کسب و کار

خانم ها! زمان مدیریت زنان برای کنترل کسب و کار فرا رسیده است

خانم‌ها، زمان زمان مدیریت زنان فرا رسیده‌ است و باید خود را آماده‌ کنیم. ما باید ویژگی‌های خاص زنانه خود را در اختیار بگیریم تا بر تجارت مسلط شویم. ما پس از سال ها تلاش برای نشان دادن برابری با مردان، هنوز هیچ پیشرفت چشم گیری نداشته‌ایم. چرا؟چون قوانین دنیای تجارت بر ضد مدیریت زنان  نوشته شده است.

ما باید از کتاب‌بازی خودمان استفاده کنیم تا روند اتفاقات را تغییر دهیم. «یادگیری قواعد مردانه» ، «به برتری رسیدن در قدرت‌های مردانه» یا «شکست مردان در بازی خودشان» را کنار بگذارید. زمان آن رسیده که زنان به ویژگی‌های خاص زن بودن خود برای رسیدن به موفقیت و پیشروی در تجارت و مدیریت زنان توجه کنند.

این ویژگی‌های شاخص زنانه ربطی به نقش جنسیتی ما ندارد. بلکه ما سلاحی نیرومندتر داریم. تحقیقات نشان داده است که هوش هیجانی (هوش عاطفی) کلید موفقیت در رهبری کسب‌و‌کار است. از ۱۲ ویژگی که فرد را شایسته رهبری می‌کند و از نشانه‌های کلیدی هوش هیجانی است، زنان در ۱۱ ویژگی از مردان جلوتر بوده‌اند. و در مورد دوازدهم نیز با مردان به برابری رسیده‌اند. ما تنها در مهارت‌هایی از سر مهر و محبت برتری نداریم. ما در مهارت‌های تجارتی که به صورت سنتی مختص به مردان است مانند «نشانه گیری نتیجه گرایی» و «ابتکار عمل» از آن‌ها جلو زده‌ایم. زمان آن برای ما رسیده است که این قوانین جنسیتی را با استفاده از مهارت‌های برتر رهبری برای پیشرفت حرفه‌های کاری خود تغییر دهیم.

۷ راهکار برای آماده شدن برای مدیریت زنان

۱. با استفاده از هوش هیجانی خود آماده شوید

ترکیب کردن هوش، همدردی وعواطف ظرفیت ما را برای تحلیل و فهم پویایی روابط درون فردی گسترش می‌دهد. ما می‌توانیم با استفاده از این مهارت‌های مهم رهبری، عواطف و انگیزه‌ی افرادی که با آن‌ها سروکار داریم را بخوانیم، وضعیت را به صورت استراتژیک ارزیابی کنیم، مسیر منحصر به فردی از اقدامات را انتخاب کنیم و کنترل امور را به دست بگیریم.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
هزینه فروش موضوعی که از دید استارتاپ ها جا مانده است؟

۲. با اعتماد به نفس بایستید

مدیریت زنان در کسب و کار

اعتماد به نفس همیشه بر لیاقت پیروز می‌شود. تا کنون چندبار مردی را ملاقات کرده‌اید که به صورت مشخص نمی داند که راجع به چه امری صحبت می‌کند، اما به دلیل اطمینان بالایی که دارد در نهایت تحسین و احترام مخاطبانش را برمی‌انگیزد؟ چرا اینگونه است؟ تحقیقات به صورت مداوم نشان داده‌اند که موفقیت در دنیای تجارت نیازمند چیزی بیش از صلاحیت است. تلاش‌های ما برای ثابت کردن لیاقت خود برای ترفیع و پاداش گرفتن و رسیدن به موفقیت تنها بر اساس لیاقت به نتیجه نمی‌رسند، چرا که تجارت بر اساس شایسته سالاری بنا نشده‌است.

خبر خوب این است که اعتماد به نفس یک مهارت است، و مانند هر مهارت دیگری، به دست آوردنی است. قدم اول این است که آن را به کار ببندید. جوری رفتار کنید که اعتماد به نفس شما را نشان‌ دهد. تا زمانی که اعتماد به نفس واقعی به‌ دست بیاورید آن را جعل کنید. با اعتماد به نفس راه بروید و حرف بزنید.

۳. صدای منتقد درونتان را ساکت کنید

به خود تخریبی پایان دهید. جامعه، مردسالاری را از زمانی که دختران کوچکی بوده ایم وارد ذهن ما کرده است. و ما آن را درونی کرده و خود را متقاعد کرده‌ایم که با قبول این پدرسالاری قدرت خود را رها کنیم. اغلب اوقات، ما بدترین دشمنان خودمان هستیم. این صدای درونی، دانه‌های تردید به توانایی‌های خود، ترس از شکست و آبروریزی را به عنوان حیله‌ای پرورش می‌دهد. بی‌رحمانه این افکار را نشانه بگیرید و آگاهانه آن‌ها را ساکت کنید. این افکار را با صحبت‌های مشوقانه و تایید خود جایگزین کنید.

بیشتر بخوانید: معرفی ۱۱ اپلیکیشن برنامه‌ریزی کننده ملاقات طلایی

۴. حرف خود را بزنید

اگر ایده‌ای دارید و یا با حرفی که گفته می شود مخالفید، نظر خود را اعلام کنید. مناسبت ها را کنار بگذارید، حرف مردان را قطع‌ کنید و به مردان اجازه ندهید تا ایده‌های شما را صاحب شوند. وقتی صحبت می‌کنید، تسلیم نشوید و جلوی هر مردی که صحبت شما را قطع می‌کند بگیرید. اگر نیاز بود بی‌پرده بگویید: «حرف من را قطع نکنید و اجازه بدهید حرفم را تمام کنم.»

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
۷ نکته که به کسب درآمد اینترنتی بیشتر کمک می‌کند

هنگام صحبت کردن، مطمئن شوید از زبانی قدرتمند استفاده می‌کنید که اعتماد به نفس شما را نشان می‌دهد. هرگز قبل از صحبت‌کردن معذرت‌خواهی نکنید. لغت «ببخشید» باید از دایره واژگان شما حذف شود. هرگز حرفی که قرار است بزنید را با مقدمه‌ای مانند «من مطمئن نیستم اما» یا «شاید اشتباه می کنم اما» شروع نکنید. از زبانی مستقیم و نیرومند استفاده کنید.

الگوهای سخنرانی مردانه مدعی، مستقیم و مختصر هستند. الگوهای سخنرانی زنان ضعیف، خجالتی وغیرمطمئن دیده می‌شوند. از جملات کوتاه استفاده کنید. این کار را برای کسانی که می‌خواهند حرف شما را قطع کنند سخت‌تر می‌کند.

به یاد داشته باشید که زبان بدن مهم است. حضور فیزیکی خود را به نمایش بگذارید: به سمت میز و جلو تکیه کنید، به کسی که انتخاب کرده‌اید تا نظری بدهد اشاره کنید، دست خود را روی میز بگذارید تا نکته‌ای را نشان دهید و به افراد مستقیما در چشم‌هایشان نگاه کنید. بایستید و تا جلوی اتاق راه بروید. هر چه لازم است انجام دهید تا نشان دهید مدیریت زنان چیزی از مدیریت مردان کم ندارد.

۵. دست به کار شوید

مدیریت زنان

فرصت‌ها به ندرت به صورت حاضر و آماده به دست شما می‌رسند. به یاد داشته باشید که اگر چیزی را درخواست نکنید، آن را به دست نخواهید آورد. چگونه می‌خواهید اهداف خود را به دست بیاورید اگر تنها روی وظایفی که به شما داده می‌شود تمرکز کنید؟ آنچه را که می‌خواهید تقاضا کنید. وظایف دلخواهتان، نقش‌های رهبری، افزایش حقوق و ترفیع درجه را درخواست کنید. ریسک‌پذیر و مدافع کار خود باشید. کار سخت را حتی اگر شما را به زانو درمی‌آورد قبول کنید. اگر این کار را نکنید، مردی این کار را خواهد‌کرد. هنگامی که یک پروژه‌ی بزرگ به شما سپرده می‌شود، جلو بروید و مسئولیت و رهبری آن را بپذیرید.

بیشتر بخوانید: ۵ اصل موفقیت در کسب و کار را بشناسید

۶. خود را نشان دهید

به دست آوردن یک هدف مانند دو استقامت است، نه دو سرعتی. با سرسختی و به صورت مداوم خود را ثابت کنید. چالش بعدی را بپذیرید و به دست آوردن اهداف را ادامه دهید. با کسانی که نیازهای شما را انکار می‌کنند مقابله کنید.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
انتخاب ساختار قانونی برای کسب و کار - قسمت اول

۷. باهوش باشید

روی به دست آوردن احترام تمرکز کنید، نه محبوبیت. به عنوان یک زن، ما ترجیح می‌دهیم دیگران را راضی نگه داریم و به جزییات به شدت حساس باشیم. همان حساسیت عاطفی که به ما هوش بالای هیجانی می‌دهد، به ما هشدار می‌دهد دیگران را ناراحت نکنیم، ریسک نپذیریم و با بازخورد منفی به درستی مواجه نشویم. متوجه باشید که موفقیت یک مسابقه ی محبوبیت سنجی نیست. زنان باید یاد بگیرند که در برابر نپذیرفته شدن، انتقاد و زمانی که لازم باشد در مقابل مواضع مخالف ایستادگی کنند. افرادی که بسیار محبوب هستند به عنوان رهبر در نظر گرفته نمی‌شوند. در عوض، برای رسیدن به موفقیت، مورد احترام، قاطع و الهام بخش باشید.

بیایید عصر مدیریت زنان را شروع کنیم. دیگر زنان نیاز ندارند تا با سلطه‌ی مردانه مقابله کنند. زمان آن رسیده‌است که در برابر سپردن کنترل امور به مردان اطرافتان، اجازه دادن به آن‌ها برای امر‌ و نهی کردن و رفتار اهانت آمیز با شما گویی که مرتبه اجتماعی پایین‌تری از آن‌ها دارید بایستید. شما رهبرانی باهوش و با استعداد هستید. قدرت خود را نشان دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا