کسب و کار

چگونه فروشگاه آنلاین ما جایگاه مناسبی داشته باشد – قسمت سوم

همان‌طور که در نوشته قبلی مطالعه کردید، برای این که بتوانید فروش مناسبی داشته باشید تا فروشگاه اینترنتی محصولات شما جایگاه مناسبی داشته باشد باید معیارهایی را بدانید. در این پست شما معیارهای دیگری را یاد می‌گیرید که برای رشد فروشگاه اینترنتی محصولات شما بسیار مناسب است. اگر بتوانید از تمام این معیارها به‌درستی استفاده کنید موفق می‌شوید.

معیار ۹: محصولاتی که در فروشگاه فصلی هستند

من همیشه تعجب می‌کنم که این فروشگاه‌ هالووین، فروشگاه‌های لوازم جشن، آیا همیشه درآمد مناسبی دارند؟ هزاران دلار هزینه می‌کنند تا این فروشگاه را راه‌اندازی کنند. درحالی‌که این مراسم‌ها فقط حدود ۲ ماه است. این کار هزینه‌ای بالا دارد که برای یک زمان کوتاه است و برای کسب‌وکار زندگی شما مناسب نیست.

فروشگاه اینترنتی محصولات فصلی

هنگامی که شما یک محصول را می‌بینید، فکر کنید چه زمان‌هایی مردم آن را بیشتر می‌خرند. آیا فقط یک دوره زمانی خاص است یا محصولی است که مردم همیشه آن را می‌خرند؟

محصولات فصلی می‌تواند به سه گروه تقسیم شود:

۱. در همه فصل‌ها فروش دارد: این محصول ایده‌آل خواهد بود. در طول سال، تقاضای مردم برای این محصول بسیار زیاد است و در طول فصل تعطیلات نیز افزایش پیدا می‌کند. هیچ قانونی وجود ندارد که مربوط به نیاز مردم به این نوع محصولات است.

۲. در برخی از فصل‌ها فروش دارد: این محصول ایده‌آل نیست، اما می‌تواند اجرا شود. محصولات نیمه فصلی شامل کالاهای ورزشی، تجهیزات شکار و موارد دیگر است که در فضای باز استفاده می‌شود. این محصولات در طول فصلی که استفاده می‌شوند فروش زیادی دارند، اما زمانی که فصل فروش آن‌ها نباشد افت می‌کنند.
با این وجود، آن‌ها فروشگاه خود را تعطیل نمی‌کنند. به‌عنوان‌مثال، زمانی که من ماهی می‌فروختم، در تابستان فروش بالا بود، اما در زمستان فروش کمتر بود، چون در ایالت‌های جنوبی هنوز شرایط هوایی گرم بود و مردم ماهی می‌خوردند.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
۱۱ افزونه سئو وردپرس 2018 برای رتبه بندی بهتر سایت شما

۳. فروش فقط در یک فصل‌هایی بالا است: محصولاتی مانند دکوراسیون کریسمس، لباس هالووین یا هدیه روز مادر، که فروش آن‌ها فقط در یک فصل‌ بالا است. این محصولات فقط به مدت چند ماه فروش دارند و به طور کامل در طول سال باقی می‌مانند. فروش این محصولات، یک ایده خوب برای کسب‌وکار دوم است، اما نباید به‌عنوان شغل اصلی شما باشد.

معیار ۱۰: گردش محصول چگونه است

این معیار مربوط به حجم معاملات شما است که محصولات تولید و به روز می‌شوند. کسانی که فروشگاه اینترنتی محصولات دارند و محصولات آن‌ها با تغییر فصل متفاوت می‌شوند، می‌دانند که با شروع فصلی جدید حجم معاملات بالا است. به عنوان مثال، کسانی که فروشگاه اینترنتی پوشاک دارند با تغییر فصل با حجم بالای معاملات روبه‌رو خواهند شد، زیرا هر فصل جدیدی که می‌آید محصولات جدید نیز می‌آید.

بیشتر بخوانید: توسعه فروشگاه اینترنتی به کمک سایت‌های برون سپاری

در سایر کالاها، ممکن است حجم معاملات بسیار کم باشد، اگر محصولات شما در انبار وجود دارد، به این دلیل است که حجم معاملات این محصول بسیار زیاد خواهد بود. چون باید محصولات قدیمی را بفروشید، اگر هزینه زیادی کنید تا سرمایه‌گذاری روی این محصولات را افزایش دهید، امکان ضرر و زیان وجود دارد. اگر فروش شما کم است، باید محصولات خود را به‌ روز کنید و تغییر دهید.

معیار ۱۱: اگر محصول شما فاسد شدنی باشد

فاسد شدن یک مشکل بسیار بزرگ برای مردمی است که محصولات خودشان را در انبار نگه می‌دارند. اگر محصولاتی را می‌فروشید که فاسد شدنی هستند مثل غذا یا گیاهان، شما باید مطمئن باشید که می‌توانید محصولات خود را قبل از این که دیگران متوجه شوند که آن‌ها خراب هستند، بفروشید.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
چگونه برای کسب و کار در منزل زمان کافی ایجاد کنیم؟

فروشگاه اینترنتی محصولات فاسد شدنی

اگر محصول شما فاسد شود معاملات شما افت بزرگی می‌کند. شما می‌توانید محصولات قدیمی خودتان را بفروشید، اگر محصولاتی را که فاسد می‌شوند را زود به فروش برسانید، موفق خواهید شد.

اگر محصولات شما در حال فاسد شدن هستند، راه حلی بیابید که محصولاتتان را سریع‌تر به فروش برسانید. مثلا اگر شما فروشگاه اینترنتی محصولات غذایی دارید، درصورتی که تاریخ مصرف برخی از کالاها کمتر از بقیه است با درصدی تخفیف می‌توانید سریع‌تر آن‌ها را به فروش برسانید و جلوی ضرر بزرگ را بگیرید.

معیار ۱۳: چه چیزی مانع ورود محصول می‌شود

در بین تمام معیارهایی که گفتیم، معیار ۱۳ اهمیت بیشتری دارد. اگر محصولات شما به راحتی تامین شوند، به این معناست که رغیب‌های زیادی در بازار دارید. اما اگر محصول شما به سختی تامین می‌شود، به عنوان مثال یک کالای وارداتی است که هر کسی از پس پروسه‌ی تامین آن بر نمی‌آید، به این معنا خواهد بود که رغیب‌های شما در بازار خیلی کم هستند و اگر واردات موفقی داشته باشید می‌توانید بازار را در دست بگیرید.

معیار ۱۴: تامین‌کنندگان چه کسانی هستند

تأمین‌کنندگان شما (چه شما تولیدکننده، عمده‌فروش و یا واردکننده باشید) جزئی از کسب و کار شما هستند. هرچقدر ارتباط شما با تامین‌کننده خودتان بهتر باشد، بهتر می‌توانید با مشکلات و تقاضاهایی که در حال زیاد شدن هستند کنار بیاید.

برخی از تامین‌کنندگان واقعا با تکنولوژی که استفاده می‌کنند، به‌ روز هستند و سیستم‌های سفارش عالی دارند. جایی که شما می‌توانید از یک کارت اعتباری استفاده کنید، یک سفارش آنلاین انجام دهید و در عرض چند دقیقه سفارش خود را بدهید.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
روی آوردن غول های صنعت خوراکی به سرمایه گذاری در استارتاپ ها

تامین کنندگان فروشگاه اینترنتی محصولات

 

معیار ۱۵: بازار محصولات شما تعریف شده باشد

اگر محصولی را به صورت آنلاین می‌فروشید زمانی این کار بسیار آسان است که بدانید دقیقاً به چه کسی محصول را می‌فروشید. اگر فروشگاه شما تجهیزات تیراندازی می‌فروشد و یک مشتری خاص دارید، می‌توان گفت دارای مشتری هدفمند هستید اما اگر تجهیزات تیراندازی را به کماندارهای مبتدی می‌فروشید مشتری هدفمندی ندارید.

خریدار محصولات فروشگاه اینترنتی

 

اگر فروشگاه اینترنتی محصولات شما جایگاه مناسبی داشته باشد، می‌تواند باعث شود تا شما به موفقیت برسید. بهتر است در ابتدای کار محصولات متنوعی داشته باشید. با این کار، این امکان وجود دارد که بازدیدکنندگان فروشگاه اینترنتی محصولات شما طیف وسیعی از مشتریان باشد.

معیار ۱۶: توان رشد محصول چقدر است

آخرین معیار این است که محصول شما چقدر می‌تواند رشد کند؟ تا چه اندازه می‌توانید این محصول را بفروشید؟ توان آن چقدر است؟ آیا زمانی که این محصول را بفروشید درآمد آن به چند هزار دلار در ماه می‌رسد یا می‌توانید این درآمد را به ۱,۰۰۰,۰۰۰ دلار افزایش دهید؟

سخن آخر

معیارهایی که در این مقاله بیان کردیم می‌توانند به راه‌اندازی و پیشرفت فروشگاه اینترنتی محصولات شما کمک کنند. فرقی نمی‌کند چه محصولی را برای فروش انتخاب کرده باشید چیزی که در آخر اهمیت دارد این است که در کنار راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی همواره رضایت مشتری را نیز در نظر داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا