دورکاری

چگونه پروژه دورکاری در داخل یا خارج کشور پیدا کنیم؟

یافتن پروژه دورکاری یا فریلنسینگ از دغدغه‌های یک سوم فریلنسرها است. به عنوان یک دورکار، برای این که در تمام سال مشغول به کار باشید، باید چندین پروژه مختلف را از پیش رزرو کنید. باید بدانید که پروژه دورکاری شش ماه یا یک سال آینده شما از کجا خواهد آمد. اگر چند ماه آینده شما خالی است، از الان برای این چند ماه برنامه‌ریزی کنید. برای فردا، هفته آینده، ماه آینده و سال آینده برنامه‌ریزی کنید. اگر دوست دارید برای یافتن پروژه دورکاری به مشکل برنخورید، به شما پیشنهاد می‌کنیم ادامه این مقاله را مطالعه کنید تا با ماهیت پروژه فریلنسری بیشتر آشنا شوید.

بازارهای آنلاین برای دریافت پروژه دوکاری

دریافت پروژه دورکاری

دریافت پروژه دورکاری از طریق جا به جا شدن حرف و اسم مطمئنا مهم است، اما بدون یک درگاه و پایگاه آنلاین برای پیدا کردن شغل مطمئنا دچار مشکل خواهید شد. امروزه، نیمی از فریلنسرها پروژه فریلنس خود را از راه‌های آنلاین پیدا می‌کنند و ۷۳ درصد بر این باور هستند که تکنولوژی باعث راحت‌تر شدن کار آن‌ها می‌شود.

برخی وبسایت‌های ایرانی به عنوان بنگاهی در زمینه کار فریلنس فعالیت دارند. وبسایت پونیشا انواع و اقسام پروژه‌ دورکاری را برای دریافت قرار می‌دهد. همچنین بسیاری اپلیکیشن‌های خدماتی هم در این زمینه فعالیت دارند.

اما اگر دوست دارید درآمد بیشتری کسب کنید، شاید سایت‌های ایرانی چندان محل خوبی برای دریافت پروژه دورکاری نباشند. با نگاهی به سایت‌های خارجی مثل انواتو و زیر مجموعه‌های آن، یا حتی وب سایت‌هایی مثل 99Design به این مسئله پی می‌برید که در صورت ارائه کار خوب، چه درآمد ارزی بالایی منتظر شما خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
25 تفریح رایگان یا ارزان برای گذراندن اوقات فراغت

نگران نباشید! یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های ما کمک به نقد کردن درآمد ارزی افرادی است که فریلنسر هستند.

پروپوزال یک فریلنسر

به تمام ایمیل‌های اسپمی که دریافت کرده‌اید فکر کنید. تمامی تماس‌هایی را به خاطر بیاورید که فروشندگان محصولات مختلف با شما انجام داده‌اند. اگر حتی سرویس مورد نظر به شما کمک کند، به خاطر حجم فراوان و بی‌هدف بودن آن‌ها اذیت خواهید شد. در پایان به این ایمیل‌ها و تماس‌ها توجه نخواهید کرد.

همین مسئله در مورد پروپوزال هم وجود دارد. ارسال گروهی پورتفولیو یا ایده‌های ناکامل، برای دریافت پروژه دورکاری از افرادی که با آن‌ها آشنایی ندارید، بهترین راه برای فروش خدمات خود نیست.

قبل از اینکه ایده خود را به یک مشتری ارائه دهید، مطمئن شوید که اهداف و چالش‌های او را درک کرده‌اید. می‌توانید در ابتدا یک قرار کاری تنظیم کنید یا با یک تماس تلفنی کمی در مورد جزئیات پروژه دورکاری صحبت کنید.

پروژه دورکاری

پس از این، از آن‌ها بپرسید که مایل هستند ایده شما برای پرورش تجارتشان را بشنوند یا خیر. اگر آن‌ها تمایل نشان دادند، بهتر است که مشغول آماده کردن یک پروپوزال دیجیتال شوید. برای ساخت یک پروپوزال خوب که پروژه دورکاری را به شما بدهد، از این قدم‌ها پیروی کنید:

  • رویکرد: اگر یک مشتری مشتاق است تا با شما همکاری کند، نباید بیش از یک حد مشخص از خود و کار خود تعریف کنید. به یاد داشته باشید که پروپوزال شما باید به هدف کمک به شرکت مورد نظر طراحی شود. پس در ابتدا، برای پروژه، اهدافی مشخص کنید و بگویید که این اهداف چگونه به شرکت کمک خواهد کرد و سپس رویکرد خود برای رسیدن به این اهداف را مشخص کنید.
  • جدول زمانی: در مورد محصول پایانی که قرار است تحویل دهید صادق و شفاف باشید. زمان و چگونگی آن را مشخص کنید. همچنین فراموش نکنید که درصد خطا را اعمال کنید و فرصتی برای دیر کرد پروژه دورکاری در نظر بگیرید.
  • بودجه: در مقالات آینده نیک پرداخت به صورت دقیق به مسئله بودجه‌بندی یک پروژه دورکاری خواهیم پرداخت. اما در ابتدا باید با مشتری در مورد هزینه‌ها صادق باشید. یک مشتری نمی‌خواهد پس از امضای قرارداد با هزینه اضافی روبرو شود. هزینه کلی را مشخص کنید و توضیح دهید که این هزینه‌ها چگونه مصرف خواهد شد.
  • پیام پیوست: از طریق پیام پیوست به مشتری خود ثابت کنید که بهترین شخص برای این کار هستید. به صورت خلاصه دو یا سه پروژه مرتبطی که انجام داده‌اید را شرح دهید، شیوه کار و نتیجه را منتقل کنید. به خاطر داشته باشید که پیام پیوست بیشتر از این که یک رزومه باشد، یک نوع تحقیق میدانی است.
  • منابع: یک پروپوزال خالی مطمئنا کافی نیست و باید به آن کمی المان‌های مختلف را اضافه کنید. جدول‌های مخصوص برای بودجه، توضیح برخی شرایط با چارت‌ها و… به بهتر شدن پروپوزالی که برای پروژه دورکاری می‌نویسید، کمک خواهد کرد.
برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
انواتو استودیو چیست؟

در پایان، سراغ پروپوزال خود را بگیرید. اگر با سفارش‌دهنده مورد نظر در مورد پروژه دورکاری یا فرسلنسینگ صحبت کرده‌اید و آن‌ها موافقت کرده‌اند که پروپوزال شما را ببینند، مشکلی ندارد که بعد از چند روز سراغ پروژه را از آن‌ها بگیرید. بین ۱۰ تا ۱۴ روز صبر کنید و با آن‌ها تماس بگیرید و بپرسید که پروپوزال شما در چه مرحله‌ای است. اگر قبول یا رد شده‌اید دلیل آن را از مشتری بپرسید.

دریافت پروژه دورکاری از مشتریان خارج کشور

با کمی تلاش می‌توان وارد بازار خارجی شد. البته، ورود به این بازار به عنوان یک فریلنسر یا دورکار، نیازمند درک درست از زبان خارجی است. اما به دلیل تفاوت میان قیمت ارز مطمئنا درآمد مناسبی خواهید داشت. در ابتدا باید یک درگاه پرداخت ارزی مناسب پیدا کنید که به شما کمک کند تا بودجه مناسب و هزینه پروژه فریلنس را دریافت کنید.

سایت‌هایی مانند Upwork و شاید شناخته شده‌تر از همه Envato در زمینه‌های مختلفی فعالیت دارند و می‌توانید از این طریق پروژه‌ دورکاری پیدا کنید و پروپوزال خود را برای دریافت پروژه‌های مختلف ارائه دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا