سهامداران اسیر رفتار هیجانی در فضای مجازی نشوند

رفتار هیجانی سهامداران در فضای مجازی

بهنام بهزاد فر، کارشناس بازار سرمایه در خصوص رفتار هیجانی فضای مجازی سهامداران با توجه به نوسانات بازار سخن گفت و این رفتار را موجب از دست دادن سرمایه سهام‌داران دانست.

به گزارش نیک پرداخت و به نقل از بازار سرمایه، بهزاد فر درباره رفتار سهام داران در مواجهه با نوسانات بازار سرمایه گفت: در هفته‌های اخیر بازار سرمایه نسبت به گذشته روند صعودی خود را طی نکرده است و این طبیعی است، چون بازار نیاز به استراحت قیمت‌ها دارد.

سایر بازارهای موازی هم در رکودند

وی ادامه داد: علاوه بر بازار سرمایه سایر بازارهای موازی، چون سکه، دلار و مسکن هم در رکود به سر می‌برند.

این کارشناس بازار سرمایه با توصیه به سهام‌داران بر جلوگیری از رفتار هیجانی در بازار سرمایه گفت: سهام‌داران از ایستادن در صف‌های فروش خودداری کنند افراد حقیقی و حقوقی بازار بر اساس برنامه مدونی که برای خرید و فروش سهام در نظر گرفته بودند پایبند باشند و اسیر فضای مجازی نشوند.

بیشتر بخوانید: افزایش دانلود کیف پول رمزارز در کشور نیجریه در پی کاهش ارزش پول

نگاه بلند مدت به بازار سرمایه

بهزاد فر بیان کرد: سهام داران سهام شرکت‌هایی را در بازار خریداری کنند که همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند و با خرید سهام این شرکت‌ها باعث رونق تولید می‌شوند پس باید به این شرکت‌ها اعتماد کرد.

وی افزود: در سایر کشورها به بازار سرمایه دید بلند مدت نگاه می‌کنند و این دیدگاه در همه جای دنیا جواب داده است، سعی کنیم از این اصول برای سرمایه گذاری استفاده کنیم.

بورس
سهام‌داران از ایستادن در صف‌های فروش خودداری کنند افراد حقیقی و حقوقی بازار بر اساس برنامه مدونی که برای خرید و فروش سهام در نظر گرفته بودند پایبند باشند و اسیر فضای مجازی نشوند.

چراغ سبز تالار شیشه ای بورس

امروز 10 شهریور ، شاخص کل بورس با رشد ۴۲ هزار واحدی در معاملات نخستین روز کاری این هفته را آغاز کرد. تالار شیشه ‌ای امروز با رشد ۲ درصدی کار خود را آغاز کرد.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
تامین 8 میلیارد دلار ارز 4200 کالاهای اساسی از فروش نفت و منابع بانک مرکزی

شاخص کل بورس با رشد ۴۲ هزار واحدی به عدد یک میلیون و ۷۶۱ هزار واحد و شاخص هم وزن نیز با رشد ۴ هزار واحدی به عدد ۴۷۰ هزار و ۹۸۶ واحد رسید.

منبع: مهر

خوشحال می‌شویم نظرات و پیشنهادات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *