کسب و کار

هزینه فروش موضوعی که از دید استارتاپ ها جا مانده است؟

استارتاپ‌ها و کسب و کار ها با چالش‌های مختلفی رو به رو هستند. مثلا یکی از چالش‌های مهم این است که هزینه فروش یا تأمین سفارش‌های مجدد برای‌ آنها چقدر تمام می‌شود. شاید موضوع تخمین و بررسی هزینه فروش از چشم عده‌ای از استارتاپ‌ها دور بماند. استارتاپ‌هایی که به هزینه‌های فروش توجهی ندارند، دیر یا زود محکوم به شکست خواهند بود. هزینه کالاها چیزی است که همه روی آن کاملا متمرکز می‌شوند اما هزینه فروش چطور؟

دقت و برآورد هزینه فروش ؛ لازمه کار استارتاپ‌ ها

هزینه فروش - برآورد

اگر استارتاپ‌ها در برآورد کردن میزان هزینه‌های فروش به درستی و دقت عمل نکنند با ضرر رو به رو می‌شوند. در واقع، با برآورد اشتباه، این توهم به وجود می‌آید که فروش به سرعت انجام می‌شود. درحالی‌که چنین چیزی به وقوع نمی‌پیوندد. انتخاب مقیاسی از فروش که با زیرساخت‌ها، مشتریان و بازار استارتاپ هماهنگی ندارند باعث می‌شود تا هزینه‌های زیادی به کسب و کارهای نوپا در قالب استارتاپ تحمیل شود.

بیشتر بخوانید: روی آوردن غول های صنعت خوراکی به سرمایه گذاری در استارتاپ ها

واقعیت تلخ این است که بسیاری از استارتاپ‌ها دارای محصولاتی هستند که ظرفیت بسیار خوبی برای فروش دارد اما با در نظر گرفتن مقیاس‌های اشتباه، هزینه فروش خود را بالا می‌برند و از ترس اینکه سرمایه‌گذاران ناراضی بشوند، حجم نامعقولی از فروش را برنامه‌ریزی می‌کنند. آنچه که هر کسب و کار نوپا و استارتاپی باید به آن توجه کند، برآورد و برنامه‌ریزی برای فروش در مقیاس‌های کوچک است. اگر آهسته و پیوسته، گام‌های نخست برداشته شود، حتی اشتباهات محتمل هم در ابعاد کوچک‌تری به وقوع می‌پیوندند.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
با ۱۰ قالب وبلاگی وردپرس آشنا شوید

اهمیت بررسی عوامل هزینه‌زا برای فروش

هزینه فروش - عوامل

یکی از عواملی که باعث می‌شود، هزینه فروش از دید استارتاپ‌ ها جا بماند، عدم توجه به زنجیره تأمین و فروش است. برای مثال، برخی از برندها با ارسال محصولات خود به نقاط مختلف، نظارتی بر فروش در نمایندگی‌ها و فروشگاه‌ها ندارند. این عدم بررسی و نظارت مداوم باعث می‌شود که در دام مشکلات متعددی نظیر فروشنده‌ها اسیر شوند. برای مثال ممکن است، رقبا در شهرهای دیگر با اعطای امتیازاتی برای فروش بیشتر، فروشندگان در شهرهای خارجی را تشویق به فروختن برند خود کنند یا دلایل دیگری وجود داشته باشد که فروش را با مشکل رو به رو می‌سازد. تنها راه فائق آمدن بر چنین مشکلاتی نظارت دقیق بر روند فروش در شهرها، فروشگاه‌ها و نمایندگی‌های مختلف است.

بیشتر بخوانید: سود ناخالص چگونه محاسبه می‌شود و با چه فاکتورهایی در ارتباط است؟

واقعیت این است که حضور در فروشگاه‌های مختلف، پر کردن قفسه‌ها، پرداخت دستمزد به عوامل فروش و… هزینه‌هایی دربردارد. اگر بتوان تمام این موضوعات را به درستی مدیریت کرد، هزینه فروش و سهل‌انگاری‌ها به طرز چشم‌گیری کاهش پیدا کنند. چالش‌ها و اشتباهات در آغاز فروش تا حدی طبیعی است اما با آگاهی می‌توان از آنها به شکل گسترده‌ای جلوگیری کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا