دورکاریکسب و کار

چگونه زمان خود را برای فریلنسر شدن بهینه سازی کنیم؟

اگر دانشجو هستید یا زمان آزاد دارید تا برای خود کسب و کار راه بیاندازید، می‌توانید فریلنسر شدن را انتخاب و کار فریلنسینگ را آغاز کنید. با خواندن این مطلب در نیک پرداخت زمان آزاد خود را پیدا کنید و از آن به راحتی درآمد به دست آورید.
برای اینکه کار موردعلاقه‌تان را در زندگی خودتان انجام بدهید باید ایده جالبی داشته باشید. اگر می‌خواهید آرزوهایتان را دنبال کنید تا یک فریلنسر شوید، این فکر آن‌قدر خوب است که می‌تواند واقعی باشد. شما به دنبال کاری هستید که هزینه‌ای برای آن پرداخت می‌شود. به نظرتان آشناست؟
کارهایی را که لازم است انجام دهید، اما آیا این به این معنی است که باید علایق خودتان را محدود کنید؟ به جرأت می‌توان گفت جواب سوالتان خیر است.
امکان دارد برای شما سخت باشد که بتوانید زمان‌های آزاد خودتان را پیدا کنید تا کار موردعلاقه‌تان را انجام بدهید، ۱۰۰% می‌توان این کار را انجام داد. کار خودتان را با دادن تعهداتی شروع کنید و بهترین راه برای زمان مناسب انجام دادن این کار را پیدا کنید تا چنین اتفاقی بیافتد.

بیشتر بخوانید:
فریلنسر چیست یا کیست ؛ شناخت سبک های کاری مدرن و نوین

برای فریلنسر شدن آماده هستید؟

شکی وجود ندارد که شما به پول نیاز دارید تا با آن غذا تهیه کنید. اما چگونه می‌توانید پول خوب به‌دست بیاورید؟ از طریق فریلنسر شدن و انجام کارهای مورد علاقه حاضر به کسب درآمد هستید؟کسب و کار - فریلنسری - کسب درآمد - شغل دوم
من خیلی آدم خوش‌شانسی هستم چون زمانی که در دبیرستان بودم کارهای موردعلاقه خودم را پیدا کردم، به طراحی گرافیک علاقه داشتم. از آن زمان تمام‌کارهایی را که می‌خواستم انجام بدهم طراحی گرافیک بود. زمانی که در کلاس هنر نبودم نقاشی می‌کشیدم. زمانی که در مدرسه کلاسی نداشتم، در اتاق خود سپری می‌کردم و با کامپیوتر امور طراحی را انجام می‌دادم.
تمام تصمیم‌هایی که گرفتم مربوط به شغل طراحی گرافیک بود. زمانی که فهمیدم فریلنسینگ چه چیزی است، تمام زمان‌های آزادی را که داشتم برای این کار استفاده می‌کردم.
به‌هرحال چنین شرایطی برای همه وجود دارد. من نمی‌دانم که کار روزانه شما چه چیزی است و چرا به این کار در زندگی خودتان نیاز دارید، اما جدا از همه‌ی اینها، همیشه راهی برای شما وجود دارد که زمان‌های آزاد خودتان را پیدا کنید و کارهای فریلنسینگ را انجام دهید، البته اگر این چیزی است که شما می‌خواهید و به آن مایل هستید.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
انواتو استودیو چیست؟

فداکاری کنید

فریلنسر شدن
برای اینکه زمان وجود داشته باشد تا هر کاری را انجام بدهید، باید فداکاری کنید. این چیزی است که شما تقریباً آن را هرروز انجام می‌دهید. تعدادی از مثال‌هایی که رایج هستند:

  • شما چند دقیقه از زمان خودتان را کنار می‌گذارید تا به دیگران در کارهای مهم آنها کمک کنید.
  • شما یک روز مرخصی می‌گیرید که به دوستتان در اسباب‌کشی کمک کنید.
  • صندلی خودتان را در اتوبوس به شخص دیگری می‌دهید.

فداکاری کردن به طور حتم چیز خیلی بدی نیست. شما به خاطر صلاح دیگران فداکاری خواهید کرد، چرا برای اینکه شرایط خودتان بهتر شود فداکاری نمی‌کنید؟
من خیلی دوست دارم Netflix،Hulu،YouTube را نگاه کنم، بازی‌های ویدیویی انجام دهم، در اینترنت جستجو کنم، اما وقتی این کارها را انجام بدهید باعث نمی‌شود که زندگی موفقی برای خودتان بسازید، هیچ‌کس شمارا به یاد نمی آورد چون Netflix نگاه می‌کردید، کارهای باارزشی را در زمان‌های آزاد خودتان انجام بدهید تا در ذهن دیگران بمانید.

شما حتماً زمان‌های آزادی دارید که هم می‌توانید استراحت کنید و هم با خانواده خودتان باشید، اما چه اتفاقی می‌افتد اگر بتوانید هر روز نیم ساعت از وقت خودتان را به‌کارهای که دوست دارید اختصاص دهید؟ چنین کاری شمارا به سمت چیزی که دوست دارید در زندگی خودتان انجام بدهید هدایت می‌کند.

حرف من یادتان بماند

نگاه کنید به افرادی که دوست دارید مثل آنها باشید. آنها کار را از یک جایی موفق به شروع کار شدند، فداکاری کردند، از زمان‌های آزاد خودشان برای اینکه کارهای مفیدی انجام بدهند استفاده کردند، که هزینه‌ای را برای آن دریافت می‌کنند. شما به این طرز تفکر نیاز دارید.
سخت است که بعد از کار که به خانه می‌آیید تا کارهای بیشتری را انجام بدهید، در صورتی می‌توانید این کار را انجام بدهید که واقعاً کاری باشد که برای زندگی خودتان می‌خواهید و به شما لذت می‌دهد.

کار روزانه خودتان را انجام بدهید

شما آدم خوش‌شانسی هستید چون یک کار روزانه دارید که بابت آن حقوقی را دریافت می‌کنید. ممکن است شما به این فکر باشید که این می‌تواند بزرگ‌ترین مشکل شما باشد، چون می‌خواهید کار فریلنسینگ را شروع کنید، اما عملاً اولین قدم شما است.
کار
درست است کار روزانه‌ای را که شروع کردید برای این است که روی پای خودتان باشید. اگر شما یک کار روزانه ندارید، باید یک کار روزانه برای خود راه بیاندازید. چرا؟ به دلیل اینکه نباید انتظار داشته باشید که در یک مدت‌زمان کم از کارهای فریلنسینگ درآمد زیادی داشته باشید.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
تاثیر بازاریابی احساسی در خرید مردم چگونه است؟ | قسمت دوم

کار روزانه شما حتماً نباید درزمینه کارهای فریلنسینگ شما باشد. من به شما توصیه می کنم چیزی متفاوت با آن انتخاب کنید. شما به‌اندازه کافی در کار خودتان در طول روز خسته می‌شوید و اینکه به خانه برگردید و همان کار را انجام دهید شمارا اذیت می‌کند. زمانی که به خانه می‌رسید باید احساس خوبی داشته باشید، چون می‌خواهید برای کارهای فریلنسینگ خود کار کنید.
هدف کار روزانه شما این است که هزینه‌های شمارا پوشش بدهد تا بتوانید به پیشرفت برسید. کار روزانه خودتان را انجام بدهید، اما اجازه ندهید که بخش زیادی از زندگی شمارا بگیرد. کارهایی را که لازم است انجام بدهید و زمانی که ساعت کاری‌تان تمام می‌شود کارتان را عوض کنید.

کار روزانه شما فقط یک کار روزانه است. شغل ایده آل شما شغلی است که به آن علاقه دارید. همان کاری خواهد بود که موقع خوابیدن به آن فکر می‌کنید. اگر در ابتدا شما به اندازه‌ای که برای کار روزانه خودتان زمان می‌گذارید برای کارهای فریلنسینگ نگذارید، باید زمان بیشتری را برای این کار قرار دهید، تا این احساس را داشته باشید که تنها چیز در زندگی شما است.

بیشتر بخوانید: کسب و کار دانشجویی برای کسانی که به فریلنسینگ علاقه دارند

چه زمانی شما باید به فریلنسر شدن فکر کنید

>اگر از شغلی که در حال حاضر دارید راضی نیستید و چیزهای بیشتری را می‌خواهید. در صورتی‌که تمایل شدیدی دارید که چیزی از خودتان ایجاد یا خلق کنید.
اگر شما به تمام‌ کارهایی که در خانه منتظر شما هستند فکر می‌کنید، اگر قادر باشید آنها را به خوبی انجام دهید، می‌توانید رشد کنید.

چگونه کار روزانه ام را ترک کنم

در طولی دو سالی که در دانشکده تحصیل می‌کردم، به‌صورت پاره‌وقت در قسمت چاپ یک مغازه لوازم اداری مشغول به کار بودم. در کنار مدرسه و شغل روزانه‌ خود، به عنوان یک فریلنسر فعالیت داشتم. کارهای مشتریان بعضی وقت‌ اوقات پراکنده بود، بنابراین تلاش‌های زیادی می‌کردم به‌عنوان فریلنسر پروژه‌های زیادی را انجام دهم تا مهارت‌های طراحی خود را به رشد برسانم، و یک حضور آنلاین برای خود ایجاد کنم تا برای فریلنسر شدن آماده شوم.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
با اشتباهات متداول کار در سایت های اینترنتی آشنایی دارید؟

فریلنسر شدن

همزمان با فارغ التحصیل شدن خود، فریلنسر شدن را شروع کردم. من درآمد خوبی به‌دست نمی‌آوردم، اما سخت تلاش می‌کردم، و همین باعث رشد من شد. به جایی رسیدم که زمان‌هایی که سر کلاس یا سرکار بودم به تمام چیزی که فکر می‌کردم این بود که چه مقدار کار در خانه منتظر من است.

این احساس را داشتم که آدم باارزشی هستم، کارهایی مورد علاقه خود را انجام می‌دادم، و زمانی که کارم تمام می‌شد باید لباس فرم کارم را می‌پوشیدم و به سرکار می‌رفتم تا بقیه روزم را بگذرانم.

خیلی سخت بود زمانی که بعد از کار به خانه می‌روم انگیزه کار کردن داشته باشم، اما من می‌دانستم که چه‌کاری را دوست دارم در زندگی خودم انجام بدهم، من نمی‌خواستم که یک چاپگر باشم که اسناد مردم را پرینت بگیرم.
من از چند ماه پیش برای ریسم توضیح دادم که کار طراحی را شروع کردم، من یک کارمند بزرگ بودم، اما نمی‌توانستم ساعت‌های اضافی را هم به کار کردن مشغول باشم. بعدازاینکه زمان زیادی را صرف کردم تا برای کارهای فریلنسینگ تلاش زیادی کنم، کم‌کم ساعت‌های کار پاره‌وقتم را کاهش دادم.

زمانی که از دانشکده فارغ التحصیل شدم، به‌اندازه کافی پروژه فریلنسینگ برای انجام دادن داشتم، و اگر بخواهم ریسکی کنم، حالا نوبت شانس من است. کم‌کم شروع کردم که بر روی پروژه‌های فریلنسینگ کارکنم و به‌جایی رسیدم که در عرض ۲ هفته قابل‌توجه بود.
نمی‌خواهم دروغ بگوییم، شرایط بسیار ترسناک و دلهره‌آور بود. در حال حاضر در این شرایط هستم، از دانشکده فارغ التحصیل شدم، تجربه درزمینه کاری ندارم، تلاش می‌کنم یک اسمی برای خودم بسازم، به‌هرحال درجایی قرار دارم که به خاطر تصمیم‌ها، فداکاری‌ها و ریسک هایی است که انجام دادم.
در حال حاضر، از طریق فریلنسر شدن من دو برابر کار روزانه‌ام درآمد دارم، اما بهترین بخشش این است که اندازه خاصی وجود ندارد که چه مقدار می‌توانم از فریلنسر بودن به‌دست بیاورم. من کاملاً مسئول درآمدهای خودم هستم. هر چند، یک کار آزاد و ترسناک است ولی به آن علاقه دارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا