آزمون بین المللی

نمره آزمون آیلتس چگونه محاسبه می‌شود؟

بعد از این که آزمون آیلتس برگزار شد، نوبت به محاسبه نمرات و اعلام نتایج می‌رسد. پیش از اعلام نتایج نهایی این آزمون شما می‌توانید نمره آزمون آیلتس خود را محاسبه کنید. در این مطلب هم راهنمای کاملی از نحوه محاسبه نمره آزمون آیلتس گفته شده است در ادامه با نیک پرداخت بخوانید نمره آزمون آیلتس چگونه محاسبه می‌شود؟

نمره مخصوص هر بخش آزمون آیلتس

در هر بخش بر حسب توانایی و دانش زبان انگلیسی شما امتیاز یا نمره‌ای دریافت خواهید کرد. این نمرات در تعیین کننده نتیجه نهایی آزمون خواهند بود. نمره آزمون آیلتسی که در نهایت به شما اعلام می‌شود بر اساس مجموع این نمرات و تقسیم شدن آن به هر چهار بخش از آزمون است.

نمره کلی آزمون آیلتس

امتیاز کلی آزمون آیلتس

نمره نهایی آزمون آیلتس بر اساس امتیازات هر بخش است. در نهایت مجموع امتیازات همه بخش‌ها بر چهار تقسیم می‌شود و در صورتی که نمره شما مثلا ۴/۲۵ باشد در دسته گروه ۴/۵ قرار می‌گیرید و اگر ۴/۷۵ باشد در دسته ۵ قرار می‌گیرید.

بیشتر بخوانید: بهترین کتاب ها برای آمادگی آزمون آیلتس کدام کتاب‌ ها هستند؟

راهنمای محاسبه نمره آزمون آیلتس

برای این که بهتر متوجه نحوه محاسبه نمره خود شوید به مثال‌های زیر دقت کنید:

۱. اگر شما در بخش آزمون شنیداری ۶/۵، بخش خواندن ۶/۵، در بخش نوشتن ۵ و در بخش مکالمه نمره ۷ گرفته باشید، مجموع نمرات نهایی شما ۲۵ است. با تقسیم شدن ۲۵ بر ۴ نمره شما ۶/۲۵ است و همان طور که گفته شده با گرد کردن این عدد نمره آزمون آیلتس شما ۶/۵ خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
آمادگی آزمون تافل در یک ماه با وبسایت مگوش (قسمت دوم)

۲. اگر مجموع نمرات شما در تمام بخش‌ها برابر ۱۵/۵ باشد، با تقسیم شدن آن بر ۴، عدد ۳/۸۷۵ را خواهید داشت، این عدد به چهار نزدیک‌تر است بنابراین نمره نهایی آزمون شما ۴ خواهد بود.

۳. اگر مجموع امتیازاتی که در تمام بخش‌ها گرفته باشید برابر ۲۴/۵ باشد، با تقسیم کردن آن بر ۴ عدد ۶/۱۲۵ را خواهیم داشت و چون این عدد به ۶ نزدیک تر است نمره‌ای که در نهایت دریافت خواهید کرد ۶ است.

بیشتر بخوانید: مراحل گرفتن مدرک آیلتس چیست؟

در هر صورت محاسبه نمره آزمون آیلتس و دریافت نمره نهایی نیازمند محاسباتی است که توسط مسئولین انجام می‌شود، شما برای قبولی در این آزمون باید حد نصاب مورد نیاز در هر بخش را دریافت کنید و در نهایت نمره شما بر حسب مجموع عملکرد شما در آزمون محاسبه خواهد شد.

یکی از مشکلات داوطلبان آزمون آیلتس امکان ثبت نام و پرداخت هزینه آن است. خبر خوب اینکه نیک پرداخت امکان پرداخت هزینه آزمون آیلتس را برای متقاضیان فراهم کرده است و شما به راحتی می‌توانید با استفاده از خدمات نیک پرداخت هزینه ثبت نام آزمون‌های بین‌المللی از جمله آزمون آیلتس را پرداخت کنید. در صورت تمایل به پرداخت هزینه آزمون آیلتس در پنل کاربری ثبت کنید و در صورت نیاز به توضیحات بیشتر با بخش پشتیبانی تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا