خبر

پاسخگویی به مشکلات فروش سهام عدالت توسط بانک‌ها و کارگزاری‌ها

حسین فهیمی سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت در راستای شفاف سازی و رفع مشکلات فروش سهام عدالت تعدادی از مشمولان، توضیح داد: بانک ها و شرکت های کارگزاری تا روز دوشنبه سی ام تیرماه جاری فرصت دارند امکانات لازم جهت پاسخگویی به سهامداران عدالت همانند دیگر مشتریان خود را فراهم نموده و تمام مشکلات آنها را پیگیری و رفع نمایند.
به گزارش نیک پرداخت و به نقل از خبرگزاری فارس، حسین فهیمی بیان کرد: «در راستای شفاف سازی و رفع مشکلات پیش آمده در رابطه با فروش سهام عدالت تعدادی از مشمولان، بانک ها و شرکت های کارگزاری تا روز دوشنبه سی ام تیرماه جاری فرصت دارند امکانات لازم جهت پاسخگویی به سهامداران عدالت همانند دیگر مشتریان خود را فراهم نموده و تمام مشکلات آنها را پیگیری و رفع نمایند.»

سه پرسش عمده سهامداران در خصوص مشکلات فروش سهام

حسین فهیمی اظهار داشت: بانک ها و کارگزاران باید از روز سی ام تیرماه جاری به ویژه باید به سه پرسش سهامداران به شرح زیر پاسخ دهند.
1- آیا سفارش فروش اجرا شده و سهام مشمول به فروش رفته است یه نه؟
2- در صورت فروش چه سهامی و به چه میزان و به چه قیمتی فروخته شده است؟ و
3- در صورت عدم فروش مشکل چیست؟
وی تاکید کرد: اگر بانک ها و شرکت های کارگزاری بعد از روز سی ام تیرماه پاسخگوی سهامداران عدالت نباشند، با آنها برخورد قانونی می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
یک چهارم کل ارزش بورس از دست رفت

دلایل تاخیر در فروش سهام عدالت

فهیمی در مورد دلایل تاخیر در فروش سهام عدالت مشمولان گفت: براساس آخرین اطلاعات و آمار، حدود دو میلیون و 100 هزار نفر درخواست فروش 30 درصد سهام عدالت خود را ثبت کرده اند که تاکنون سهام یک میلیون و 200 هزار نفر به فروش رفته است. سهامداران سهام عدالت این اطمینان را داشته باشند که کارگزاران در مهلت قانونی، وجه حاصل از فروش سهام را به حساب سهامداران واریز می‌کنند، زیرا در غیر این صورت مشمول تخلف سنگینی شده و این موضوع از سوی مقام ناظر بازار سرمایه نیز پیگیری می‌شود.

بیشتربخوانید: توییتر می‌گوید هکرها کارکنان توییتر را فریب داده‌اند

احراز هویت مشمولان

سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت تاکید کرد: اولویت نخست شرکت سپرده گذاری مرکزی، بانک‌ها و شبکه کارگزاری در فروش سهام عدالت، حفاظت و صیانت از دارایی‌های مشمولان سهام عدالت است تا از سوء استفاده‌های احتمالی در این زمینه جلوگیری شود، به طوری که هیچ فردی غیر از خود سهامدار، امکان سفارش گذاری برای فروش سهام را نداشته باشد. به همین دلیل احراز هویت مشمولان سهام عدالت تنها از طریق ارائه شماره شبای بانکی و تلفن همراه به نام خود فرد انجام می‌شود.
وی اظهار داشت: مشمولان سهام عدالت برای آگاهی از فرایند فروش سهام خود می توانند از روز سی ام تیرماه به بانک ها و کارگزارن مراجعه و از جزییات فروش سهام خود مطلع شوند.
منبع: فارس

خوشحال می‌شویم که سوالات و نظرات‌‌تان را درمورد این مطلب در قسمت کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا