کسب و کار

افزایش فروش به کمک تبلیغ در google adwords (قسمت دوم)

در قسمت قبلی این مقاله با مزیت تبلیغ در google adwords و همچنین طریقه راه‌اندازی کمپین در آن آشنا شدیم. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا شما را با نحوه انتخاب کلید واژه مناسب و ایجاد تبلیغات جذاب آشنا کنیم. با نیک پرداخت همراه باشید.

یکی از امکانات تبلیغ در google adwords این است که به آسانی می‌توانید با نیازها و خواسته‌های مخاطبان خود آشنا شوید. برای این که بیشتر و بهتر در موتورهای جستجو دیده شوید، باید مخاطبان و نیازهای آن‌ها را بشناسید. باید بدانید آن‌ها در جستجوی چه چیزی هستند و هدف نهایی آن‌ها از جستجو چیست. برای انجام این کار می توانید از ابزار Keyword Planner Google استفاده کنید، خوشبختانه امکان استفاده رایگان از این ابزار وجود دارد و کافی است که یک حساب google adwords داشته باشید. البته در صورتی که نیاز به آمار دقیق‌تر دارید باید هزینه‌ای بپردازید که توسط مسترکارت این کار به آسانی انجام می‌شود. این ابزار تخمینی از حجم جستجو و هزینه‌های مربوط به کلمات کلیدی خاص را به شما ارائه می‌دهد. در ابتدای کار به مقدار دقیق، زیاد اهمیت ندهید؛ شما فقط سعی دارید یک ایده از میزان جستجوها پیدا کنید.

به عنوان مثال کلمه «موبایل جدید» را در Keyword Planner قرار دادیم و لیست کلماتی که در این زمینه جستجو می‌شوند به صورت زیر هستند.

تبلیغ در Google adwords

در این نتایج، کلمه کلیدی «موبایل» با میانگین ۸۱۰۰ جستجو در ماه بیشترین مقدار جستجو را دارد. رقابت در این کلید واژه بسیار دشوار است. کلمات کلیدی که شامل ۲ یا ۳ کلمه باشند بسیار بهتر هستند. زیرا معمولا رقابت در آن‌ها کمتر است. سعی کنید کلمات کلیدی را انتخاب کنید که میانگین جستجوی ماهانه و رقابت کمتری دارند. از حجم جستجوی کلمات کلیدی دیگر می‌توانید برای ساخت یک کلمه کلیدی بهتر استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: ۳ راهکار برای افزایش فروش آنلاین و موفقیت در کسب و کار

اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، نگاهی به ابزارهای زیر داشته باشید که هر کدام روش متفاوتی برای یافتن کلمات کلیدی دارند:

 • جستجوی گوگل: تایپ کردن محصول خود را در جعبه جستجو را آغاز کنید و ببینید که کدام پیشنهادها ظاهر می‌شوند.
 • GoogleWebmaster: برای پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب از ابزار GoogleWebmaster استفاده کنید.
 • AnswerThePublic: این ابزار تمام جستجوهایی را که مردم انجام می‌دهند را بررسی می­‌کند و آن‌ها را در دسته‌های مشابه دسته‌­بندی می­کند.
برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
۱۰ نکته طلایی برای موفقیت کسب و کارهای اینترنتی (قسمت اول)

شاید برای شما جالب باشد که بدانید این‌ها، تنها مزایای تبلیغ در google adwords نیست. اگر می­‌خواهید در کلمات کلیدی انتخابی، بهترین باشید، باید اطمینان حاصل کنید که هنگام جستجوی کاربر، گوگل آگهی‌های شما را نشان می‌دهد. این یک چیز بدیهی است، اما اغلب بی‌توجهی به بعضی از جزییات باعث می‌شود که هزاران دلار به شما ضرر برسد. Ads یک ویژگی به نام match types دارد. زمانی که افراد به دنبال کلمات کلیدی مرتبط به کلمات کلیدی شما می‌گردند، match types باعث می‌شود که مطالب شما هم در نتایج جستجو نمایش داده شوند. در ادامه به بررسی انواع match typeها می‌پردازیم.

انواع Keyword Match Type در Google adwords

۱. Broad Match

Broad Match نوع پیش‌فرض کلمات کلیدی در adwords است. اگر افراد به دنبال کلمات کلیدی­ باشند که شما انتخاب کرده‌اید و کلمات کلیدی دیگری که به طور مبهم با کلمات شما مرتبط هستند، گوگل تبلیغ شما را نشان خواهد داد.

 • روش استفاده: این نوع، به صورت پیش‌فرض است، شما نیازی به انجام هیچ کاری برای فعال کردن آن ندارید. در واقع، باید هر کاری برای اجتناب از این نوع تطابق انجام دهید!
 • مثال: گوشی هوشمند

۲. Broad match modified

Broad match modified شما را قادر می‌سازد تا به گوگل اجازه دهید که فقط برای کلیدواژه‌هایی که انتخاب کرده‌اید یا کلمات مرتبط با آن‌ها (مترادف‌ها یا اشتباهات) شما را نمایش دهد.

 • روش استفاده: کلمات کلیدی خود را اضافه کنید و به سادگی یک علامت + را در مقابل هر کلیدواژه اضافه کنید.
 • مثال : + گوشی‌های+هوشمند + برند

۳. Phrase match

با استفاده از Phrase Match اگر جستجوی افراد شامل کلمات کلیدی شما با همان ترتیب باشد، امکان نمایش تبلیغات شما وجود دارد.

 • روش استفاده: تمام کلمات کلیدی خود را بین علامت کوتیشن قرار دهید ” “.
 • مثال: “سامسونگ گلکسی S5 “
برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
توسعه فروشگاه اینترنتی به کمک سایت های برون سپاری – قسمت دوم

۴. Exact match

اگر از یک کلمه کلیدی به صورت Exact Match استفاده کنید، تنها زمانی در لیست جستجوی گوگل قرار می‌گیرید که عین کلمه کلیدی شما جستجو شود.

 • روش استفاده: کلمات کلیدی خود را بین پرانتز قرار دهید [ ]
 • مثال: [سامسونگ گلکسی]

تبلیغ در google adwords

برای سازمان‌دهی کلمات کلیدی در حساب خود می‌توانید از گروه‌های تبلیغاتی استفاده کنید. این گروه‌ها به شما اجازه می‌دهند آگهی‌های ویژه‌ای برای کلمات کلیدی خاص ایجاد کنید. برای مثال می‌توانید یک گروه تبلیغاتی را برای هر مدل و برندی که پیشنهاد می‌کنید، ایجاد کنید.

ایجاد تبلیغات فوق جذاب

گوگل سعی دارد برای زمانی که مردم از موتور جستجوی خود استفاده می‌کنند تجربه فوق‌العاده‌ای ایجاد کند. خدمات مناسب و تبلیغاتی که به خوبی نوشته شده، بخش مهمی از آن است.

زمانی که افراد آگهی‌های مربوط با موضوع جستجوی خود را پیدا می‌کنند، بیشتر روی آن‌ها کلیک خواهند کرد. در حساب شما، میزان کلیک یا درصد افرادی که تبلیغ شما را مشاهده می‌کنند و روی آن کلیک کنید با تعداد افرادی که فقط تبلیغ شما را مشاهده می­‌کنند مقایسه می­‌شود. نرخ کلیک بالا ( ۱۰ تا ۲۰٪ ) به این معنی است که تبلیغ شما برای این کلمه کلیدی بسیار مناسب است. یک نرخ کلیک پایین ( ۰/۵ تا ۲٪ ) به این معنی است که تبلیغ شما بیش از حد عمومی است یا مردم وسوسه نمی‌شوند که روی آن کلیک کنند.

اگر نرخ کلیک بالا داشته باشید، گوگل با دریافت هزینه کم‌تر برای هر کلیک به شما پاداش خواهد داد. این مساله مزایای زیادی دارد: شما قادر به رسیدن به یک موقعیت بالاتر با همان هزینه هستید یا می‌توانید در موقعیت یکسان با هزینه پایین‌تر بمانید. در هر صورت شما کار خیلی بزرگی انجام می‌دهید.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
تاثیر بازاریابی احساسی در خرید مردم چگونه است؟ | قسمت دوم

برای انجام این کار به گروه‌های تبلیغاتی کوچکی از کلمات کلیدی مرتبط نیاز دارید. اگر از شیوه دقیق جستجو آگاه باشید، می‌توانید یک تبلیغ ایجاد کنید که کاملا مطابق با آن است.

مردم قبل از خرید محصولات شما چه عقیده ای دارند؟ آیا آن‌ها در مورد هزینه‌های حمل و نقل، مالیات، سیاست شما در قبال عودت کالا، اندازه‌ها یا نحوه ظاهر رنگ‌ها در زندگی واقعی گیج می‌شوند؟

اگر شما یک صفحه محصول خوب دارید، بیشتر این اعتراضات را در آنجا رفع کرده­‌اید. اما چیزهایی وجود دارند که شما می‌توانید در متن آگهی خود به خوبی بگنجانید.

تبلیغ در google adwords برای شما بسیار مفید است، زیرا چند روش ارائه می‌کند تا آگهی‌های شما را بیشتر مرتبط کند. اولی استفاده از کلمات کلیدی در عنوان و متن تبلیغ شما است. دومی نمایش آدرس وب سایتی است که در تبلیغ شما نشان داده می‌شود. اگر بتوانید هر کلیدواژه­‌ای را که استفاده می‌کنید در آدرس صفحه وارد کنید، معمولا نرخ کلیک را افزایش می‌دهد. بعد از کلیک، یک کاربر باید به مرتبط‌ترین صفحه شما برسد.

علاوه بر نمایش نشانی اینترنتی، google adwords دارای ویژگی‌های دیگری برای برجسته کردن آگهی شما است: افزونه­‌های تبلیغاتی. این افزونه‌ها می‌توانند لینک‌های اضافی باشند که می‌توانید به تبلیغ خود اضافه کنید.

اجرای همه این تاکتیک‌ها و تبلیغ در google adwords به شما کمک می‌کند که مشتریان بالقوه را با مقدار کمی پول به دست آورید. شما می‌توانید از کلمات کلیدی یا انواع match type برای افزایش ترافیک استفاده کنید. کمپین‌های خود را کمی تغییر دهید و چند روز وقت بگذارید تا تفاوت را ببینید.

حالا که همه چیز را درباره تبلیغ در google adwords می‌دانید، می‌توانید برای راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی اقدام کنید. لازم به ذکر است که گوگل ادوردز تنها پرداخت با مسترکارت را قبول می‌کند. به همین دلیل پیش از راه‌اندازی کمپین و تبلیغ در google adwords با نیک پرداخت تماس بگیرید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا