنی را از اطلاعات به دست بیاورد.

چه زمانی نظم و انضباط آسان است؟ من هیچ وقت انتظار این را نداشتم. و من می‌توانم این ۳ اشتباه وحشتناک را انجام بدهم؟ من می‌خواهم بدانم که آنها چه چیزی هستند! زندگی من می‌تواند عوض بشود اگر از آنها دوری کنم؟

زمانی که این سؤال ها در ذهن خواننده به وجود می‌آید، تقریباً اجتناب ناپذیر است چون آنها به اندازه کافی کنجکاو شدند تا بر روی آن کلیک کنند.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
۸۰ ایده استارتاپ برای کسب درآمد (قسمت اول)

به هدف‌های بلند مدت جذب شدن

تاثیر بازاریابی احساسی

جهت مشاهده تاثیر بازاریابی احساسی ، روش دیگری وجود دارد که مشتریان می‌توانند به هدف‌های بلند مدت جذب بشوند. این به معنی جذب شدن به بخش منطقی مغز ما است. در ایمیل‌های خودتان، این معنی را می‌تواند بدهد که مشتریان می‌توانند سودهای خودشان را در بلندمدت ببینید. در حالی که اطلاعاتی را فراهم کرده‌اند تا اعتقاداتشان را برای راه حل های منطقی قوی کنند.

تفکر مشتریان به یک موضوع ضروری است. این کسب و کار یک راه حل آشکار برای مشکلات من خواهد بود و زندگی من را در طولانی مدت بهبود می‌بخشد.در کمپین ایمیل، شما آمارها، حقایق و هر نوع اطلاعات را نشان بدهید که مشخص می‌کند، زمانی که با برند شما درگیر می‌شوند آنها سرمایه گذاری وسیعی را انجام می‌دهند . ذهن شما به فکرهای منطقی جذب می‌شود که شما را درباره‌ی آینده نگران می‌کند.

حتی زمانی که به منطق جذب می‌شوید، احساسات مهم هستند.

مشتریان باید به شما اعتماد کنند قبل از اینکه توسط قول‌های شما متقاعد شوند. بنابراین مهم نیست که شما چه چیزی را می‌گویید اگر شما در اولین مرحله اعتماد آنها را ندارید.  حتی اگر آنها بدانند که شما عملی‌ترین راه حل را دارید، اگر آنها را به اندازه کافی هیجان زده نکنید، کاربران محصول را نمی‌خرند.

به همین دلیل است که زمانی که شما به روش های احساسی جذب می‌شوید، روش‌های منطقی جذاب‌تر هستند. زیرا اگر شما بتوانید هم منطق و هم احساسات کاربران را متقاعد کنید، آنها دلایل منطقی بیشتری برای برگشتن دارند. چه محرک‌های روانشناسی را می‌توانید در کمپین‌های بعدی خودتان استفاده کنید؟ با رعایت نکاتی که در این مطلب گفته شد، شما می‌توانید به راحتی تاثیر بازاریابی احساسی را ببینید. همچنین به افزایش فروش خود کمک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا