کسب و کار

۱۰ روش که موجب رشد تجارت الکترونیک شما می‌شوند

در عصر حاضر هر کسی می‌تواند یک کارآفرین باشد. به لطف اینترنت، هر کس می‌تواند بدون اختصاص منابع زیاد یک سایت یا فروشگاه راه‌اندازی کند. چالش اصلی، گذر از فروش ابتدایی و رشد تجارت الکترونیک است. چطور باید از رقبای خود سبقت بگیرید؟ چطور به قله فروش برسید و مطمئن باشید رقبا نمی‌توانند به میزان فروش شما دست یابند؟

در این مقاله به بررسی ۱۰ روش اجرایی برای رسیدن به مراحل بعدی موفقیت در تجارت الکترونیک می‌پردازیم.

۱. ایجاد یک پایگاه اشتراکی

یکی از راه‌های موفقیت در تجارت الکترونیک ایجاد رابطه دو طرفه با مشتریان است. بسیاری از فروشندگان سرمایه خود را برای تبلیغات در آمازون و گوگل خرج می‌کنند اما پس از فروش، به سرعت تبلیغات را قطع می‌کنند. رابطه فروشنده و خریدار نباید پس از فروش قطع شود. موقعیت‌های زیادی وجود دارند که تعامل خود را با مشتری افزایش دهید.

تجارت الکترونیک

وقتی خریدار، محصول شما را از فروشگاه خریداری می‌کند باید آن را تشویق کنید که نظرش را بیان کند. اگر خرید از طریق سایت انجام می‌شود باید آدرس ایمیل مشتریان را جمع‌آوری کنید تا در آینده اخبار جدید و تخفیف‌ها را برایشان ارسال کنید. یک مجله خبری می‌تواند همواره یادآور برند شما در ذهن مشتریانتان باشد.

از تعامل با مشتریان در شبکه‌های اجتماعی نترسید. مشتریانتان را دعوت کنید تا تجربه خریدشان را در فیس‌بوک و اینستاگرام با دیگران به اشتراک بگذارند. گسترش پایگاه اشتراکی، به اندازه افزایش تعامل مشتری، در راستای بهبود شاخص‌های عملکردی اهمیت دارد. وقتی افراد، مشتری محتوا تولیدی شما می‌شوند به این معنی است که از کاری که انجام می‌دهید لذت می‌برند. تمام این اقدامات در راستای خشنودسازی مشتریان است.

۲. برنامه‌های بازاریابی دهان‌ به‌ دهان، پورسانتی یا تاثیرگذار را در نظر بگیرید

مشتریانتان را به سفیر برند خود تبدیل کنید تا میزان اشتراک آن‌ها را افزایش دهید. وقتی از یک مشتری به عنوان یک معرف استفاده می‌کنید احساس واقعی‌تری را در افراد ایجاد می‌کنید. می‌توانید از بازاریابی تاثیرگذار و پورسانتی هم بهره ببرید.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
چگونه با دورکاری در منزل درآمد خوبی داشته باشیم؟

مشتریان تجارت الکترونیک

شما باید زمان صرف کنید تا روابط خود را با مشتریانتان بسازید. این کار را با شناسایی مخاطب شروع کنید و دریابید این مخاطبان به چه کسی اعتماد خواهند کرد.

آیا افراد خاصی را در اینستاگرام و یوتیوب دنبال می‌کنند؟ برای رشد تجارت الکترونیک خود قبل از انتخاب اسپانسر به همه این نکات به دقت توجه کنید.

بیشتر بخوانید: ۷ نکته که به کسب درآمد اینترنتی بیشتر کمک می‌کند

۳. در سایت‌های مرتبط، بلاگ مخصوص مهمان در نظر بگیرید

تولید محتوا روی سایت، موجب آگاهی دادن به مشتریان، معرفی بهتر محصولات و یافتن جایگاه بهتر در موتورهای جستجوی اینترنتی می‌شود. راه‌اندازی بلاگ مهمان علاوه بر این مزیت‌ها به شما کمک می‌کند مخاطبان دیگری هم جذب کنید.

به غیر از بهبود SEO از طریق لینک‌ها، حضور شما در این سایت‌ها می‌تواند تفکر رهبری ایجاد کند، به ویژه هنگامی که در حال فروش محصولات تخصصی در یک صنعت خاص هستید. مخاطبان خود را شناسایی کنید. دقت کنید که مخاطبان به دنبال چه محتوایی می‌گردند.

۴. تجربه خریداران را شخصی‌سازی کنید

به لطف آمازون شخصی‌سازی از طریق هوش مصنوعی امری طبیعی است. هنگامی که از سایت یا برنامه دیدن می‌کنید، یک صفحه شخصی‌سازی شده به شما پیشنهاد می‌شود که شامل محصولاتی است که ممکن است برایتان جالب باشد. این پیشنهاد بر اساس بازدیدهای قبلی و خریدهای گذشته شما است.

رشد تجارت الکترونیک

می‌توانید همین تجربیات را با بازاریابی ایمیلی یا یادداشت‌های شخصی داخل بسته هم به دست آورید. تمام این اقدامات به منظور خشنودسازی مشتریان و تشویق به ارتباطات اجتماعی انجام می‌شوند. مدیریت تجارب مشتریان از جنبه‌های مهم رشد تجارت الکترونیک است.

۵. از هدف‌گذاری مجدد برای تشویق به خریدهای آتی استفاده کنید

اگر شخصی نسبت به محصولات شما اعلام علاقه‌مندی کند به این معنی نیست که در همان لحظه خرید انجام دهد. به عنوان مثال ممکن است فرد بخواهد تحقیقات بیشتری درباره محصولی که قصد خریدش را دارد انجام دهد.

هدف گذاری رشد تجارت الکترونیک

پس از گذر زمان ممکن است مشتری محصول شما را فراموش کند. شما می‌توانید از هدف‌گذاری دوباره برای یادآوری محصول استفاده کنید. در هدف‌گذاری مجدد یک کوکی در صفحه جستجو مشتری قرار می‌گیرد. دیگر مهم نیست که فرد از چه سایت‌هایی بازدید می‌کند، این کوکی تبلیغات مربوط به محصولات شما را به مشتری نشان می‌دهد. هنگامی که تصمیم خرید جدی شد مشتری به سایت شما بازمی‌گردد و دیگر دنبال رقیبانتان نخواهد گشت.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
۸۰ ایده استارتاپ برای کسب درآمد (قسمت پنجم)

۶. هنگام بررسی نهایی میزان تخفیف را نشان دهید

نزدیک به ۸۰ درصد خریداران قبل از نهایی سازی خرید، آن را رها می‌کنند. چرا؟ درک طرز تفکر مشتری، به درک این موضوع کمک خواهد کرد.

خریداران آنلاین به دیدن تخفیف در هنگام خرید نهایی عادت دارند. اگر علامت تخفیف را نبینند انگار چیزی را از دست داده‌اند. ارسال رایگان به قدری در خریدهای آنلاین معمول است که دیگر جزئی از انتظارت مشتری است.

تخفیف رشد تجارت الکترونیک

دیدن تخفیف در قسمت پایانی خرید موجب ایجاد علاقه در خریدار می‌شود. هنگام خروج خریدار از سایت، می‌توانید کوپن‌های تخفیف به فرد اختصاص دهید تا دوباره ترغیب شود از شما خرید کند.

۷. محصولات مرتبط پیشنهاد دهید

فردی که از سایت شما خرید کرده ‌است مستعد پرداخت دوباره پول است. از این فرصت استفاده کنید و محصولاتی که با خرید قبلی فرد مرتبط است به او پیشنهاد دهید. به عنوان مثال، اگر فرد از شما گوشی همراه خریده است می‌توانید به او قاب گوشی، کابل USB و دیگر لوازم جانبی را پیشنهاد دهید.

اگر می‌خواهید کنترل بهتری روی رفتار مشتری داشته باشید، ارائه محصولات در سایت، نسبت به فروشگاه بهتر است.

۸. در پلتفرم‌های مختلف آنلاین فروش انجام دهید

فروش در پلتفرم‌های مختلف به شما امکان می‌دهد به گروه‌های جمعیتی مختلفی دسترسی پیدا کنید و در نتیجه فرصت فروش بیشتری داشته باشید. داشتن وب‌سایت عالی است؛ امروزه افراد، خرید آنلاین را به خرید از فروشگاه‌ها ترجیح می‌دهند.

تجارت الکترونیک

فروشگاه‌های Walmart، eBay و Overstock مکان‌هایی خوبی برای فروش محصولات شما هستند. از آنجا که آمازون نرخ خرید خود را افزایش داده است، افراد به دنبال خرید از کانال‌های دیگر هستند. چالش اصلی در واقع مدیریت موجودی و انتقال اجناس از یک کانال به کانال دیگر است. کار با چندین کانال خسته‌کننده است و احتمال خطا را افزایش می‌دهد.

بیشتر بخوانید: کارت اعتباری بین المللی چه مزایایی دارد؟

ابزارهای اتوماسیون مختلفی برای مدیریت کانال‌های مختلف فروش وجود دارند. هنگام انتخاب نرم‌افزار مدیریت تجارت الکترونیک اطمینان حاصل کنید که گزینه‌ای را انتخاب می‌کنید که به شما امکان می‌دهد به صورت یک‌پارچه در فروشگاه‌هایی مانند آمازون، eBay و Walmart فروش انجام دهید.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
بازاریابی احساسی چگونه بر رفتار خرید مردم تاثیر می گذارد؟ | قسمت اول

دقت کنید نرم‌افزار انتخابی با کارت‌های خرید معتبر مانند Shopify، Bigcommerce، Magento و Woocomerce یک‌پارچه شود. راهکاری بیابید که عملیات شما را متمرکز کند تا زمان را برای تهیه فهرست و مدیریت موجودی هدر ندهید.

۹. صفحه محصولات خود را آزمایش کنید

وقتی صحبت از طراحی صفحه محصول است باید از عکس‌های با کیفیت و با وضوح بالا و محتوای غنی استفاده کرد. استفاده از ویدیو چشمگیرتر است چرا که افراد همچنان به تجربه حسی در خرید علاقه‌مندتر هستند.

رشد تجارت الکترونیک وبسایت

با توجه با گفته‌های قبلی باید صفحات محصول خود را تست کنید. تغییرات ظریف می‌تواند تفاوت‌های بزرگی را در تبدیل یک بازدیدکننده به خریدار داشته باشد. از تست A / B استفاده کنید تا تعیین کنید کدام یک از صفحات بیشترین محصول را به فروش برساند.

۱۰. مشتری را به سمت محصول مناسب راهنمایی کنید

گاهی اوقات بعضی خریداران می‌دانند دنبال چه چیزی می‌گردند اما آن‌ها در واقع نمی‌دانند به چه چیزی نیاز دارند. راه‌های زیادی برای آگاهی بخشی به مشتری وجود دارند مانند پست، راهنمایی در سایت، مرکز تماس و چت آنلاین.

به مشتری کمک کنید به هدفش برسد تا از شما سپاس‌گزار باشد. ربات‌های چت می‌توانند فرآیند پاسخگویی به سؤالات عمومی و نگرانی‌های معمول در خصوص محصول را آسان‌تر کنند. وقتی سؤالات، پیچیده‌تر از توان ربات بود مشتری را به یکی از فروشنده‌ها یا کارشناسان پشتیبانی وصل کنید.

همه نکات را با هم رعایت کنید

مدیرعامل آمازون می‌گوید: چیزی که در تجارت الکترونیک خطرناک است، ارتباط نداشتن است.

اگر از طریق فروشگاه‌ها یا کارت‌های خرید محصول خود را می‌فروشید حتما به این ۱۰ توصیه برای شروع فروش خود توجه کنید. ممکن است این راهنمایی‌ها همیشه برای کسب‌وکار شما مناسب نباشد، این تخصص شما است که بررسی کنید و متوجه شوید که چه چیزی برایتان مناسب است و چه چیزی نیست.

اگر از آن دسته افرادی هستید که وب‌سایت شما از سراسر دنیا مشتری دارد می‌توانید درگاه پرداخت پی‌پال را روی وب‌سایت خود داشته باشید تا تجارت خود را گسترش دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا