دورکاریکسب و کار

چگونه با دورکاری در منزل درآمد خوبی داشته باشیم؟

اگر قصد انجام دورکاری در منزل دارید و هنوز شک دارید که تصمیم شما درست است یا خیر، به شما پیشنهاد می‌کنم این مقاله را در نیک پرداخت مطالعه کنید تا با راه‌های کسب درآمد خوب از طریق دورکاری در منزل آشنا شوید.

یکی از مزیت‌های دورکاری این است که می‌توانید از هر جای دنیا پروژه دوکاری دریافت کنید و درآمد داشته باشید. برای کسانی که توانسته‌اند از طریق دورکاری در منزل به این موفقیت دست پیدا کنند، گویا کار آسانی بوده است. چه راز پنهان و مخفی در راه اندازه‌ی کسب و کار دورکاری وجود دارد؟ فرمول مخفی که شما از آن بی‌اطلاع هستید چهار پارامتر دارد که می‌توانند موفقیت کسب و کار دورکاری را تضمین کنند:

 • کار با کیفیت بالا
 • ارجاعات مشتریان
 • اشتراک‌گذاری
 • مهارت‌های ارتباطی

این چهار پارامتر نباید برای شما عجیب باشند. با نگاه کردن به هر فریلنسر موفق این چهار مورد را خواهید دید. آن‌ها معمولا در کار خود حرفه‌ای هستند، مشتریان از آن‌ها همیشه تعریف می‌کنند، سعی می‌کنند که تجربیات خودشان را با دیگران که دوست دارند یاد بگیرند، به اشتراک بگذارند و در نهایت هیچ کدام از آن‌ها ممکن نیست مهارت لازم برای ارتباط برقرار کردن را نداشته باشند.

اجازه دهید که ابهام به وجود آمده را برطرف کنیم و به شما بگوییم که چگونه می‌توانید با دورکاری در منزل به درآمد خوبی برسید.

۱. کار با کیفیت بالا

زمانی که کار را به صورت دورکاری در منزل انجام می‌دهید باید تلاش بیشتری برای بالا بردن کیفیت کار خود داشته باشید. باید بگوییم که هر چقدر کار شما با کیفیت بالاتری عرضه شود، کارهای بیشتری در انتظار شما خواهد بود. کار با کیفیت بالا، مشتریان را خوشحال می‌کند و انگیزه لازم را برای معرفی شما به دیگر مشتریان بالقوه و همچنین سپردن کارهای دیگرشان به شما فراهم می‌کند.

دورکاری در منزل - کار با کیفیت بالا

کیفیت بالا نه تنها باید در کارهای شما وجود داشته باشد، بلکه این کیفیت ممتاز می‌بایست در هر جایی که شما نماینده از خودتان برای کارفرمایان دارید، حضور داشته باشد. از مهم‌ترین این قسمت‌ها، می‌توان به رزومه، پورتفولیو، بیوهای فیس‌بوک و اینستاگرام اشاره کرد. این چیزی است که از شما یک فریلنسر حرفه‌ای می‌سازد.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
۱۰ روش استفاده از استوری‌ اینستاگرام برای کسب‌ و‌ کار تجارت الکترونیک

پس نه تنها باید کار شما برای کارفرما خوب باشد، بلکه باید هر آنچه که از شما به صورت آنلاین ارائه می‌شود بی‌نظیر و دارای کیفیت خوب باشد. مشتریان شما از این که با فریلنسر سطح بالا همکاری می‌کنند خوشحال خواهند شد. این دقیقا همان کاری است که اپل با مشتریان خود کرده است و در نتیجه آن‌ها به اپل اعتماد می‌کنند و سالانه پول‌های خودشان را به جیب او می‌ریزند.

بیشتر بخوانید: چگونه زمان خود را برای فریلنسر شدن بهینه سازی کنیم؟

اگر به تازگی دورکاری در منزل را شروع کرده‌اید اما می‌دانید که کیفیت کار خوبی دارید، لازم نیست منتظر بمانید تا کارفرما به شما کاری پیشنهاد دهد. خودتان کم‌کم پروژه‌هایی برای خودتان و نشان دادن توانایی‌هایتان انجام دهید و آن‌ها را در رزومه، وبسایت یا پورتفولیو خودتان منتشر کنید. لازم نیست همه پروژه‌ها در حوزه کاری خاصی باشند، این‌ها همگی نشان دهنده توانایی‌های شما هستند. گاهی کاری جانبی می‌تواند برای شما سودآوری بهتری نسبت به حوزه کار حرفه‌ای شما داشته باشد.

۲. ارجاعات مشتریان

آنچه که در این قسمت می‌خوانید را می‌توانید روی هر پروژه‌ای که با موفقیت به پایان می‌رسانید تکرار کنید. هر پروژه یک مورد مطالعاتی برای این قسمت است. هر پروژه می‌تواند یک ارجاع مشتری باشد.

ارجاعات مشتریان دورکاری در منزل

زمانی که پروژه‌ای با موفقیت به پایان می‌رسد، فقط یک عکس یا لینک از آن داخل رزومه یا پورتفولیو خود قرار ندهید. مطمئن شوید که کارفرمای شما از کارتان رضایت کافی داشته باشد و در نهایت از او بخواهید برایتان ارجاعی مناسب یا همان نظر کارفرما بنویسد. ارجاع بیشتر شبیه به توصیه‌نامه‌ای است که از سوی یک کارفرما همکار با شما برای دیگر کارفرماها به‌منظور افزایش درصد اعتماد به شما برای سپردن کار، نوشته می‌شود. درخواست توصیه‌نامه یا ارجاع را تا زمانی که از پروژه کنار بروید، به تعویق نیندازید. معمولاً کارفرماها به‌سادگی اسم فریلنسرها را فراموش می‌کنند‌. پس هر چه زودتر از آن‌ها نوشتن ارجاع را درخواست کنید.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
با ۹ قالب ساده وردپرس آشنا شوید

واژه‌هایی که کارفرما برای شما پشت سر هم می‌چیند از هزاران مدرک در رزومه فریلنسر مهم‌تر و کارآمدتر است. هیچ چیز برای یک مشتری بالقوه مهم‌تر از این نیست که با فریلنسری کار کند که سابقه درخشانی دارد.

اگر پروژه کاری شما می‌تواند به صورت مرحله به مرحله نمایش داده شود، از این کار دریغ نکنید و سعی کنید که هر مرحله را به صورت یک‌قدم برای پایان هدف بزرگ‌تر شرح دهید. در برخی موارد هر کدام از این قدم‌ها می‌تواند برای شما مشتریان بیشتری جذب کند. برای مثال یک معمار دورکار می‌تواند از مراحل طراحی‌های خودش نمونه‌هایی به عنوان رزومه در پورتفولیو خود منتشر کند.

به طور خلاصه هر چقدر بیشتر بتوانید از مشتری قبلی خودتان توصیه‌نامه و ارجاع مناسب دریافت کنید، برگ برنده بیشتری برای کارفرماهای بعدی خواهید داشت.

 

۳. اشتراک‌گذاری

به عقب برگردیم. چطور شما طراح مورد علاقه، نویسنده الگوی خودتان یا شبکه یوتیوب دلخواهتان را پیدا کردید؟ کسی آن‌ها را به شما معرفی کرد یا خودتان با جستجو در شبکه‌های اجتماعی و همچنین گوگل آن را پیدا کردید. پس عامل اصلی که آن‌ها را به شما نشان داد این بود که خودشان را برای شما به صورت‌های گوناگون منتشر کنند و به نمایش در آوردند.

دورکاری در منزل اشتراک‌گذاری

در کنار ارجاع مشتری، هر محله از کارتان را که به پایان می‌رسد با دیگران به اشتراک بگذارید. خوشبختانه شبکه‌های اجتماعی زیادی برای این کار وجود دارند ازجمله لینکدین. به راحتی این زمینه برای شما فراهم شده است که به کارفرماهای بیشتری خودتان را نشان دهید تا در آن‌ها حس اعتماد ایجاد کنید.

دوست نداریم که شما فقط پست به اشتراک بگذارید و هیچ سودی دریافت نکنید. به همین دلیل فوت کوزه‌گری این روش را در چند جمله به شما توضیح خواهیم داد. سعی کنید با استفاده از ابزارهای آنالیزی که در شبکه‌های اجتماعی وجود دارد، بهترین زمان و نوشتار را برای جذب مشتریان پیدا کنید. کپشن و همچنین هشتگ زدن را جدی بگیرید. اگر می‌خواهید یک فریلنسر موفق و شناخته شده باشید می‌بایست هر آنچه که در مورد بازاریابی شبکه اجتماعی می‌دانید به کار ببندید. اگر خودتان نمی‌توانید به خوبی پست منتشر کنید، به یکی از دوستان فریلنسر بازاریاب اینترنتی این کار را بسپارید.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
۸۰ ایده استارتاپ برای کسب درآمد (قسمت هفتم)

۴. مهارت ارتباطی

با مشتریان خودتان دوست باشید، به آن‌ها ایمیل بزنید، صحبت کنید و صرف یک کار با آن‌ها همکاری نکنید. مطمئن باشید که آن‌ها دوست دارند، همکار دورکارشان دوست خوبی برای آن‌ها باشد. آخرین پارامتر برای موفقیت در دورکاری در منزل ، مهارت ارتباطی است.

دورکاری در منزل پیگیری

اگر می‌خواهید در ارتباط برقرار کردن نیز حرفه‌ای باشید، به موقع پاسخ مشتریان را بدهید و در ارتباط با آن‌ها صداقت لازم را داشته باشید. ذکاوت کافی را در طول انجام پروژه داشته باشید و همیشه یک‌قدم از کارفرمای خودتان پیش باشید. مسلما هیچ‌چیزی برای کارفرما بدتر از این نیست که منتظر ارسال نمونه کارهای شما بعد از یک تماس تلفنی طولانی مدت باشد. پس قبل از تماس کاری، نمونه کارها را آماده داشته باشید.

اگر شما مهارت‌های ارتباطی کافی ندارید، نگران نباشید. شما هم مانند من و دیگر فریلنسرها به مرور زمان مهارت ارتباط گرفتن را یاد خواهید گرفت و به یک فریلنسر موفق‌تر از همه تبدیل خواهید شد.

 

این چهار پارامتر را در کسب و کار دورکاری خودتان دخیل کنید

خلاصه مطالبی که در رابطه با دورکاری در منزل بیان کردیم به صورت زیر است:

 • خود و کارتان را در سطح نسبتا بالایی از دیگر همکاران دورکارتان به کارفرمایان معرفی کنید
 • زمانی که پروژه‌ای به پایان رسید، کارفرما را فراموش نکنید و سعی کنید که ارجاعات کافی از او دریافت کنید
 • کارها و تجربیات خودتان را با دیگران به اشتراک بگذارید و بیشتر خودتان را به کارفرمایان نشان دهید
 • سطح ارتباطات خودتان را بالا ببرید. این به شما کمک خواهد که کارفرمایان حس خوبی به شما داشته باشند

اگر این چهار پارامتر را هنگام دورکاری در منزل به کار بردید، نتایج آن را با ما در میان بگذارید. اگر شما نیز به عنوان یک فریلنسر تجربیاتی ارزنده در زمینه پیشرفت کاری دارید، در قسمت نظرات آن را بیان کنید.

امید جعفری

امید هستم. حرفه ام نوشتن، اموختن و اموزش دادن است. خوشحالم و به خود می بالم که شما مخاطب من هستید. من را یا Og2ek جستجو کنید.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

 1. ممنون از مطلب خوبتون🍀🍀🍀☘
  من میخوام تازه پروژه گرافیکی بگیرم , کارم خوبه اما اعتماد به نفس شروع کردنش رو یکم ندارم , اما این نوشته کمک کرد که زودتر شروعش کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا