دورکاری

فرصت های شغلی برای مشتاقان زندگی به صورت دیجیتال نومد

در سراسر جهان بیش از ۱/۲ میلیون نفر برای گذراندن زندگی به صورت دیجیتال نومد (کوچ نشینی دیجیتالی) کار می‌کنند و تا ۸۰ هزار دلار در سال درآمد دارند. اغلب این افراد کسب و کار شخصی خود را دارند. افرادی نیز هستند که به صورت دورکاری برای شرکت‌های مختلف کار می‌کنند. همچنین کمپانی‌هایی در سراسر جهان هستند که برای افرادی که علاقه دارند در کشور آن‌ها کار کنند ویزای کاری صادر می‌کنند.

اگرچه شغل‌های دیجیتال نومد اسم جذابی دارند باید در نظر داشت که محدود به حرفه‌های خاصی می‌شوند. در واقع با هر تخصصی نمی‌توان این سبک زندگی را دنبال کرد. شغل‌هایی مانند مدیر کارخانه، یا مدیر بخش فروش از مشاغلی هستند که در آن‌ها حضور فرد در محیط الزامی است. برای مثال یک مدیر بخش فروش موفق باید در پی برقراری روابط مناسب با فروشندگان محل خود باشد. این در حالی است که یک دیجیتال نومد فرصت کافی برای برقراری رابطه با افراد ندارد، زیرا همیشه در حال حرکت است.

کارآفرینی

کارآفرین

بیشتر بخوانید: سایت های فریلنسر خارجی برای کسب درآمدی عالی را می شناسید؟

اگر سبک زندگی دیجیتال نومد را برای خود انتخاب می‌کنید، بهتر است کسب و کار شخصی خودتان را آغاز کنید. در این صورت می‌توانید زمان‌های کاری و مشتری‌هایتان را خودتان انتخاب کنید. پس بسیار مهم است که روحیه کارآفرینی را در خود تقویت کنید. اگرچه همه ایده‌های کارآفرینی، برای سبک دیجیتال نومد مناسب نیستند.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
چگونه زمان خود را برای فریلنسر شدن بهینه سازی کنیم؟

کارهای پروژه‌ای

طراحی وب یکی از بهترین مشاغل برای افرادی است که به این سبک زندگی علاقه داشته و ترجیح می‌دهند تا کسب و کار خود را داشته باشند. برای یافتن شغل مورد علاقه‌تان به عنوان یک دیجیتال نومد، می‌توانید به لینک digital marketing سر بزنید. مشاغل دیگری مانند کارشناس تولید محتوا، SEO و PPC نیز در غالب دورکاری کارهای پر درآمدی برای این سبک زندگی محسوب می‌شوند. تمام صحبت‌ها با مشتریان به صورت آنلاین و از طریق ایمیل یا اسکایپ انجام می‌شوند. به این ترتیب فرد در هر جایی از زمین که باشد می‌تواند کار خود را پیش ببرد.

وبسایت‌ها

یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد برای زندگی دیجیتال نومد راه اندازی وبسایتی برای ارائه خدمات یا محصولات خودتان است. دیجیتال نومدهایی که با این روش فعالیت می‌کنند، با کمک داد و ستد الکترونیکی و وبسایت‌های وابسته درآمد مناسبی بدست می‌آورند. توسط داد و ستد الکترونیکی این افراد قادرند تا خدمات و محصولات را به دست مشتری‌هایشان برسانند. کارآفرینان برای یافتن کالاها برای بازارهای وابسته معمولا از نتوورک‌های بزرگ مانند آمازون، Commission Junction و ShareASale استفاده می‌کنند.

در نظر داشته باشید که برخلاف کارهای پروژه‌ای که بلافاصله جواب می‌دهند، برای گرفتن کار وبسایت خودتان باید اندکی صبور باشید. زیرا ممکن است ماه‌ها زمان ببرد تا سود دهی آن آغاز شود.

دورکاری

دور کاری

راه انداختن کسب و کار شخصی برای همه گزینه مناسبی نیست. از مشکلات این نوع کسب و کارها آن است که میزان درآمد ماهیانه مشخصی ندارند. مسافرت خرج دارد و اگر در یک کشور خارجی پولتان تمام شود در موقعیت دشواری گرفتار می‌شوید. استخدام شدن به عنوان یک کارمند دورکار منبع درآمدی قابل اطمینان‌تر برای یک دیجیتال نومد است.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
چگونه برای شغل های اینترنتی پروفایلی حرفه‌ای بسازیم؟

اگر دوست دارید به صورت دورکاری با یک شرکت همکاری کنید، می‌توانید فعالیت‌های گوناگونی انجام دهید.

تکنولوژی

کارهای مربوط به تکنولوژی ساده‌ترین مشاغل در این زمینه هستند. این امر دو دلیل دارد. اولا کمپانی‌های تکنولوژی همواره سرشار از ایده‌های جدیدی هستند و کارهای زیادی از این قبیل برای کارکنان دارند. و مهمتر از آن اینکه کمپانی‌های تکنولوژی معمولا به دنبال استخدام افرادی با مهارت بالا هستند که ممکن است در محل خودشان قابل دسترس نباشند.

نماینده فروش و پشتیبان

نماینده فروش

شاید کار کردن به عنوان فروشنده در نظر اول برای دیجیتال نومد مناسب نباشد. با این حال کارهای زیادی در این زمینه برای این افراد وجود دارد. کار یک دیجیتال نومد به عنوان فروشنده معمولاً شامل تماس‌های تلفنی با خریدارهای احتمالی یا رسیدگی به شکایات مشتریان است. کارکنان می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن VoIP این کار را توسط اینترنت انجام دهند.

تبلیغات

اگرچه کار کردن در زمینه تبلیغات به عنوان یک دیجیتال نومد کمی مشکل است ولی غیر ممکن نیست. کارهای تبلیغاتی مناسب برای دیجیتال نومدها معمولاً مربوط به بخش‌های SEO، PPC یا تولید محتوای تبلیغاتی است. در شرکت‌های گوناگون می‌توان برای چنین شغل‌هایی به عنوان دورکار استخدام شد.

اگرچه این مشاغل آزادی عمل زیادی به شما می‌دهند ولی باید به نکاتی توجه داشته باشید. برای مثال اگر به عنوان فروشنده یا پشتیبان تلفنی در شرکتی استخدام شده‌اید باید توجه داشته باشید تا تماس‌ها را در زمانی با مشتریان انجام دهید که برایشان مناسب باشد. گاهی حتی لازم است خود را با تفاوت‌های زمانی بین کشورها تطبیق دهید تا به مشکل برنخورید.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
مزایا و معایب کسب درآمد آنلاین چیست؟

ویزای دیجیتال نومد

ویزای دیجیتال نومد

بیشتر بخوانید: پورتفولیو فریلنسینگ تا چه اندازه در پیشرفت شما موثر است؟

داشتن ویزای دیجیتال نومد بسیار مهم است. در بسیاری از کشورها کار کردن به عنوان دیجیتال نومد غیر قانونی است. در حقیقت شخص تا زمانی که در یک کشور دیگر به عنوان توریست ساکن ‌است اجازه کار و کسب درآمد ندارد. اما با داشتن ویزای دیجیتال نومد مانعی برای کار کردن شما در یک کشور بیگانه وجود ندارد.

شغل‌های دیجیتال نومد باید در زمینه‌های کاری وسیعی موجود باشند. با این حال بیشتر آن‌ها را در صنعت تکنولوژی و تبلیغات می‌بینیم. مشاغل مربوط به تکنولوژی فقط شامل توسعه نرم‌افزارها نیستند. بلکه فرصت‌های شغلی دیگری مانند مدیر اطلاعات و مدیر تولید نیز در این دسته جای می‌گیرند. با استفاده از Jobbatical می‌توانید از دیگر فرصت‌های شغلی در این زمینه آگاه شوید.‌

اگر به عنوان یک دیجیتال نومد عازم کشور استونی هستید، در نظر داشته باشید که دولت این کشور از سال ۲۰۱۹ با Jobbatical در زمینه ویزای دیجیتال نومد همکاری خود را آغاز می‌کند. با در دست داشتن ویزا کشور استونی افراد می‌توانند به مدت یک سال در این کشور به فعالیت خود ادامه دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا