خبر

29 بانک و صرافی مسئول رفع تعهد ارزی شدند

بانک مرکزی به منظور رفع تعهد ارزی صادرات سال‌های ۹۷ و ۹۸ به صادرکنندگان مهلت داد تا بتوانند تا اطلاع ثانوی، ارز حاصل از صادرات خود را به صرافی‌های منتخب بانک‌ها بفروشند.

به گزارش نیک پرداخت، اگرچه بانک مرکزی آخرین مهلت بازگشت ارز حاصل از صادرات سال‌های ۹۷ و ۹۸ را تا پایان تیرماه سال جاری اعلام کرده بود، اما اکنون صرافی‌های دو بانک توسعه صادرات و ملی در کنار 27 بانک دیگر به عنوان صرافی‌های منتخب اجازه یافته‌اند تا اطلاع ثانوی، ارز حاصل از صادرات سال‌های یادشده را به صورت حواله با نرخ‌های تعیین شده از سوی بانک مرکزی خریداری کنند.

بر این اساس، دریافت اسکناس به منظور رفع تعهدات صادراتی جاری تا سقف‌های تعیین شده توسط بانک مرکزی، کماکان ادامه خواهد داشت.یک مقام مسئول در نظام بانکی گفت: برای دریافت اسکناس به منظور رفع تعهد ارزی سنوات گذشته، این دو صرافی منتخب در انتظار تعیین تکلیف بانک مرکزی و دریافت اطلاعات در مورد میزان و نرخ آن هستند.

رفع تعهد ارزی ایفا نشده سالهای ۹۷ و ۹۸ صادرکنندگان

بر این اساس صادرکنندگان می‌توانند اگر ابهامی در حوزه بازگشت ارز حاصل از صادرات خود دارند، به شعب بانک توسعه صادرات و یا صرافی‌های آن مراجعه نمایند.

یک مقام مسئول در نظام بانکی گفت: رفع تعهد ارزی ایفا نشده سالهای ۹۷ و ۹۸ صادرکنندگان از طریق ۲۹ بانک و صرافی‌ آنها قابل انجام است و الزامی برای مراجعه به چند بانک خاص وجود ندارد.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
۱۰ تیر؛ روز ملی صنعت و معدن

بیشتر بخوانید: آیا توکن های اجتماعی ترند بعدی دنیای ارز دیجیتال هستند؟

الزامی برای مراجعه به دو بانک خاص وجود ندارد

یک مقام مسئول در نظام بانکی که نخواست نامش فاش شود نیز در این باره گفت: صادرکنندگان برای رفع تعهدات ایفا نشده سالهای ۹۷ و ۹۸ می توانند به ۲۹ بانک و صرافی آنها مراجعه کنند و الزامی برای مراجعه به دو بانک خاص وجود ندارد.

وی افزود: براساس بخشنامه ای که ۳۱ شهریور ماه از سوی اداره صادرات بانک مرکزی خطاب به ۲۹ بانک ارسال شده است، به این بانکها و صرافی های آنها این اختیار داده شده که به نیابت از بانک مرکزی نسبت به خرید ارز از صادرکنندگان بابت رفع تعهدات باقیمانده سالهای ۹۷ و ۹۸ صادرکنندگان اقدام کنند.

منبع: مهر

خوشحال می شویم نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص این مطلب با ما در میان بگذارید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا