کسب و کار

چگونه فروشگاه اینترنتی ما جایگاه مناسبی داشته باشد (قسمت دوم)

همانطور که می‌دانید، یکی از اهداف فروشگاه اینترنتی این است که جایگاه مناسب و خوبی داشته باشد. در واقع می‌توان گفت، جایگاه فروشگاه اینترنتی تاثیر مستقیمی روی فروش آن خواهد داشت. یک فروشگاه اینترنتی با موقعیت نامناسب، کمتر دیده می‌شود. در قسمت اول این مقاله، نکاتی را بیان کردیم که به جایگاه فروشگاه اینترنتی شما کمک خواهد کرد.

گفتیم یکی از راه‌هایی که به جایگاه و موفقیت فروشگاه اینترنتی کمک می‌کند، داشتن یک محصول محبوب و پرفروش است. در این مطلب، در ادامه مقاله قبل نکاتی را آورده‌ایم که برای موفقیت و جایگاه فروشگاه اینترنتی شما مفید است.

بخوانید: چگونه فروشگاه آنلاین ما جایگاه مناسبی داشته باشد (قسمت اول)

معیار ۱: برای فروشگاه اینترنتی می‌توانید ارزش‌هایی را اضافه کنید

Andrew Youderian این معیار را اولین شاخص معرفی کرد تا بتوانید محصول مناسبی را پیدا کنید و فروش آنلاین را انجام دهید. و من کاملاً با نظر او موافق هستم. اگر می‌خواهید به خاطر تجربه‌هایی که درباره محصول داشتید محصولی را دوباره بفروشید، باید ارزشی را به آن اضافه کنید که باعث می‌شود فروشگاه شما معتبر شود.

امروزه خیلی از انسان‌ها می‌توانند محصولاتی را در فروشگاه اینترنتی قرار دهند و آنها را به فروش برسانند. زمانی که دیگران محصولات خودشان را می‌فروشند، چه چیزی باعث می‌شود که با شما متفاوت باشد؟

راه‌های زیادی وجود دارد که به محصول ارزش اضافه کنید. به نظر من راحت‌ترین و مؤثرترین راه این است که اطلاعاتی را فراهم نمایید که دیگران برای محصولاتشان فراهم نکردند. آیا می‌توانید به مشتریان خود آموزشی که درباره‌ی محصول باشد را بدهید که دیگران این کار را تابه‌حال انجام ندادند؟

اگر جواب شما به این سؤال بله است، بنابراین شما چیزی برای جواب دادن دارید.

روش دیگر اضافه کردن ارزش

روش دیگری که می‌توانید ارزش اضافه کنید این است که انتخاب‌های متضاد را کنار بگذارید. در دنیایی که میلیون‌ها محصول وجود دارد، چه کسی زمان می‌گذارد تا ببیند و همه محصولات را جستجو کند، تا به این برسد که چه چیزی را بیشتر دوست دارد؟ اگر جایگاه فروشگاه اینترنتی شما بسیار بالا است، شما می‌توانید محصولات باارزشی را فراهم کنید که فراتر از تصور شما خواهد بود.

Richard Lazazzera این کار را با Finch Goods بسیار مؤثر انجام می‌دهد. تصور کنید که هزاران محصول تولید کرده‌اید که مطابق با سلیقه‌ی افراد خاص است، اگر شما مانند Richard بتوانید سختی انتخاب کردن یک محصول را کنار بگذارید، شما می‌توانید این کار را به خوبی انجام دهید.

اگر محصولی را دوباره نمی‌فروشید ولی محصولات خود را تولید می‌کنید، بنابراین ارزش در خود محصول شما وجود دارد که باعث می‌شود کار شما آسان‌تر شود.

چگونه ارتباط برقرار کنید

محصولاتی را که من انتخاب کردم، می‌توانم هردوی آن را انجام بدهم. من می‌توانم برای مشتری اطلاعات و آموزش درباره‌ی یک محصول خاص را فراهم کنم، همچنین محصولات خاص را برای آنها ایجاد نمایم.

شغل من فروختن ماشین است، به دلیل اینکه محصولات با کیفیتی در بازار وجود دارد، می‌توانید محصولات بسیاری را بنابه سلیقه‌تان انتخاب کنید.

بنابراین تا جایی که می‌توانید ارزش‌های آن را اضافه کنید. این محصول نمره A+ می‌گیرد.

معیار ۲: توان بازار را اندازه بگیرید

اگر محصولی را به‌صورت آنلاین در فروشگاه اینترنتی خود می‌فروشید، باید تلاش‌هایی را که برای آن انجام می‌دهید را ثابت کنید. اگر شما قصد دارید محصولی را به فروش برسانید که کسی آن را نمی‌خواهد، برای اینکه یک خریدار خوب پیدا کنید تلاش زیادی باید انجام دهید.

برای اینکار، توان بازار را اندازه‌گیری کنید. راحت‌ترین راه برای اینکه توان بازار را اندازه‌ بگیرید، این است که از Google Keyword Planner در گوگل استفاده نمایید. اگر به آن فکر کنید متوجه می‌شوید که گوگل یک پایگاه است که اطلاعات از تمام انسان‌ها را جمع‌آوری می‌کند، بنابراین اطلاعات گوگل کامل است.

فروش

در این صورت شما متوجه می‌شوید که بازدید بسیاری در گوگل دارد، زیرا هرچقدر افراد بیشتری به دنبال محصول شما باشند، بهتر است.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
۷ مساله ای که آینده شرکت های فین تک­ را شکل می‌دهند

تعدادی که گوگل معمولاً به شما نشان می‌دهد کم‌ارزش است. شما می‌توانید تبلیغات کلمات کلیدی را اجرا کنید، تا افراد بیشتری از آن بازدید کنند و متوجه خواهید شد تبلیغات می‌توانند تأثیر بسیاری بر روی کار شما داشته باشند.

مردم نظرات متفاوتی دارند در مورد اینکه یک بازار خوب چه جایگاهی دارد، آنها کلمات کلیدی را از ۱۰۰۰ هزار جستجو در هرماه تا ۷ و ۸ هزار درجه‌بندی می‌کنند. به نظر من هر چیزی که بین این تعداد جستجو باشد به‌اندازه کافی خوب و قابل قبول است.

البته کلمات کلیدی اولیه یک درصد تقریبی هستند که اندازه کل بازار است، قرار بر این است، وقتی‌که به کلمات کلیدی برخورد می‌کنید بازدیدکنندگان بسیاری را ببینید.

اگر هدف بزرگی دارید، می‌توانید از بیشتر توان خود برای رقابت استفاده کنید، رقابت خیلی ساده است. اگر شما از جایگاه مناسبی برخوردار هستید و ۱۰ هزار جستجو در هرماه دارید، می‌توان گفت نیاز به رقابتی نخواهید داشت.

شما می‌توانید محتویات بازار را با شبکه‌های اجتماعی اندازه‌گیری کنید، آیا افراد زیادی درباره‌ی محصولات شما صحبت می‌کنند (یا تأثیر محصولاتتان؟) اگر چنین چیزی است شما توان بازار را خوب تشخیص داده‌اید. ممکن است برای اینکه کلمه کلیدی را برای محصول خود پیدا کنید کار بسیار سختی باشد. اگر چنین چیزی است از شبکه‌های اجتماعی کمک بگیرید.

به‌طور مثال، r/Multicopter پانزده هزار خواننده دارد که علاقه‌ی بسیاری به آن دارند، اگر انظر من را بخواهید، خیلی مناسب است.

بخوانید: نکاتی که به کسب درآمد اینترنتی شما کمک می‌کند.

چگونگی برقرار کردن ارتباط

برای اینکه فروشگاه اینترنتی من جایگاه مناسبی داشته باشد، با روش‌های سنتی که در گوگل برای تحقیق کردن است درگیر شدم. تنوع زیادی برای کلمات کلیدی وجود دارد، که هرکدام بالای ۴۰۰۰ هزار بازدیدکننده در هرماه دارند، که بسیار مناسب است.

نتایج ردیت امیدوارکننده نیست، اما چیزی حدود ۳۵۰۰ مشترک دارد که بد نیست. تا جایی که توان بازار بالا می‌رود، این محصولات امتیاز B می‌گیرند.

معیار ۳: روند فروش

به‌طور معمول، ما کسب‌ و کارهایی را ایجاد می‌کنیم که امیدواریم در آینده رشد و گسترش پیدا کنند. ما می‌خواهیم محصولاتی را که در حال محبوب شدن هستند مورد هدف قرار بدهیم.

فروشگاه اینترنتی

امتحان کردن این روش، بهتر از این است که در گوگل جستجو کنید. Google Trends چگونه است؟ Google Trends به این صورت است که شما می‌توانید کلمات کلیدی و اطلاعات در مورد محبوبیت کالای خود را در گوگل پیدا کنید.

بعضی از محصولات ممکن است روند نزولی، بدون تنوع، و یا در حال افزایش رشد داشته باشند. در حالت ایده آل، شما به دنبال محصولی هستید که رشد آن در حال افزایش است.

این معنی را نمی‌دهد که شما نمی‌توانید از محصولی که روند نزولی دارد درآمد کسب کنید. اما پیش‌بینی می‌شود که رشد محصول در این شرایط کمتر باشد.

باوجوداینکه چند سال است فروش اینترنتی را آغاز کردم و فروشگاه اینترنتی دارم، به‌صورت مداوم سود کار من در حال افزایش است. به همین دلیل، این محصول نمره A می‌گیرد.

معیار ۴ : رقابت

رقابت چیز خوبی است.

رقابت به شما می‌گوید که پول در این کار وجود دارد. شما می‌توانید موتورسیکلت‌های خرگوش را خریداری کنید و ببینید که هیچ رقابتی وجود ندارد، چون بازاری برای آنها وجود نداشته. اگر محصولات دیگری را به فروش می‌رسانید، احتمالاً خریدارانی هستند که این محصولرا بخرند.

شما می‌توانید فکر کنید که رقابت بخش دوم معامله است.

فروش

دو روش آسان وجود دارد تا رقیب‌های خود را شناسایی کنید. اول، یک جستجو ساده در گوگل برای کلمات کلیدی انجام دهید که این جستجو رقیب‌های شمارا نشان می‌دهد.

شما همچنین می‌توانید تعدادی از انجمن‌های بزرگ را بررسی کنید که در ارتباط با جایگاه شما است (اگر وجود دارد). اکثر بازارها بخش «فروشندگان» یا «نمایندگی‌ها» را دارند.

وقتی رقیب‌های خود را شناسایی کردید، باید آنها را تجزیه‌ و تحلیل کنیم. آنها چقدر در کاری که انجام می‌دهند خوب هستند؟ آیا ممکن است آنها نظری که درباره‌ی یک محصول رادارند ترک کنند؟ رقبای شما اگر ضعفی دارند این برای شما فرصت خوبی است.

در اینجا چند راه وجود دارد که می‌توانید در رقابت خود موفق باشید:
  • آنها ممکن است یک سایت بزرگ داشته باشند که به نظر می‌رسد که در ۱۰ سال اخیر به‌روزرسانی نشده است.
  • همچنین امکان دارد از روش‌های جستجوگر خوبی استفاده کنند.
  • محصول آنها ممکن است هیچ توضیحاتی نداشته باشد.
  • سایت‌های آنها ممکن است دشوار باشد.
برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
۷ ترفند اتوماسیون تجارت الکترونیک کارآفرینان و بازاریابان

امکان دارد آنها هیچ اطلاعات اضافی (راهنمایی / وبلاگ‌ها / و غیره) نداشته باشند. از ویدیوها برای بازار خود استفاده نکنند. محصولات ضعیفی دارند. فاقد  بازار خاصی هستند. احتمال اینکه در شبکه های اجتماعی فعال نباشند وجود دارد.

این فقط چند روش است که با آن می‌توانید رقیب‌های خود را تجزیه‌وتحلیل کنید.

از طرف دیگر، اگر متوجه شوید که بسیاری از رقبای شما سایت‌های عالی دارند که محتوای آنها بسیار جذاب هستند، و تمام کلمات کلیدی آنها رتبه 1 رادارند، شما ممکن است فکر کنید که یک نبرد سنگین دارید، و شاید بهترین راه برای اینکه به موفقیت برسید این است که رقابت سنگینی داشته باشید.

آیا فروشگاه اینترنتی Amazon می‌تواند به‌عنوان رقیب شما باشد؟ بله یا خیر

محصولاتی وجود دارد که Amazon آنها را نمی‌فروشد، تا زمانی که جایگاه فروشگاه شما خوب است، می‌توانید از تجربه‌هایی که به دست آوردید استفاده کنید و خود را از Amazon جدا نمایید. مهم نیست تلاش شما چه میزان است، اگر شما محصولات دیگری را می‌فروشید، آنها همیشه از قیمتی که در Amazon است ارزان‌تر هستند. این تنها چیزی خواهد بود که باید روی آن کار کنید.

چگونه با من ارتباط  برقرار کنید

فروشگاه اینترنتی من چند تا رقیب دارد، اما خیلی زیاد نیست. از میان این چند نفر، یک نفر به نظر من رقیب بسیار جدی برای من خواهد بود. فضای زیادی را در اختیار من قرار دادند. هیچ‌کدام از این رقیبان محتوا یا راهنمایی‌های مناسب برای محصول ندارند، و هنگامی‌که من در قسمت رقابت قرار گرفتم، بلافاصله خودم را جدا کردم و به موفقیت رسیدم. به همین دلیل این محصول برای رقابت نمره A می‌گیرد.

معیار ۵: محصولی که در بازار موجود نیست

یکی از ویژگی های که خریدهای اینترنتی دارند، این است که می‌توانید محصولاتی را بخرید که شما به آنها در شهر خود دسترسی ندارید. اگر شما می‌توانید محصولی را برای فروش پیدا کنید که در شهر شما موجود نیست، این کار باعث خواهد شد سود زیادی کنید.

فروشگاه اینترنتی

به‌عنوان مثال، وسایلی مانند الکترونیک و بازی‌های تخته‌ای که در همه‌جا پیدا می‌شوند، اما کالاهای کم یاب، مخصوصا کالاهای درجه بالا، که به‌راحتی در شهر شما پیدا نخواهد شد. یکی از سرگرمی‌های موردعلاقه من، کنترل کردن رادیوی هواپیما است، در جایی که من زندگی می‌کنم در مغازه‌ها چنین محصولاتی وجود ندارند.

درنتیجه، بیشتر وقت‌ها، من به‌ صورت آنلاین خرید می‌کنم، چون این محصولات فروشندگان کمی دارد.

برای اینکه شباهت‌های Jenga را بررسی کنیم، که در ابتدای این مقاله به آن اشاره کردیم، که یکی از پایه‌های موفقیت کسب‌ و کار آنلاین این است که، محصول شما به‌راحتی در محل شما قابل‌دسترس نباشد و در هیچ فروشگاهی عرضه نشود.

هر چه قدر محصول شما کمیاب باشد، شانس شما برای موفقیت بیشتر است. من مطمئن هستم این روش باعث شده است که Right Channel Radios که مغازه اینترنتی Andrew Youderian است موفق باشد. CB Radios کمیاب هستند که به‌راحتی نمی‌توانید آنها را در محل خود پیدا کنید، بنابراین خرید آنلاین تنها گزینه شما است. محصولات کمیاب ممکن است در ابتدا خرید آنها غیرممکن باشد، اگر محصولی رایج باشد، باید در شهر شما قابل‌دسترس باشد، آیا این‌طور نیست؟

در کنار محصولات کم یاب، کالاهای بزرگ نیز برای فروش آنلاین مفید است. مثلا یک کابین غول‌پیکر برای ماشین، این محصول به گونه‌ای باشد که بتوانند آن را مستقیم در درب منزل به شما تحویل بدهند. آیا شما چنین خریدی را انجام می‌دهید؟

راه‌های برقراری ارتباط

محصولاتی را که من می‌خواهم بفروشم نسبتا جدید و کاملاً کمیاب در آمریکا است. من شک دارم که بسیاری از مردم آنها را به‌طور مستقیم در فروشگاه‌ها فروخته باشند، و من مطمئن هستم که فقط به‌صورت آنلاین وجود دارد.

به همین دلیل، این محصول A+ می‌شود.

معیارهای ۶: نشانه‌گذاری و قیمت‌های فروش

نشانه‌گذاری، صاحبان کسب‌وکار که نشانه‌گذار هستند.

برای اینکه هر کسب‌وکاری موفق شود، نشانه‌گذاری مهم است. نشانه‌گذاری به همان اندازه اهمیت دارد که شما زمان برای بازاریابی محصولات خود می‌گذارید.

فروش

به‌ صورت خلاصه، نشانه‌گذاری برای این است که تفاوت‌هایی را نشان می‌دهد که بین قیمت هزینه محصول خود و قیمت فروش است. نشانه‌گذاری می‌تواند تا حد زیادی از مکان به مکان دیگر متفاوت باشد. معمولا برای محصولات تولیدی (گاهی اوقات حتی ۱۰۰٪) خیلی بیشتر از ۶۰-۷۰٪ است، حدود ۴۰-۵۰٪ برای محصولات عمده و فقط ۱۰-۲۰٪ برای محصولات وارداتی است.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
۱۰ توصیه برای فروش آنلاین محصولات (قسمت اول)

نشانه‌گذاری دست در دست، باقیمت فروش افزایش پیدا می‌کند. این امر ۱۰۰٪ بر روی محصولی که شما ۲ دلار آن را به فروش می رسانید به این معنی است که شما تنها ۱ دلار سود می‌کنید. بنابراین هر چه قدر محصول شما گران‌تر باشد، نشانه‌گذاری شما ممکن است سخت‌تر باشد.

برای اینکه بودجه‌ای را برای بازاریابی خود ایجاد کنید برای نشانه‌گذاری زمان بکذارید.

مثلاً میانگین قیمت فروش شما ۱۰۰دلار است که برای محصولات آنلاین ایده آل خواهد بود. فرض کنید نشانه‌گذاری شما برای محصولات وارداتی ۲۰٪ است، شما ۲۰ دلار از هر فروش خود سود می‌کنید. از این ۲۰ دلار، شما باید مبلغ ۲ دلار از کارت اعتباری خودپرداخت کنید اگر اعتبار شما ۲ درصد باشد.

در این صورت ۱۸ دلار برای شما باقی می‌ماند، به این معنی است که شما می‌توانید بیشترین هزینه‌ای را که برای فروش یک محصول ۱۰۰ دلاری می‌کنید را به مبلغ ۱۸ دلار انجام دهید شما باید از خود بپرسید، آیا می‌توانم با پرداخت ۱۸ دلار در بازاریابی به فروش برسم؟

قیمت فروش ایده آل بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار است این قیمت برای اینکه محصولی که ارزشمند است و در بازار موجود است را بفروشید کافی است، و هزینه این محصول به‌صورتی است که مردم برای خرید آن مشکلی ندارند.

شما می‌توانید محصولات ارزان‌تری را بفروشید، اما برای اینکه محصولات عمده‌ای را به فروش برسانید، باید هزینه زیادی صرف کنید، که نتیجه آن این است که محصولات را باقیمت گران‌تری به فروش می‌رسانید.  اما زمانی که چنین شرایطی به وجود آید مردم علاقه ندارند که خرید کنند.
بخوانید: ۱۰ نکته طلایی برای موفقیت کسب و کارهای اینترنتی

چکونگی ارتباط برقرار کردن

چون من محصولات خودم را وارد می‌کنم، مارک‌های محصولات فروشگاه اینترنتی من از بهترین‌های موجود در دنیا نیست. بااین‌وجود، در بعضی از محصولات بین ۱۵٪ تا حدود ۸۰٪ متفاوت است. بنابراین محصولات مختلف از هم جدا می‌شوند. این محصولات بین ۱۰۰تا ۲۰۰دلار فروخته خواهند شد، که شرایط بهتری دارم. بااین‌حال، به دلیل اینکه من واردکننده این محصول هستم نمره +C می‌گیرد.

معیار ۷: احتمال دارد فروش ها دوباره تکرار شوند

رمز موفقیت فروش در فروشگاه اینترنتی این است که یک مشتری داشته باشید. محصولی را که شما می‌توانید بارها و بارها به یک مشتری بفروشید، احتمالاً محصولی ایده آل برای فروختن است. این درآمدی را که به‌دست می‌آورید در آینده نیز ادامه پیدا می‌کند.

فروش

اگر شما محصولی که فاسدشدنی است را می‌فروشید، دنبال یک کسب‌وکار بسیار قدرتمند باشید. اگر این کار را انجام بدهید، مشکلات کوچکی که دارد در مدت کوتاهی جبران می‌شود.

شما حتی می‌توانید هزینه‌های بیشتری را تقبل کنید تا برای خود مشتری به‌دست بیاورید، چون می‌دانید اگر این کار را انجام دهید درآمد بیشتری را در طول زمان به‌دست می‌آورید.

نظرات عالی که برای محصولات وجود دارد، لوازم‌آرایشی، غذا، و صنایع‌دستی است.

چگونه با من ارتباط برقرار کنید

نمی‌توانم بگویم که محصول من قابل‌مصرف است، اگر یک مشتری بخواهد که یک ماشین بیشتر داشته باشد، احتمال فروش دوباره وجود دارد. اگر آنها ماشین اول خود را دوست داشته باشند، ممکن است آنها برای خرید دوباره آن ماشین مراجعه کنند.

امکان دارد که بتوانید ماشین را به‌صورت آنلاین خرید کنید. به همین دلیل، این محصول برای فروش دوباره B+ می‌گیرد.

معیار ۸: اندازه، وزن و طول عمر محصول

محصولاتی که کوچک هستند و وزنی ندارند، برای فروش آنلاین ایده آل هستند. زیرا شما می‌توانید آنها را باقیمت ارزان ارسال کنید. هرچقدر محصول بزرگ‌تر باشد، هزینه ارسال آن بیشتر است.

فروش آنلاین - فروشگاه آنلاین - خرید آنلاین

 

درفروش اینترنتی، کسب‌وکار شما باید قیمت ثابتی داشته باشد و یا آن را به‌صورت رایگان ارسال کنید. در غیر این صورت مجبور می‌شوید از هزینه‌های شخصی خودتان کمک بگیرید.

محصولات کوچک و سبک‌تر زمانی که ارسال می‌شوند احتمال آسیب‌دیدگی کمتری وجود دارد، بدون اینکه زحمتی برای شما داشته باشد برای شما بازمی‌گردد. یک محصولی که در فروشگاه اینترنتی ، فروش آن به‌صورت آنلاین سخت است، لوسترهای بزرگ و شیشه‌ای هستند. ممکن است زمانی که ارسال می‌شوند آسیب ببیند. فروختن این محصولات به‌صورت آنلاین بسیار سخت خواهد بود و استرس زیادی دارد.

در طرف دیگر، اگر لباس را به‌صورت آنلاین بفروشید خیلی آسان است، چون آنها نسبتاً سبک هستند و در حمل‌ونقل آسیب نمی‌ببینند. این امر چگونه به من مربوط می‌شود؟

محصول من نسبتاً کوچک است و وزن متوسطی دارد، که حمل‌ونقل آن مشکلی نخواهد داشت. به همین دلیل، این محصول A می‌گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا