سایت‌ های فریلنسر ایرانی را بیشتر بشناسید

سایت‌ های فریلنسر ایرانی

پیش از به مواردی همچون ماهیت فریلنسینگ پرداختیم و چند سایت فریلنسر خارجی برای کسب در آمد ارزی را هم به شما معرفی کردیم. اما حالا قصد معرفی سایت های فریلنسر ایرانی را داریم. سایت‌ های فریلنسر ایرانی مدتی است که به وجود آمده‌اند. این سایت‌ها همانند یک بنگاه فعالیت می‌کنند. روند و شیوه کاری سایت‌ های فریلنسر ایرانی ساده است. سفارش‌دهنده به یک بنگاه سفارشی می‌دهد. شما می‌توانید از بین این سفارش‌ها، سفارش مورد نظر خود را انتخاب کنید و آن را تحویل دهید. با معرفی این سایت‌ها، مطمئنا روند ارائه و تحویل پروژه‌ها بسیار آسان شده است. همچنین میزان کار و درآمدی که این میان انتقال داده شده هم قابل تقدیر است

هدف سایت‌ های فریلنسر ایرانی چیست؟

تا پیش به وجود آمدن سایت‌هایی مانند پونیشا، ارتباط میان شرکت‌های نیازمند و همچنین متخصصین بازار سخت بود. عموما شرکت‌ها ترجیحی برای برون‌سپاری پروژه نداشتند چون پیدا کردن متخصص زمان‌بر بود. اشخاص معمولی هم به هیچ‌وجه امکان یافتن شخصی مناسب برای پروژه را نداشتند.

هدف اصلی این سایت‌ها پل ارتباطی میان سفارش‌دهنده و فریلنسر است. این سایت‌ها نه تنها پروژه‌ها را بین فریلنسرها پخش می‌کنند، بلکه سیستم پرداختی آن‌ها امنیت بیشتری برای فریلنسر دارد. اما بهتر است با این سایت‌ها آشنا شویم. در نیک‌پرداخت ما ۴ سایت از بین سایت‌ های فریلنسر ایرانی را به شما معرفی خواهیم کرد.

پونیشا

سایت‌های فریلنسر ایرانی

بیشتر بخوانید: ۱۲ گام کسب درآمد از طریق اینترنت برای فریلنسرها

سایت پونیشا از دی ماه سال ۱۳۹۰ شروع به فعالیت کرده است. تا به حال بیش از ۷۵ هزار پروژه در این وبسایت ثبت شده است. پونیشا تلاش کرده که گسترش بالایی داشته باشد. این وبسایت در راستای ایجاد ابزار مناسب برای دو طرف یک پروژه است. هر کسی با هر بودجه‌ای و هر موضوعی توانایی ثبت سفارش را دارد.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
فرصت های شغلی برای مشتاقان زندگی به صورت دیجیتال نومد

این سایت بیش از ۲۳۰ هزار کاربر ثبت شده دارد و این میزان هم برای دو طرف مناسب است. هم پروژه‌های فعال زیادی برای پذیرش وجود دارد، هم متقاضی برای هر پروژه وجود خواهد داشت. عموما پروژه‌‌ای بدون متقاضی را نخواهید دید. پس باید در زمینه کاری خود توانایی خوبی داشته باشید.

پونیشا برای پرداخت خود، یک سیستم به نام پرداخت امن دارد. در پرداخت امن، ابتدا باید سفارش‌دهنده پروژه خود را منتشر کند. پس از تایید شدن متقاضی، سفارش‌دهنده باید هزینه لازم را به سیستم پرداخت کند. پول واریز شده در سیستم می‌ماند و اگر پروژه قابل قبول بود، پول برای فریلنسر واریز خواهد شد. از این طریق دردسر سر و کله زدن دو طرف با هم وجود ندارد.

پرشین فریلنسر

سایت‌های فریلنسر ایرانی

سایت پرشین فریلنسر با پیش‌زمینه ترجمه به وجود آمده است. موسسین این سایت سابقه بلندی در ترجمه مطالب داشتند. به همین خاطر ایجاد یک بستر مناسب برای پیدا کردن پروژه‌های مناسب از دغدغه این افراد بوده است. سایت پرشین فریلنسر به پختگی سرویسی همچون پونیشا نیست اما در برخی موارد مزایایی دارد.

این سایت تنها فضایی برای پیدا کردن فریلنسر و پروژه نیست. بلکه می‌توانید از سیستم آموزشی سایت هم کمک بگیرید. این سرویس دو دوره آموزشی ترتیب دیده است. دوره اولی آموزش SDL Trados و کار با آن است. دوره بعدی یک دوره کارآموزی ترجمه است. همچنین پایگاه داده‌ای هم ترتیب داده شده و مطالب آموزشی مختلفی در این پایگاه وجود دارد.

نیاز

سایت‌های فریلنسر ایرانی

بیشتر بخوانید: سایت های فریلنسر و یافتن شغلی که آرزویش را دارید

سرویس نیاز از سال ۱۳۹۵ شروع به فعالیت کرده است. این شبکه در زمینه‌های مختلفی خدمات رسانی دارد. نیاز امکانات سرویسی مانند پونیشا را ندارد و به این میزان تکمیل نشده است. اما از طریق نیاز می‌توانید شبکه گسترده‌تری بسازید. همچنین نیاز هیچ نوع کمیسیونی را از شما دریافت نخواهد کرد. می‌توانید رایگان ثبت‌نام کنید و رایگان پروژه‌ها را دریافت کنید.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
روش‌های مدیریت درآمد فریلنسینگ را بشناسیم

پروژه‌های مختلفی در سایت نیاز عرضه خواهند شد. تولید محتوا و ترجمه، انمیشن و صداگذاری، دیجیتال مارکتینگ، برنامه‌نویسی و طراحی گرافیک از دسته‌بندی‌های نیاز است.

پارسکدرز

سایت‌ های فریلنسر ایرانی

پارسکدرز توانسته یک سیستم حرفه‌ای را خلق کند. این سیستم راه‌های مختلفی را برای ایجاد درآمد و کسب درآمد دارد. می‌توانید با تبلیغات و معرفی به دوستان کسب درآمد کنید. می‌توانید با دریافت پروژه‌ها کسب درآمد کنید. همچنین پارسکدرز حدود ۱۰ یا ۱۵ درصد از درآمد مجری کار را دریافت خواهد کرد. با این حال پارسکدرز هم سیستم مالی و پرداختی خوبی دارد و این سیستم شبیه به دیگر سایت‌ های فریلنسر ایرانی است. در سیستم پارسکدرز، سفارش‌دهنده پول را گروگذاری می‌کند و پس از دریافت کار، پول به مجری پرداخت می‌شود.

اگر به دورکاری کار فریلنس علاقه دارید و دوست دارید در چنین قالب کاری فعالیت داشته باشید، باید از همین امروز شروع کنید. سرعت حرکت و پیشرفت در این حرفه بالا است. به همین خاطر باید دسترسی به بهترین ابزارها را داشته باشید. با استفاده از سایت‌ های فریلنسر ایرانی می‌توانید به یک مجموعه از پروژه‌های جذاب و قابل انجام دسترسی داشته باشید.

1 comment on “سایت‌ های فریلنسر ایرانی را بیشتر بشناسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *