کسب و کار

انتخاب ساختار قانونی برای کسب و کار – قسمت اول

زمانی که کسب و کار خودتان را شروع می‌کنید، سؤالات بسیاری مهمی وجود دارد که شما باید در اولین قدم خود که وارد دنیای کارآفرینی می‌شوید به آنها پاسخ بدهید. اولویت مهم این است که یک ساختار قانونی برای کسب و کار انتخاب کرده که از دارایی‌های شخصی شما محافظت می‌کند، و به کسب‌ و کاری که تازه آن را ایجاد کردید این امکان را می‌دهد تا رشد کند، که مطابق با قوانین محلی، استانی و فدرال است. انتخاب یک ساختار قانونی برای کسب و کار می‌تواند امتیاز مثبتی برای رسیدن به موفقیت شما باشد.

انتخاب ساختار قانونی برای کسب و کار در بسیاری از ویژگی‌های کارتان تاثیر می‌گذارد. مزایایی مالیات و قوانین، سطح مسئولیت، فاصله بین دارایی‌های شخصی و کسب و کار، که نیاز به تشریفات اداری دارد و شما باید ماهانه و سالیانه آن را اداره کنید. اگر همچنان به دنبال این هستید که بهترین راه حل برای شما چه چیزی است، در ادامه به ساختار قانونی برای کسب و کار که معرفی می‌کنیم توجه کنید:

ساختار مالکیت فردی

ساختار قانونی - ساختار - زشد کسب و کار

ساده‌ترین ساختار قانونی برای کسب و کار را در نظر بگیرید که به تشریفات اداری نیاز دارد، مالکیت فردی نوعی مالکیت است که به انرژی شما نیاز خواهد داشت، از آنجایی که شما کسب و کار خودتان را درک می‌کنید، ویژگی اصلی این است که شما تنها مالک و مدیر شرکت خودتان هستید.

همچنین این معنی را می‌دهد که شما در برابر شکست‌های احتمالی که وجود داشته مسئول هستید، بنابراین باید از مقدار ریسکی که برای این ساختار قانونی در نظر می‌گیرید آگاه باشید. از آنجایی که شما تنها شخص در کسب‌ و کار خودتان هستید، مسئول تمام بدهی‌ها و ضررهایی خواهید بود که ممکن است در طول زمان شرکت اتفاق افتاده باشد.

در نظر داشته باشید که این ساختار قانونی برای کسب و کار ممکن است اسم‌های مختلفی در کشورهای مختلف داشته باشد، شما آزاد هستید و می‌توانید آن را به عنوان تنها حرفه‌ای و یا تنها کارآفرین ترجمه کنید، ممکن است شامل قوانین مالیاتی متفاوتی باشد. بنابراین مطمئن باشید که قبل از این که از این ساختار استفاده کنید، اطلاعات کاملی دارید.

بر مبنای تجربه و آموزشی که دارید، ممکن است پیچیدگی‌های زیادی در به‌ دست آوردن گواهی‌های کاغذی وجود داشته باشد و از علامت تجاری کسب‌ و کار خود محافظت کنید که کسب و کار شما را قانونی و عملی می‌کند. به عنوان مثال، اگر شما یک پزشک متخصص هستید، در کشورهای مختلف سطح تحصیلات تکمیلی تنها برای اینکه مدرک حرفه‌ای خودتان را به دست بیاورید متفاوت است.

بیشتر بخوانید: کسب درآمد از طریق تهیه کاپ کیک و فروش آن

از طرف دیگر، اگر شما یک فریلنسر هستید که آرزو دارید کارهای شما قانونی باشد، شما حتما در زیر رده کارآفرینی کوچک قرار می‌گیرید و پیشنهاد می‌کنیم برای خود یک ساختار قانونی ایجاد کنید.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
آشنایی با ۲۵۰ کسب‌وکاری که پرداخت با بیت کوین دارند

اما به جامعه خودتان نگاه کنید، چه تعداد صنعتگر و فراهم کننده خدمات مختلف را می‌شناسید که همچنان فعالیت‌هایی را در دنیای کسب و کار شما ایجاد می‌کنند و درآمد قابل قبولی به دست می‌آورند. تنها از طریق محصولاتی که با تلاش خودشان آن را ایجاد کردند؟ ممکن است تحمیل کننده باشد، اما آنها می‌دانند که چگونه آن را در بازار با یک پیشنهاد منحصربه‌فرد و با کمی تلاش سخت ایجاد کنند.

در آخر، مطمئن باشید که با تمام قوانین و مقرراتی که کسب و کارتان را با آن ایجاد می‌کنید موافق هستید، و اطلاعات ضروری بیشتری را می‌توانید از مرکز توسعه کارهای محلی خودتان به دست بیاورید؛ شما ممکن است آرزو داشته باشید که با یک فرد حرفه ای در زمینه کاری‌تان مشورت کنید تا شما را در مراحل کارتان هدایت کند.

ساختار شراکت

ساختار قانونی برای کسب و کار

اگر تصمیم گرفتید که کسب‌ و کارتان را گسترش بدهید و یا اگر ایده‌ی اصلی نتیجه تلاش‌های دو طرفه بوده، بنابراین منطقی است که شراکتی را با یک فرد و یا افراد بیشتری تشکیل بدهید، تا مسئولیت‌های شرکت را به اشتراک بگذارید.

قبل از این که شراکتی را تشکیل دهید، لازم است که مرز مسئولیت‌ها را به صورت واضح مشخص کنید، چگونه می‌توانید سود و ضررها را با هم شریک باشید، چگونه می‌توانید تصمیم گیری را اداره کنید، همچنین کارمندان آینده، توسعه کسب‌ و کارتان را در نظر بگیرید.

لازم به گفتن نیست اعتماد نقش اصلی را در شکل گیری یک شراکت دارد، قراردادهای قانونی و استراتژی های سودهی متقابل به تنهایی نمی‌توانند پایه تلاش‌های آینده باشند. شما باید دیدگاه، هدف‌ها و اعتقادهای خودتان را به اشتراک بگذارید تا کسب و کار شما به موفقیت برسد. بنابراین برای ایجاد یک خط ارتباطی شفاف و یک خط شفاف تلاش کنید.

درست مانند مالکیت فردی، شرکا مسئولیت‌ها را زمانی که در ارتباط با بدهی و ضرر است شریک می‌شوند، که به عنوان یک عیب در این ساختار قانونی برای کسب و کار محسوب می‌شود، اما به راحتی قابل مدیریت کردن است اگر کسب‌ و کار خودتان را بر اساس یک پایه ریزی قوی ایجاد کنید، که برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلند مدت واضحی دارد به سرعت می‌توانید موفق شوید.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
خانم ها! زمان مدیریت زنان برای کنترل کسب و کار فرا رسیده است

یک مثال درخشان از شراکت که به شما این امکان را می‌دهد تا در کسب و کار خودتان انقلابی را ایجاد کنید، شرکت Baker Chocolate است که توسط John Hannon و شریک او تأسیس شد، Walter Baker که مسئول قسمت عملیات بود، آنها امروزه به اسم مادلز بین المللی شناخته می‌شوند.

ساختار شرکت‌ C

ساختار - ساختار قانونی - رشد کار - پیشرفت کاری

 اکثرا یک شرکت C استاندارد به عنوان یک ساختار پیچیده و مقرون‌ به‌ صرفه توصیه می‌شود، این شرکت برای کسب‌ و کارهایی را که باید افراد و کارمندان زیادی داشته باشد مناسب است. زمان، پول و کارهای اداری لازم است تا یک شرکت تشکیل شود و به‌ عنوان یک نهاد جدا در نظر گرفته می‌شود که افراد بسیاری را دارد، بیشتر شبیه به یک شخص است و به همین شکل هم در چشم قانون دیده می‌شود.

مهم‌ترین نقطه‌ای که در این ساختار وجود دارد مسئولیت هرکدام از سهامدارها است (شخص، چه شرکت سهم داشته باشد چه نداشته باشد) که سرمایه‌گذاری محدودی را در شرکت می‌کنند تا از دارایی‌های شخصی خودشان محافظت کنند. به این معنی است که در زمان بدهی و ضرر، دارایی‌های شخصی هر کدام از سهامداران توسط قانون محافظت می‌شود.

این ساختار قانونی برای کسب و کار این امکان را فراهم می‌کند که اعضا و سهامداران نامحدودی در آن حضور داشته باشند، هنوز اشکالاتی را دارد. متأسفانه، سود سالیانه یک شرکت، در سطح شرکت برای مالیات قرار می‌گیرد، و یکبار دیگر همانطور که افراد در میان سهامداران شریک هستند، به عنوان مالیات اضافه شناخته می‌شود، باعث شده  این ساختار جذابیت کمتری برای کسب‌وکارها داشته باشد، مخصوصاً برای آنهایی که در ابتدای راه خود هستند تا حرفه‌ای شوند.

ساختار شرکت‌های S

ساختار قانونی - پیشرفت - رشد کار

از طرف دیگر، چون موضوع مالیات اضافه معمولا به‌عنوان شکست در شکل گیری شرکت هستند محسوب می‌شوند، سود شرکت به عنوان مالیات هم برای شرکت و هم برای هرکدام از سهامداران است؛ شما می‌توانید به دنبال یک راه حل دیگر باشید. این مالیات اضافه، باعث شده است بسیاری از کسب‌وکارها به دنبال تغییراتی باشند که شرکت S نامیده می‌شود، یا شرکت Subchapter که از مالیات‌های اضافه جلوگیری می‌کند درحالی‌که مسئولیت‌های محدودی دارد.

این کار باعث می‌شود سهامداران مالیات درآمدهای خودشان را به صورت فردی فایل کنند و سودها و ضررهای خودشان را گزارش بدهند، که سبب شده شبیه به یک نوع شراکت باشد. برخلاف شرکت C، شرک S می‌تواند بیشتر از ۱۰۰ نفر عضو داشته باشد، که همه آنها شهروندان قانونی کشوری هستند که این شرکت در آنجا ایجاد شده است. فراهم کردن تمام این شرایط سخت است، بنابراین شرکت C می‌تواند به شرکت S انتقال پیدا کند.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
چگونه از طریق ایجاد وبلاگ غذا درآمد داشته باشیم؟

شرکت‌ها با مسئولیت‌های محدود (LLC)

ساختار قانونی - ساختار - پیشرفت

یک نوع شرکت دیگر که می‌تواند شما را از موضوع مالیاتی محافظت کند، LLC است. که به‌عنوان شرکت‌هایی با مسئولیت‌های محدود شناخته می‌شود. LLC یک نوع شراکت تکاملی است، که همان سودها را برای شرکت نگه می‌دارد، از اعضا در برابر مسئولیت‌ها محافظت می‌کند، و یک سیستم مالیاتی شراکت و یا مالکیت فردی دارد.

جدا از سادگی که این ساختار قانونی برای کسب و کار در شکل گیری اولیه و برپایی خودش دارد، برخلاف شرکت سی که منظم است و می‌تواند هم خودش و هم اعضای شرکت مدت زیادی دوام پیدا کنند، LLC بر مبنای ورشکستگی و یا رد شدن کارمندانش نیاز دارد منحل شود.حرفه‌های به خصوص، مثل پزشکی یا حقوق باید گواهی‌های مخصوصی داشته باشند تا بتوانند ایجاد شوند، به آنها اجازه نمی‌دهند که یک شرکت استاندارد LLC را تشکیل بدهند، اما آنها می‌تواند برای ساختارهای متنوع صلاحیت داشته باشند. که به عنوان مسئولیت‌های حرفه ای محدود شرکت و یا PLLC نامیده می‌شود.

بیشتر بخوانید: تجارت آنلاین خود را با ۱۰ قدم راه‌اندازی کنید و آن را به رشد برسانید

این روزها حتی یک فرد عادی هم می‌تواند یک شرکت LLC را تشکیل بدهد، به جای اینکه به‌تنهایی مالک یک شرکت باشد. برای این ساختار لازم نیست اعضای زیادی داشته باشید، حتی آن را برای استارتاپ ها و صاحبان جدید کسب‌وکار جذاب می‌کند. شرکت LLC دارای انعطاف پذیری است که در کنار توان بالای مسئولیت‌های محدود شرکت در کنار شراکت دارد، ازطریق درآمدهای مالیات ها فضای زیادی را برای رشد و توسعه کسب‌وکارهای مدرن پیشنهاد می‌دهد.

در هر صورت مسئولیت محدود نباید به عنوان حمایت کامل از مسئولیت‌های فردی باشد. به‌عنوان مثال، تعداد کمی از صاحبان کسب‌وکار درک کردند که آنها می‌توانند به صورت شخصی برای خدماتی که فراهم کردند  بدون اینکه کل شرکت درگیر باشد، تقاضا کنند. یک جراح صورت قانونی می‌تواند مسئول اشتباهاتی که انجام می‌دهد، بدون اینکه کل تمرین‌های شخصی او را در بر گیرد باشد.
اگر در زمینه ساختار قانونی برای کسب و کار خود علاقه مند هستید با نیک پرداخت همراه باشید، در مطالب بعدی در این باره بیشتر توضیح خواهیم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا