کسب و کار

۵ کتاب فین تک برای علاقمندان به این رشته!

یکی از روش‌های آشنایی با موضوعی خاص، این است که کتاب‌های تخصصی مربوط به آن را مطالعه کنید. با توجه به رشد و گسترش فین تک، نیاز است که با مطالعه، درباره این موضوع آگاهی پیدا کنید. به همین دلیل قصد داریم ۵ کتاب فین تک مفید را در نیک پرداخت به شما معرفی کنیم.

فناوری مالی که معمولا با یک عبارت خلاصه‌شده به نام “فین تک” شناخته می‌شود، حامی بخش مالی است و برای کمک به آن خدمات به روز فراهم می‌کند. فین تک تبدیل به صنعتی شده که به سرعت در حال رشد در سرتاسر دنیا است. برای سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند فین تک را بهتر درک کنند، ۵ کتاب از بهترین نویسندگان را فراهم کردیم، که در این کتاب‌ها اصطلاح فین تک، بخش‌های آن وشیوه‌های کمک به بهبود خدمات مالی در آن‌ها ذکر شده است.

۱. کتاب فین تک – نویسندگان Susanne Chisti و Janos Barberis

این کتاب “کتاب فناوری مالی برای سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و چشم‌اندازها” نام دارد. این کتاب برای شما مثل یک راهنما است تا صنعت فین تک را درک کنید. هدف کتاب فین تک این است که اطلاعت مفیدی را برای بانکداران فراهم کند. کارآفرینان و سرمایه‌گذاران فین تک فرصت‌های سودهی را در صنعت فین تک می‌بینند.

کتاب فین تک

موضوعاتی که در ” کتاب فین تک ” وجود دارد یک منبع غنی است. بزرگ‌ترین گرایش‌های اقتصادی که مربوط به فین تک خواهد بود را به شما نشان می‌دهد. کتاب فوق، توسط دو نفر از نویسندگان فین تک ویرایش شده است. Susanne Chisti مدیر اجرایی (CEO) مجموعه فین تک است، اولین فرشته سرمایه‌گذار شبکه در اروپا که بر روی فین تک تمرکز کرده است. Janos Barberis بنیان‌گذار SuperCharger است، این شتاب‌دهنده‌های فین تک در هنک کنگ مستقر هستند.
کتاب فین تک دانش و دیدگاه گسترده جمعی از نویسندگان صنعت فین تک را فراهم آورده است. خواندن این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

۲. گسست بانک‌ها – نویسنده Brett King

فناوری مالی خدمات حمایتی برای بانک‌ها و سایر مؤسسات مالی فراهم می‌کند. تعدادی از شرکت‌های فین تک در بخش خدمات مالی مشکلاتی دارند، و این شرکت‌ها موضوع کتاب فین تک آقای کینگ هستند. این کتاب مصاحبه و داستان‌های مفیدی را فراهم کرده که درباره‌ی کارآفرینان فین تک است.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
هزینه فروش موضوعی که از دید استارتاپ ها جا مانده است؟

کتاب فین تک

خدمات مالی را از طریق روش‌های جدید و غیر سنتی معرفی کرده است و پدیده‌هایی چون، افزایش وام‌دهی فردبه‌فرد(P2P) و مشاوران رباتیک را مورد بررسی قرار داده است.

Brett King یک نویسنده شناخته شده است که روش بانکداری و امور مالی را تغییر داده ، او نویسنده‌ی چندین کتاب بوده که درباره‌ی پیشرفت‌های فناوری بانکداری است. و در سال ۲۰۱۲ به‌عنوان بهترین نوآور بانکداری سال در آمریکا نامیده شد.

۳. بانک هوشمندتر – نویسنده Ron Shevlin

Shevlin بر روی “بانک‌های هوشمندتر” تمرکز کرده است. این کتاب با هدف ایجاد مشکل نوشته نشده است و  رقیبی برای بانک‌های سنتی نیست. در این کتاب بررسی شده که چگونه بهترین و باهوش‌ترین بانک‌ها خودشان را وفق می‌دهند تا از مزیت‌های نوآوری مالی در خدمات مالی خود استفاده کنند.

کتاب فین تک بانک هوشمند

Shevlin به این دلیل به این بانک‌ها هوشمندتر می‌گوید که جدی‌ترین فناوری‌ها را دارند و مدل‌های تجاری خودشان را برای این که شبکه بهتری داشته باشند، با نوآوری خدمات مالی و تغییرات مالی بازار تنظیم می‌کنند. او نشان می‌دهد که چگونه بانک‌های پیشرو از محصولات و خدمات فین تک استفاده کرده تا ارتباط با مشتری و روش‌های سودآوری را بهبود ببخشد.

بیشتر بخوانید: با فین تک یا تکنولوژی مالی آشنا شوید

این کتاب به موضوعات گسترده‌ای اشاره می‌کند، که این موضوعات عبارت‌اند از نوآوری با استفاده از اطلاعات وسیع، درگیر بودن مشتریان، افزایش اهمیت موبایل بانک، خدمات پرداخت آنلاین و رفتارهای مالی که از هزاران سال پیش وجود داشته است. قطعاً به مدیران بانک توصیه می‌شود که این کتاب را بخوانند.

Shevlin، برای مدت زمانی طولانی به‌عنوان مشاور بازاریابی و تحلیل‌گر صنعت بانکداری بود که در سال ۲۰۱۴ در لیستی که مربوط به ۳۰ نفر از نوآوران می‌شد در رتبه‌ی دوم قرار گرفت.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
راه های افزایش فالوور در اینستاگرام - قسمت هشتم

۴. بانک دیجیتال – نویسنده Chris Skinner

Skinner در کتاب بانک دیجیتال، چیزی را پیشنهاد می‌دهد که پیش‌بینی می‌کند در بانک‌های آینده چنین چیزی ایجاد می‌شود. این کتاب اساسا برای گسترش فین تک است و Skinner سال‌ها تلاش کرده است که از طریق باشگاه خدمات مالی روی آن کار کند. یک بازار شبکه برای خدمات مالی حرفه‌ای که در سال ۲۰۰۴ آن را تأسیس نمود. تمرکز آن به این سمت است که به صنعت بانکداری حرفه‌ای کمک کند تا از تاثیرات دیجیتال انقلابی در بانکداری آگاه شود که شامل خدمات موبایل، ارتباط شبکه‌های اجتماعی، رایانش ابری و تجزیه‌وتحلیل اطلاعات است.

کتاب فین تک - فین تک - تکنولوژِی مالی

مخصوصا روش موبایل بانک و اینترنت بانک در حال تغییر است، هم در افراد و هم شرکت‌هایی که با بانک‌ها  ارتباط دارند. Skinner مثال‌هایی از تصویر و دنیای واقعی را که در حال تغییر دادن شکل خدمات مالی و بانکداری هستند، از طریق بانک‌های آنلاین بررسی کردند. مانند بانک Ally در آمریکا، بانک Fidor در آلمان، و خدمات وام‌دهی فردبه‌فرد توسط شرکت Zopa.

۵. ارز دیجیتال – نویسندگان Paul Vigna و Michael Casey

همان‌طور که از عنوان کتاب مشخص است، کتاب Vigna و Casey بر روی رشد ارزهای دیجیتال، مانند بیت کوین تأکید می‌کند. Vigna و Casey، گزارشگران روزنامه وال‌استریت بودند، توضیح می‌دهند که ارزهای متغیر چه اهمیتی دارند و چگونه آنها می‌توانند سیستم پایه پولی جهان را تغییر دهند.

کتاب فین تک

 

شرایط خدمات اولیه مالی را برای جمعیت انبوهی از دنیا که سیستم بانکی ندارند باز می‌کند . این نویسنده‌ها توضیح واضحی را از شروع رمزنگاری دیجیتال فراهم کردند و اینکه عملکرد آن‌ها برای معاملات و سایر خدمات مالی خارج از آن چگونه است و چطور کاملا مستقل از بانک مرکزی فعالیت دارد.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
۸ مورد از محبوب ترین خدمات وب هاستینگ

این کتاب برای شما بررسی‌های کاملی را از بیت کوین فراهم کرده، ضعف‌های آن را نشان می‌دهد، اما بیشتر تاکید می‌کند که چطور بزرگ‌ترین ارزهای رمزنگاری شده یک جای پای ثابت در دنیای پول ایجاد کردند و احتمالا این روش را ادامه دهند تا اهمیت و قبول آن افزایش پیدا کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا