کسب و کار

۵ اصل موفقیت در کسب و کار را بشناسید

اگر جزو کسانی هستید که موفقیت در کسب و کار خود را هر روز تجسم می‌کنید اما نمی‌دانید که چطور آن را به چنگ آورید، نگران نباشید. تجسم موفقیت، اولین و مهم‌ترین قدم است. جیمی کینگ مدیر ارشد Walmart با معرفی ۵ تجربه دچرخه‌سواری‌اش و پیاده‌سازی آن در کسب و کار خود ، راه را برای شما هموار کرده است. برای مطالعه این مقاله با نیک پرداخت همراه باشید.

جرمی کینگ (Jeremy King)، معاون اجرایی و مدیر فنی ارشد Walmart، بزرگترین شرکت خرده‌فروشی دنیا که دارای بزرگترین شبکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای موادغذایی، سوپرمارکت‌ها و هایپرمارکت‌ها در جهان است،‌ با مقایسه تجربیات دوچرخه‌سواری کوهستانی خود با کسب و کار،‌ به پنج نکته اساسی و مهم برای موفقیت در کسب و کار دست یافته است. اگر شما هم می‌خواهید کسب و کاری موفق و پیشتاز داشته باشید، این ۵ اصل مهم را سرلوحه کار خود قرار دهید.

۱. به مسیر پیش روی خود توجه کنید

به مسیر پیش روی موفقیت در کسب و کار توجه کنید

تمرکز روی آن‌چه که پیش روی یک کسب و کار است، به اندازه توجه به مسیر در دوچرخه‌سواری کوهستانی مهم است. بسیاری از مدیران در هم‌گامی با تغییرات پیش روی کسب و کار، بازار و صنعت، دچار مشکل هستند. راز موفقیت در این زمینه، فن‌آوری است که می‌تواند به موفقیت ما در کسب و کار، کمک و رقبا را شگفت زده کند.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
معرفی ۱۱ اپلیکیشن برنامه‌ریزی کننده ملاقات طلایی

بیزینس هاروارد (Harvard Business) در طی یک نظرسنجی از ۲۷۰ مدیرعامل شرکت‌های بزرگ، نشان داد که ۴۲ نفر از آن‌ها معتقدند که ناتوانی در واکنش به سیگنال‌های مهم آینده در کسب و کار، بزرگترین مانع اجرای نوآوری در شرکت‌های بزرگ است.

بیشتر بخوانید: با راه‌های افزایش انگیزه کارکنان آشنا شوید

بسیاری از شرکت‌ها به جای این که پیگیر تغییرات پویای بازار کسب و کار باشند، منتظر دریافت استراتژی‌های برون سازمانی سالانه، برای هدایت شرکت خود هستند. تفاوت بین دوچرخه‌سواری معمولی با دوچرخه‌سواری کوهستانی در همین نکته است. اگر می‌خواهید یک موفقیت نشاط آور را تجربه و از یک شکست تلخ پیشگیری کنید از تغییرات محیط کسب و کار و بازخوردگیری غافل نشوید.

۲. با تجربه مسیرهای ناهوار، انعطاف‌پذیری و تعادل را بیاموزید

با تجربه مسیرهای ناهوار، انعطاف‌پذیری و تعادل را بیاموزید

همان طور که مسیرهای ناشناخته و ناهموار در دوچرخه‌سواری کمک می‌کند تا کنترل تعادل وزنی خود را یاد بگیرید، تجربه مسیرهای ناهوار در کسب و کار نیز یاری می‌نماید تا انعطاف‌پذیری و کنترل اوضاع را بیاموزید.

زمانی اهمیت حفظ تعادل در کسب و کار را متوجه می‌شوید که با مسائل غیر منتظره مواجه شوید. کلید کسب تعادل، اطمینان به توانمندی‌های خود و نترسیدن از مواجه شدن با مسیر‌های ناهوار است. خود را به یک مسیر ثابت و بدون تحول محصور نکنید. با کسب تجربه‌های مختلف،‌ در آینده می‌توانید در موارد مشابه موفق‌تر عمل کنید و احتمال موفقیت در کسب و کار خود را افزایش دهید.

۳. بهترین تجهیزات و افراد را همراه خود داشته باشید

بهترین تجهیزات و افراد را همراه خود داشته باشید

همان طور که داشتن همراهان حرفه‌ای و تجهیزات درجه یک در دوچرخه سواری کوهستانی مهم است، ‌در کسب و کارهای امروزی نیز این دو عامل کلیدی، حرف اول را می‌زنند. تکنولوژی می‌تواند یا باعث موفقیت در کسب و کار شما شود یا برعکس توانایی‌های‌تان را محدود کند، در حالی که هدف شما از به‌کارگیری تکنولوژی، موفقیت است. بسیاری از شرکت‌ها با به‌کارگیری صحیح فن‌آوری توانسته‌اند، مدل‌ها و فرآیندهای قدیمی کسب و کار خود را به طور چشمگیری ارتقاء دهند و به‌طور موثر با یادگیری خودکار جایگزین کنند. بنابراین یادگیری مادام العمر را در چشم‌انداز کسب و کار خود قرار دهید تا از آن‌چه که در اطراف شما اتفاق می‌افتد، آگاه شوید.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
توسعه فروشگاه اینترنتی به کمک سایت‌های برون سپاری – قسمت اول

به طور مشابه، همکاری با افراد عالی و حرفه‌ای، بدان معنی است که شما به طور مداوم یکدیگر را به سوی انجام بهتر وظایف و دستیابی به موفقیت‌های بیشتر سوق می‌دهید. هنگامی که اعضای تیم، خود را به چالش می‌کشند و در عین حال از هم حمایت می‌کنند، در کسب و کار خود به موفقیت‌های شگفت‌انگیزی دست می‌یابند.

۴. سخت تلاش کنید، حتی اگر کسی شما را تماشا نمی‌کند

برای موفقیت در کسب و کار سخت تلاش کنید

در دوچرخه‌سواری، شاید یافتن یک میانبر شیبدار، راه را برای شما کوتاه کند، اما حرکت در سراشیبی‌های تند خطر آفرین است. به طور مشابه، میانبرها در کسب و کار نیز می‌تواند آسیب‌زننده باشند. در حالی که طبیعت غریزی انسان، ما را وادار می‌کند که همیشه دنبال راه‌های میانبر و تلاش کمتر باشیم، این سخت‌کوشی است که ما را به سمت موفقیت سوق می‌دهد. وقتی شما کلیدهای میانبر را در زندگی یا کسب و کار خود استفاده می‌کنید، نتایج عالی را انتظار نداشته باشید.

همه با این اصل آشنا هستند که «کمال از تلاشی که کسی شاهد آن نیست، بدست می‌آید». این اصل، ویژگی بارز رهبران قدرتمندی است که موفقیت در کسب و کار را تجربه کرده‌اند. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که کارکنان و مدیران سخت کوش، موفق‌تر از سایرین عمل می‌کنند.

پژوهش‌ها نشان می‌دهند که «شرکت های موفق با مدیریت اخلاقی تیم‌ها، توانایی خود را برای جذب سرمایه‌گذاران، مشتریان و متخصصان با استعداد، افزایش می‌دهند». به طور خلاصه، سخت‌کوش بودن مدیران، لازمه انگیزه دادن به اعضای تیم است، زیرا اگر آن‌ها تلاش رهبران خود را نبینند، دیگر انگیزه‌ای برای اتخاذ این ویژگی ندارند.

بیشتر بخوانید: ۱۰ روش استفاده از استوری‌ اینستاگرام برای کسب‌ و‌ کار تجارت الکترونیک

پیدا کردن روش‌های بهتر و کارآمدتر برای انجام وظایف، شاید کار شما را راحت‌تر کند یا باعث ارتقاء شغلی شما شود، اما در نهایت این سازمان است که در دراز مدت آسیب می‌بیند.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
۸۰ ایده استارتاپ برای کسب درآمد (قسمت چهارم)

۵. موفقیت‌های بزرگ را تجسم کنید

تجسم موفقیت در کسب و کار

رهبران موفق شرکت‌ها و استارت‌آپ‌ها، کسانی هستند که با تصور موفقیت‌های آتی، روز خود را با انگیزه شروع می‌کنند و با آمادگی کامل مسئولیت‌ها را انجام می‌دهند. زمانی که در کسب و کار خود هیچ تصوری از آینده ندارید، بهتر است موفقیت را تجسم کنید. همان طور که در سراشیبی‌ها، امید به موفقیت و تصور آن، مسیر را قابل تحمل و هموار می‌کند، در شرایط دشوار و بحرانی کسب و کار نیز باید به موفقیت فکر کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا