خبر

جیب دلالان از مابه التفاوت ارزی پر شد

نابسامانی در شبکه تولید کالا هر روز در حال افزایش است و رئیس مجلس با انتقاد از این موضوع، یکی از اثرات آن را به جیب دلالان رفتن مابه التفاوت قیمت ارزی 4200 تومانی دانسته است.

به گزارش نیک پرداخت، رئیس مجلس در این باره می‌گوید: مابه التفاوت قیمت ارز ۴۲۰۰ تومانی با نرخ تمام شده کالاها به جیب دلالان رفته که این نشان دهنده نابسامانی در شبکه توزیع در کشور است.

بعد از تصویب کلیات طرح تامین کالاهای اساسی نمایندگان با ۲۰۴ رای موافق، ۱۱ رای مخالف و ۳ رای ممتنع از مجموع ۲۴۱ نماینده حاضر در مجلس موافقت کردند که طرح تامین کالاهای اساسی برای بررسی بیشتر به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع شود.

طرح تامین کالاهای اساسی

محمدباقر قالیباف بعد از تصویب کلیات طرح تامین کالاهای اساسی، گفت: مجلس به دو طرح جهش تولید و تامین مسکن و همچنین طرح تامین کالاهای اساسی رای مثبت داد که این نشان دهنده جهت گیری مجلس به موضوعات اقتصادی است. مجلس نشان داد که تصمیمات خود را در موضوع مسکن و بحث مربوط به کالاهای اساسی گرفته است.

مابه التفاوت قیمت ارز ۴۲۰۰ تومانی با نرخ تمام شده کالاها به جیب دلالان رفته که این نشان دهنده نابسامانی در شبکه توزیع در کشور است.
مابه التفاوت قیمت ارز ۴۲۰۰ تومانی با نرخ تمام شده کالاها به جیب دلالان رفته که این نشان دهنده نابسامانی در شبکه توزیع در کشور است.

مابه التفاوت ارزی به جیب دلالان رفت

رئیس مجلس شورای اسلامی توضیح داد: اصرار ما در این طرح آن است که کالاها بین مردم توزیع شود. چون اکنون مشکل در شبکه توزیع کالا در کشور است که دارای نابسامانی است. دلیل آن است که دولت نتوانسته این مجموعه را ساماندهی کند. وقتی ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاها تخصیص داده می شد انتظار می رفت که با همان قیمت به دست مصرف کننده برسد اما قیمت تمام شده چیز دیگری بود؛ چون مابه التفاوت ارز تخصیص داده شده با قیمت اصلی به جیب دلالان رفت. این همان اشکال دولت است.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
پرداخت با بیتکوین در شاپیفای توسط بایننس

بیشتر بخوانید: آیا ارزش قیمت بیت کوین به ۱۱ هزار دلار می‌رسد؟ بیت کوین به رنگ سبز درآمد

توزیع سبد کالا بین مردم

قالیباف ادامه داد: نمایندگان با عنایت به این موضوع تاکید دارند که باید کالا توزیع شود. قطعا این امکان و ظرفیت هم وجود دارد که سبد کالا بین مردم توزیع شود. دولت باید این کار را انجام دهد. منتهی ما برای بحث تامین منابع این طرح را به کمیسیون برنامه ارجاع می دهیم تا در اولین فرصت به صحن برگردانند.

منبع: ایسنا

خوشحال می شویم نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص این مطلب با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا