کسب و کار

۱۰ نکته طلایی برای موفقیت کسب و کار اینترنتی (قسمت دوم)

به دنبال موفقیت کسب و کار اینترنتی برای فروش محصولات خودت هستید؟ سایت شما گیج کننده نیست؟ چطور می‌خواهید پیدا شوید؟ چگونه پول دریافت می‌کنید؟ چرا درگاه پرداخت مشکل دارد؟ و هزاران چرای دیگر. راه‌حل این مشکلات چیست و چطور می‌شود برای موفقیت کسب و کار اینترنتی خود یک سایت فروش کارآمد و بدون مشکل ساخت؟

در قسمت اول مقاله نکات طلایی برای موفقیت کسب و کار اینترنتی متوجه شدید که اگر شما بعد از سختی‌های فراوان بتوانید موفقیت کسب و کار اینترنتی و فروشگاه آنلاین خود را تضمین کنید، همه چیز را برای کسب درآمد انجام نداده‌اید. درست است که سایت و ایجاد یک رابط با مشتری به صورت اینترنتی اصلی‌ترین رکن یک کسب و کار آنلاین است اما باید بدانید که سایت بدون هیچ تدبیر و برنامه پیشبردی نمی‌تواند درآمدی برای شما کسب کند.

برای موفقیت کسب و کار اینترنتی می‌بایست قبل از راه اندازی سایت، مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید. شناسایی مخاطب خود مبحثی گسترده و وسیع است که شما نیاز است آن که آن را در مقاله اول مطالعه کنید. عامل دیگر در موفقیت سایت فروش، کیفیت سایت است. اگر شما سایتی با رابط کاربری یا تجربه کاربری ضعیف داشته باشید، هیچ وقت توقع خرید مشتری از شما را نباید در سر بپرورانید. اگر هزینه کافی برای بهینه‌سازی این موارد را ندارید از یک فروشنده رابط استفاده کنید که اسامی آن‌ها در مقاله اول ذکر شده است. در نهایت باید بر روی درگاه پرداخت و بهبود امنیت آن متمرکز شوید.

رازهای موفقیت کسب و کار اینترنتی

حالا ۵ راز دیگر در مورد موفقیت کسب و کار اینترنتی را با هم مرور می‌کنیم با نیک پرداخت همراه باشید.

۱. خدمات مشتری متفاوت

همه ما می‌دانیم که هدف از راه اندازی و موفقیت کسب و کار اینترنتی درآمدزایی راحت‌تر و بیشتر است؛ اما مشتری به این دید، از شما خرید نمی‌کند. او می‌خواهد که در عین حال که پول پرداخت می‌کند، خدمات نیز دریافت کند. داشتن خدمات مشتری برای شما بیش از او اهمیت دارد. چرا که برای مشتری و مخاطب شما هزاران فروشگاه بهتر با خدمات مشتری مناسب‌تر مسلماً وجود دارد و به راحتی می‌تواند تب فروشگاه شما را ببندد و به سراغ دیگری برود. برای اینکه بتوانید از رقبای خود پیشی بگیرید می‌بایست بتوانید خدمات فروش خاص و متفاوتی برای مشتریان ایجاد کنید. یا اگر نتوانستید حداقل خدمات را داشته باشید. مشتری حق دارید که با شما بعد از خرید کردن تماس بگیرد و از مشکلات احتمالی یا حتی تشکر کردن، صحبت کند؛ بنابراین همیشه پشت تلفن کسی را داشته باشید که با زبانی صمیمی و دوستانه پاسخ آن‌ها را بدهد.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
با ۱۰ قالب وبلاگی وردپرس آشنا شوید

موفقیت کسب و کار اینترنتی خدمات مشتریان متفاوت

مشتریان اولین جایی که برای پیدا کردن مشخصات و درگاه ارتباطی با شما، جستجو می‌کنند، وب سایت فروشگاه است؛ بنابراین بدون هیچ روش معمایی و پیچیده‌ای، آدرس تماس و همچنین مشخصات خودتان را در جایی که شاید «درباره ما» باشد قرار دهید. همچنین برای اینکه مشتری با خیال راحت خرید کند و نگران پس دادن و مقررات دست و پا گیر فروش نشود، قوانین و مقررات خودتان را هم برای فروش به زبان ساده در قسمت «قوانین فروش» قرار دهید. شماره تلفنی که قرار می‌دهید حتی اگر قرار باشد کسی با شما تماس نگیرد هم می‌بایست گویا باشد. این خط تلفن اعتماد مشتری به شما را چند مرتبه بیشتر می‌کند. همچنین راهکارهای ساده‌ای به مانند فرستادن برگه تشکر همراه با کالا برای مشتریان، صمیمیت میان شما و آن‌ها را بهبود می‌بخشد.

۲. سریع باشید

سرعت زیاد دنیای اینترنت هم نعمت است و هم نقمت. یک لحظه خودتان را به جای موج‌سواری که منتظر موج دریا مانده است، بگذارید. اگر در لحظه مناسب عمل کنید، موجی که روی آن سوار شده آید شما را به جلو خواهد برد؛ اما اگر یک ثانیه دیر عمل کنید چه؟ موج شما را به عقب پرتاب خواهد کرد. اگر به اندازه کافی در کسب و کار اینترنتی سریع نباشید، از جریان و موج محبوبیتی که همراه آن است، عقب می‌افتید اما خوش به حال کسی که بتواند خودش را به جریان محبوبیت یا ترند برساند. به روز بودن و آگاه بودن از مسائلی که در اطراف کسب و کار شما اتفاق می‌افتد، در تجارت آنلاین واجب و ضروری است.

بر اساس بازار مطلوب شما، این سرعت تغییرات و موجی که سمت شما می‌آید ممکن است متفاوت باشد. در بازاری که هدف آن فروش کود گیاهی است موج به مراتب آهسته‌تر نزدیک می‌شود اما در بازار فروش موبایل شما هر روز باید خودتان را به روز کنید و سوار بر موجی روی موج دیگر بپرید. همچنین تأثیرات به روز بودن روی مخاطبان جوان بیشتر از مخاطبان کهن‌سال است. پس اگر مخاطب جوان دارید، هوشیارتر باشید. اگر نتوانید خودتان را به موجی که از شما رد شده است، برسانید، شنا کنید و منتظر موج بعدی بمانید. در این میان دقت کنید که نباید از حیطه کاری خودتان خارج شوید. فروشنده موبایل نمی‌تواند معجزه جوانی که همین دیروز کشف و وارد بازار شده است را بفروشد به جای آن می‌توانید اپلیکیشنی که آدرس فروشنده‌های معجزه جوانی را به کاربر می‌دهد، بفروشید. اگر بخواهید هر ماه یک کالای جدید بفروشید، هیچ مخاطب پایداری نخواهید داشت.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
فریلنسر ایرانی هم می‌ تواند مانند فریلنسر بین المللی همیشه در سفر باشد؟

۳. کپی رایتینگ مناسب

همه ما تجربه بازدید از فروشگاه اینترنتی که گویا همه عکس‌های مربوط به محصولات آن داخل گاراژ تاریک و نمو گرفته شده باشد را داریم. مسلما فقط بازدید کردیم و «خرید» نداشتیم. علاوه بر این در قسمت توضیحات کالا، اغلب در این سایت‌ها هیچ چیز به جز همان عکس مبهم دیده نمی‌شود. می‌دانید مشکل بزرگ کجاست؟ کپی رایتینگ غیرحرفه‌ای. متاسفانه در کشور ما هر کسی برای خودش دکتر، مهندس و صد البته کپی رایتر حرفه‌ای است و گویا به کمک کسی هم نیاز ندارد؛ اما همین خود بزرگ پنداری، باعث شده فروشگاه‌های اینترنتی زیادی بدون مشتری باقی بمانند.

برای شما نوشتن جزئیات و شرح مفصل کالاها شاید کار جالبی نباشد اما برای یک کپی رایتر این‌گونه نیست. او متمرکز می‌شود و هر آنچه که مخاطب به آن نیاز دارد را می‌نویسد. اطلاعات را به شکل سازمان‌دهی شده و جامع در اختیار خریدار فرار می‌دهد. به عنوان پیشنهاد سعی کنید که «صدای برند» متفاوتی داشته باشید و مثل همه رقبای خودتان محصولات را معرفی نکنید. متفاوت بودن یکی از راهکارهای فروش بیشتر است.

بیشتر بخوانید: ۷ نکته که به کسب درآمد اینترنتی بیشتر کمک می‌کند

مورد دیگر، در این قسمت، عکس کالا است. بهترین دوربین دنیا هم اگر عکاس «حرفه‌ای» پشت دریچه آن قرار نگرفته باشد، بی‌فایده است. از یک عکاس و ویراستار عکس کمک بگیرید. خوشبختانه این روزها همه دوربین دارند و عکاسان حرفه‌ای در زمینه غذا، مد و صنعت پرورش یافته‌اند. از این استعدادها استفاده کنید و فروش خودتان را بالا ببرید. شما استیو جابز نیستید که از عکس‌های داخل گاراژ کار خودتان را شروع کنید پس سرمایه و وقت خودتان را با اشتباهات کوچک به هدر ندهید.

۴. فعالیت در شبکه اجتماعی

ساخت برند و افزایش ترافیک روی سایت فروش با پدید آمدن شبکه‌های اجتماعی آسان‌تر و کارآمدتر شده است. این روزها فعالیت در شبکه اجتماعی خود تبدیل به یک شاخه از بازاریابی شده هست. در مورد شبکه اجتماعی بدانید که تعداد وسیعی از مخاطبان شما، در این شبکه‌ها فعالیت دارند و شبکه‌ای به مانند اینستاگرام یک بازار فروش بالقوه است که می‌بایست از توانایی‌های آن برای فروش بیشتر و موفقیت کسب و کار اینترنتی خود استفاده کنید.

موفقیت کسب و کار اینترنتی با حضور در شبکه های اجتماعی

صفحه فروشگاه شما روی شبکه‌های اجتماعی می‌تواند قبل از راه اندازی سایت فروش افتتاح و شروع به کار کند. برای مثال صفحه‌ای روی اینستاگرام باز کنید و قبل از راه اندازی کسب و کار، از ایده‌های خود و برنامه‌هایی که برای مخاطبان در نظر دارید، با آن‌ها صحبت کنید. این کار باعث می‌شود جذابیت کار شما بیشتر و بیشتر شود. از اینفلوئنسرهای موجود در شبکه اجتماعی برای بیشتر نشان دادن خودتان به دیگران استفاده کنید. همچنین اگر می‌توانید از هشتگ برای جذب مخاطب و خاص‌تر شدن بهره بگیرید.

بیشتر بخوانید: ۱۰ روش که موجب رشد تجارت الکترونیک شما می‌شوند

هنگامی‌که گلوله برفی شبکه‌های اجتماعی را با نوشتن پست و به اشتراک گذاشتن آن توسط اینفلوئنسرها غلتاندید، متوجه خواهید شد که این گلوله برفی رفته رفته بزرگ‌تر می‌شود و مخاطبان شما شروع به توییت و فرستادن واکنش به پست‌های شما خواهند کرد. البته یادتان باشد که در سایت خود دکمه‌های به اشتراک‌گذاری محتوا روی شبکه‌های اجتماعی را فراموش نکنید و مخاطبان خود را به فشردن دکمه‌ها ترغیب کنید. از آن‌ها بخواهید خریدهایی که دوست دارند را به دوستان خود معرفی کنند یا مسابقه‌ای در شبکه مجازی به راه بیندازید و بخواهید دوستان خود را برای دیدن آن فرا بخوانند.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
اینفلوئنسر مارکتینگ چیست و چگونه از اینفلوئنسرها کمک بگیریم؟

۵. برند سازی

کانن در ۹۰ امین سالگرد شروع فعالیت خودش از آندره آغاسی، زمانی که هنوز مو به سر داشت، دعوت کرد تا در تبلیغ همان سال شرکت کند؛ و در تمام ویدیو هیچ حرفی نمی‌زند اما در نهایت با گفتن «تصویر همه چیز است» عینک خودش را بالا می‌کشد و از صحنه محو می‌شود. این جمله آندره اغاسی، برای نشان دادن اهمیت عکاسی و در پس زمینه آن، برند کانن بود. در فروش آنلاین هنوز کمتر کسی است که بتواند برند سازی و بیان اهداف اصلی را در وب سایت فروش خوب درک کرده باشد. اگر سایت شما زمانی که مخاطب آن را زیر و رو می‌کند، نتواند واقعیت برند شما را بیان کند، باعث خواهد شد، خریدار احساس خوبی از خرید نداشته و بعد از مدتی به کل شما را فراموش کند.

وب سایت فروش شما نماینده اصلی برندی است که آن را با تلاش خود ساخته آید. پس هر چقدر بتوانید وب سایت فروش را بهتر و کارآمدتر بنا کنید، محبوبیت برند شما بیشتر خواهد شد. اگر مشتری شور و شوق شما در فروش محصولات و حضور فعال شما در شبکه‌های اجتماعی را رصد کند، مطمئن باشید که به سمت برندتان قدم بر می‌دارد. سعی کنید با برند خود فرهنگ خودتان و همچنین شیوه خرید مخصوص خرید یا صدای برند متمایزی ایجاد کنید تا مشتریان همیشه شما را به خاطر داشته باشند.

امیدواریم که توانسته باشیم، راهنمایی‌های کافی در مورد پایه‌گذاری موفقیت کسب و کار اینترنتی را به شما عزیزان آموزش دهیم. مقاله اول از این مجموعه مقالات را فراموش نکنید.

امید جعفری

امید هستم. حرفه ام نوشتن، اموختن و اموزش دادن است. خوشحالم و به خود می بالم که شما مخاطب من هستید. من را یا Og2ek جستجو کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا