کارت های اعتباری

مستر کارت چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی از سوالات کاربرانی که تراکنش‌های ارزی انجام می‌دهند این است که مستر کارت چیست و چه کاربردی دارد؟ در این مقاله قصد داریم شما را با این کارت بسیار ضروری برای انجام تراکنش‌های ارزی آشنا کنیم.

کارت اعتباری مستر کارت یکی از کارت‌های پرداخت الکترونیکی است که برای انجام تراکنش‌ها از شبکه وسیع مستر کارت استفاده می‌کند. معمولا روی این کارت‌ها لوگوی مستر کارت حک شده است. این کارت‌ها می‌توانند از انواع کارت‌های اعتباری، اقساطی و پیش‌پرداختی باشند. بعد از مطالعه این مقاله، درصورتی که قصد خرید مستر کارت را داشتید می‌توانید از طریق وب سایت نیک پرداخت آن را تهیه کنید.

ویژگی‌های ظاهری مستر کارت چیست ؟

همانطور که گفته شد، کارت‌های اعتباری مستر کارت با لوگوی مستر کارت حک شده روی آن‌ها شناخته می‌شوند. این لوگو به شما کمک می‌کند تا با اطمینان، نسبت به خرید مستر کارت خود اقدام کنید. کارت‌های پرداخت الکترونیکی، دارای شماره کارت اعتباری هستند که با شماره شناسایی نهاد صادر کننده (INN) شروع می‌شوند. شماره شناسایی درج شده روی کارت‌های اعتباری مستر کارت، این شرکت را به عنوان صادر کننده کارت معرفی می‌کنند تا اگر زمانی لوگو درج شده روی کارت قابل مشاهده نبود، مشکلی پیش نیاید.

مستر کارت چیست ؟

مستر کارت یک شرکت ارائه دهنده خدمات مالی است که با موسسات مالی همکاری می‌کند و از این طریق کارت‌های اعتباری مستر کارت را صادر می‌کند. موسسات مالی هم هزینه تولید کارت‌ها را پرداخت می‌کنند و پس از تحویل گرفتن کارت‌ها، آن‌ها را به مشتریان خود ارسال می‌کند. هنگامی که موسسات مالی با مستر کارت همکاری می‌کنند، به این معنا است که تمام عملیات مربوط به تراکنش‌ها از طریق شرکت مستر کارت به عنوان پردازنده شبکه انجام می‌شود.

ویژگی ظاهری مستر کارت چیست

مستر کارت از طریق صدور کارت اعتباری یا خدمات سپرده بانکی هیچ نوع تجارتی ندارد. بنابراین تجارتش را به عنوان یک سرویس‌دهنده ویژه شبکه انجام می‌دهد اما نکته اینجا است که آن‌ها از این طریق قادر به تامین اعتبار یا ارائه سپرده‌های خود نیستند، پس به همکاری با موسسات مالی نیاز دارند.

بیشتر بخوانید: اعتبارسنجی مستر کارت چگونه انجام می‌شود؟

مستر کارت برای پرداخت سود روی صدور هر کارت، با موسسات مالی مشارکت مالی دارد. آن‌ها همچنین همکاری برای صدور کارت را تبلیغ می‌کنند. برای جذب مشتریان بیشتر، موسسات مالی ویژگی‌های پرشماری را در کارت اعتباری مستر کارت ارائه می دهند. بعضی از ویژگی‌های محبوب ممکن است شامل هزینه سالانه، پاداش نقدی و معافیت از مالیات باشند. مستر کارت با موسسات مالی مختلفی در زمینه صدور کارت همکاری دارد و بنابراین ممکن است این کارت‌ها برای هر موسسه از نظر ظاهری به طور متفاوت سفارشی‌سازی شوند.

مستر کارت همچنین در زمینه ارائه کارت‌های مشترک، یکی از پیشگامان شبکه است. مستر کارت در زمینه صدور کارت‌های مشترک به عنوان پردازشگر شبکه خدمت خواهد کرد. اگر مستر کارت پردازشگر شبکه باشد، در صورتی که ارتباط خارجی برای پردازش کارت مشترک با نام تجاری مخصوص مورد نیاز باشد، آن‌ها مجوز پردازش انتقال را دارند.

همکاری مستر کارت با سایر موسسات مالی

برای مشتریان جدید مستر کارت، کارت‌های اعتباری مستر کارت مخصوصی وجود دارد. همچنین کارت‌های پیش‌پرداختی ویژه‌ای هم وجود دارند که می‌توانند به عنوان هدیه به افرادی که صلاحیت داشتن مستر کارت را ندارند یا می‌خواهند بدون بدهکاری صاحب یک مستر کارت شوند، استفاده شوند. این کارت‌های اعتباری، محبوب هستند و در همکاری با یک موسسه مالی صادر می شوند.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
روش خرید با ویزا و مستر کارت

قیمت تراکنش‌ها به چه صورت است؟

مستر کارت به عنوان یک ارائه دهنده خدمات پردازش شبکه، هزینه‌های شبکه در تراکنش‌های مختلف را محاسبه می‌کند. این هزینه‌ها به عنوان پیش پرداختی، جهت تامین هزینه‌های کارت‌های اعتباری روی حساب بازرگانان اعمال می‌شوند. بازرگانان در هر تراکنش هم درصد بسیار کمی از مبلغ آن تراکنش را پرداخت می‌کنند. این هزینه همراه با تمام هزینه‌های مرتبط با یک تراکنش خاص است. بازرگان، مسئول عملیات بانکی، پردازشگر شبکه و صادر کننده کارت، چهار نهاد اصلی درگیر در تراکنش هستند. بنابراین، بیشتر هزینه‌های تراکنش برای بازرگانان به طور معمول شامل هزینه پرداش شبکه و عملیات بانکی تراکنش می‌شود.

بیشتر بخوانید: خدمات مستر کارت چگونه دنیا را تغییر داد؟

با پذیرش کارت اعتباری، بازرگانان می‌توانند فروش خود را افزایش دهند، زیرا مشتریان، مانند گزینه پرداخت، مناسب و مطمئن هستند. زمانی که مشتریان مبلغ را به مستر کارت پرداخت می‌کنند، دریافتی بازرگانان به حساب‌شان پرداخت می‌شود. این مبلغ توسط مسئول عملیات بانکی در حساب بازرگان ثبت می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا