خبر

سهامداران اسیر رفتار هیجانی در فضای مجازی نشوند

بهنام بهزاد فر، کارشناس بازار سرمایه در خصوص رفتار هیجانی فضای مجازی سهامداران با توجه به نوسانات بازار سخن گفت و این رفتار را موجب از دست دادن سرمایه سهام‌داران دانست.

به گزارش نیک پرداخت و به نقل از بازار سرمایه، بهزاد فر درباره رفتار سهام داران در مواجهه با نوسانات بازار سرمایه گفت: در هفته‌های اخیر بازار سرمایه نسبت به گذشته روند صعودی خود را طی نکرده است و این طبیعی است، چون بازار نیاز به استراحت قیمت‌ها دارد.

سایر بازارهای موازی هم در رکودند

وی ادامه داد: علاوه بر بازار سرمایه سایر بازارهای موازی، چون سکه، دلار و مسکن هم در رکود به سر می‌برند.

این کارشناس بازار سرمایه با توصیه به سهام‌داران بر جلوگیری از رفتار هیجانی در بازار سرمایه گفت: سهام‌داران از ایستادن در صف‌های فروش خودداری کنند افراد حقیقی و حقوقی بازار بر اساس برنامه مدونی که برای خرید و فروش سهام در نظر گرفته بودند پایبند باشند و اسیر فضای مجازی نشوند.

بیشتر بخوانید: افزایش دانلود کیف پول رمزارز در کشور نیجریه در پی کاهش ارزش پول

نگاه بلند مدت به بازار سرمایه

بهزاد فر بیان کرد: سهام داران سهام شرکت‌هایی را در بازار خریداری کنند که همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند و با خرید سهام این شرکت‌ها باعث رونق تولید می‌شوند پس باید به این شرکت‌ها اعتماد کرد.

وی افزود: در سایر کشورها به بازار سرمایه دید بلند مدت نگاه می‌کنند و این دیدگاه در همه جای دنیا جواب داده است، سعی کنیم از این اصول برای سرمایه گذاری استفاده کنیم.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
آیا رشد بازار سرمایه و بورس حباب است؟
بورس
سهام‌داران از ایستادن در صف‌های فروش خودداری کنند افراد حقیقی و حقوقی بازار بر اساس برنامه مدونی که برای خرید و فروش سهام در نظر گرفته بودند پایبند باشند و اسیر فضای مجازی نشوند.

چراغ سبز تالار شیشه ای بورس

امروز 10 شهریور ، شاخص کل بورس با رشد ۴۲ هزار واحدی در معاملات نخستین روز کاری این هفته را آغاز کرد. تالار شیشه ‌ای امروز با رشد ۲ درصدی کار خود را آغاز کرد.

شاخص کل بورس با رشد ۴۲ هزار واحدی به عدد یک میلیون و ۷۶۱ هزار واحد و شاخص هم وزن نیز با رشد ۴ هزار واحدی به عدد ۴۷۰ هزار و ۹۸۶ واحد رسید.

منبع: مهر

خوشحال می‌شویم نظرات و پیشنهادات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا