خبر

خرید و فروش حواله ارز در فضای مجازی ممنوع شد

کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه در فضای مجازی، مصادیق محتوای مجرمانه مرتبط با قاچاق کالا و ارز در فضای مجازی را تعیین کرد و طبق این تصمیم خرید و فروش حواله ارز در فضای مجازی ممنوع شد.

مصادیق محتوای مجرمانه قاچاق کالا

به گزارش نیک پرداخت و به نقل از برات نیوز، در جلسه ۱۱۹ مورخ ۳۰ /۴ /۹۹ این کارگروه به‌ریاست دادستانی کل کشور برگزار شد، مصادیق محتوای مجرمانه مرتبط با قاچاق کالا و ارز در فضای مجازی تصویب شد و طی مکاتبه شماره ۱۴۰ /۱۳۹۹ /۲۲۲۵۸ /۹۰۰۰ مورخ ۶ /۵ /۹۹ ابلاغ گردید. این مصادیق طی فرآیندهای فنی و کارشناسی از سوی کمیته رصد و پایش قاچاق کالا و ارز در فضای مجازی تهیه و به کارگروه تعیین مصادیق محتوای در فضای مجازی پیشنهاد شده بود.

 جزئیات فهرست مصادیق محتوای مجرمانه

ممنوعیت خرید و فروش حواله ارز در فضای مجازی در بند «ک» از فهرست مصادیق محتوای مجرمانه قرار داد. بند «ک» از فهرست مصادیق محتوای مجرمانه با عنوان محتوای مجرمانه مرتبط با قاچاق کالا و ارز به شرح زیر است:

  1. هرگونه عرضه، تبلیغ، ترویج، خرید و یا فروش کالا و یا ارز موضوع قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز (ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، آئین‌نامه اجرایی شناسه کالا و رهگیری کالا موضوع ماده ۱۳، ماده ۱۸، تبصره ۴ ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، دستورالعمل‌های ذیل تبصره ۴ ماده ۱۸ ، ماده ۱۸ مکرر، ماده ۲۲ ، ماده ۲۵، ماده ۲۶ و ماده ۲۷ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز)
برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
همه چیز درمورد سهام عدالت

۲. هرگونه عرضه، خرید، فروش و یا حواله ارز در فضای مجازی (بند خ ماده ۲ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و تبصره ماده ۲۸ دستورالعمل تأسیس، فعالیت ، نظارت بر صرافی‌ها مصوب ۱۳۹۳ شورای پول و اعتبار).

بیشتر بخوانید: کنفرانس های آنلاین حوزه ارز دیجیتال در ماه اوت سال ۲۰۲۰

درخواست رصد مصادیق محتوای مجرمانه

در همین رابطه معاونت امور مقابله و هماهنگی حقوقی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز طی مکاتبه‌ای با دبیرخانه کمیسیون‌های برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان‌های سراسر کشور، رصد و انعکاس این مصادیق در فضای مجازی اعم از درگاه‌های اینترنتی، اینستاگرام و شبکه‌های اجتماعی به دبیرخانه قرارگاه مرکزی مقابله با قاچاق کالا و ارز در سطح عرضه مستقر در دفتر هماهنگی امور مقابله و رصد جریان مالی قاچاق این معاونت را خواستار شده است.

منبع: برات نیوز

خوشحال می شویم نظرات خود را در مورد این مطلب با ما در میان بگذارید. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا