کسب و کار

کسب‌ و کار آنلاین ؛ ۳ رویکرد برای راه اندازی یک کسب و کار

امروزه یکی از کارهایی که افراد زیادی به وسیله آن درآمد کسب می‌کنند، کسب‌ و کار آنلاین است. اما این کسب و کار همانند دیگر کارها، دغدغه‌هایی دارد. در این مطلب از نیک پرداخت به ۳ رویکردی که برای کسب و کار آنلاین تعلق دارد از زبان یک کارآفرین بیان می‌شود با ما همراه شوید.

فکر می‌کنم حداقل ۳ سال است که بر روی ایجاد کسب و کارهای تجارت الکترونیک کارکرده‌ام و بیش از یک سال است که آنچه که یاد گرفتم را مستندسازی کرده‌ام. با این روش و به وسیله دنبال کردن رهبران فکری دیگر در فضای کسب‌ و کار آنلاین و تجارت الکترونیک، مشاهده کرده‌ام که چندین رویکرد وجود دارد که شما می‌توانید برای کسب و کار آنلاین خود استفاده کنید.

هیچ روش صحیحی وجود ندارد، مسئله این است که شما می‌خواهید چه‌ کار کنید و مقدار زمان و تلاش که می‌خواهید در آن بگذارید. روشی که شما شروع می‌کنید ممکن است آنچه در نهایت انجام می‌دهید نباشد. کسب‌ و کار آنلاین سفری است که در آن شما تنها می‌توانید مقصد خود را تجسم کنید، اما مسیرتان ممکن است شما را به‌جای دیگری ببرد.

این رویکردها برای کسب و کار آنلاین عبارت هستند از:

  • درآمد جانبی سرگرمی
  • تجارت مربوط سبک زندگی
  • فعالیت های متمرکز بر رشد

این موضوع برای من با منبع ماهی یاب یا فیش فایندر (Fish Finder) دستگاهی است که توسط ماهی گیران برای یافتن موقعیت مکانی در داخل آب استفاده می‌شود اتفاق افتاد. قصد من این بود که با Fish Finder یک کسب‌ و کار کسب‌ و کار آنلاین مربوط به سبک زندگی ایجاد کنم، که هرسال در حدود ۱۰۰۰/۰۰۰ دلار درآمد داشته باشد.

کسب‌ و کار آنلاین

اگر فرض کنید که حاشیه سود خالص ۱۵ درصدی را پس از تمام هزینه‌ها داشته باشم، ۱۵۰/۰۰۰ دلار در سال سود کسب می‌کنم. این مقدار سرمایه برای داشتن یک زندگی راحت کافی است.

با این حال، چیزها واقعا آن‌طور که من برنامه‌ریزی کرده بودم پیش نمی‌رفت، و نهایتا منبع Fish Finder برای من تبدیل به یک کسب‌ و کار با درآمد بخش سرگرمی شد. من هرماه یک مقدار مناسب از آن را از آمازون Affiliates می‌گیرم.

بیشتر بخوانید:  چگونه با دورکاری در منزل درآمد خوبی داشته باشیم؟

یک نکته جالب!

نکته جالب‌توجه در منبع Fish Finde این است که به‌خودی‌خود هرگز پتانسیل رشد در چیزی بیش از یک کسب و کار مربوط سبک زندگی را نداشته است. Fish Finder ها یک بازار محدود هستند و من به هدفم که به برجسته و پرنفوذ شدن در کسب‌ و کار کوچکم بود رسیدم.

تنها راه رشد کسب‌ و کار باز کردن شبکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای بود و سرانجام صاحب جایگاه برجسته و پرنفوذ خود در ماهیگیری و درنهایت کل ماهیگیری می‌شد. اما از آنجا که این کار باعث ساخت سایت‌های جدید می‌شود، ارائه این پیشنهاد کمی سخت و مشکل است. پس چه نوع کسب‌ و کاری می‌خواهید بسازید و برای ساخت آنچه کار باید انجام دهید؟

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
۱۰ روش استفاده از استوری‌ اینستاگرام برای کسب‌ و‌ کار تجارت الکترونیک

کسب‌ و کار آنلاین سرگرمی و درآمد جانبی

کسب‌ و کارهای سرگرمی نقطه ورود کسب‌ و کار آنلاین هستند. این کار با یک وسواس برای خلاص شدن از همه اجناس اوراق و شکسته در گاراژ بر روی وب‌سایت‌های eBay و آمازون شروع شد.

«پینگ» اطلاعیه ایمیل برای سفارش رضایت‌بخش درنهایت به اعتیاد تبدیل خواهد شد که نمی‌توانید از آن رهایی یابید. هنگامی‌ که توسط باگ‌های فروش ضربه می‌خورید، شما به موقعیت مناسب کوچک خواهید رسید و سعی می‌کنید حضوری آنلاین و همیشگی داشته باشید.

این کسب‌ و کارها شما را تبدیل به یک میلیونر نخواهند کرد، اما آن‌قدر کافی خواهند بود که ارزش زمان و تلاش شما را داشته باشند و هرماه یک منبع خوب و درآمد جانبی به ارمغان خواهند آورد. هزاران نفر از کارآفرینان بزرگ سرگرمی را در مکان‌هایی مانند eBay و Etsy خواهید دید و این شاید بهترین راه برای قدم گذاشتن درفروش آنلاین باشد.

یک کسب‌وکار سرگرمی چیزی است که واقعا خودتان می‌توانید راه‌اندازی کنید و اغلب با یادگیری مهارت‌های جدید از منابع رایگان موجود مثل کد نویسی، طراحی، و بازاریابی آنلاین، می‌توانید آن را بسازید و بهبود ببخشید.

زمانی که این مهارت‌ها را به‌دست آورده‌اید، می‌توانید جدی‌تر آن‌ها را برای بازار و علاقه‌مندی‌های بزرگ‌تر به‌کار ببندید.

چه کاری می‌توانید با این درآمد جانبی انجام دهید؟

این درآمد جانبی می‌تواند مکمل درآمد فعلی شما باشد و با امکان خرج پول بیشتر به شما کمک می‌کند و یا می‌توانید آن را به یک سرمایه‌گذاری ثابت تبدیل کنید (بیشتر در این مورد آمده‌ است).

اگر دومین گزینه را انتخاب می‌کنید آن را به‌عنوان یک لانه تخم‌مرغ در نظر بگیرید. به نظر نمی رسد که اکنون خیلی زیاد باشد اما با‌ گذشت زمان افزایش می‌یابد.

کسب‌ و کار آنلاین

کسب‌ و‌ کار مربوط به سبک زندگی

هنگامی‌که از مرحله سرگرمی فارغ‌التحصیل شدید، وارد مرحله کسب‌ و کار سبک زندگی خواهید شد. اینها برای راه‌اندازی نیازمند کار و پول بسیار بیشتری هستند. شما واقعا نمی‌توانید آن را خودتان راه‌اندازی کنید مگر این‌که در تمام حرفه‌های مختلف به‌صورت همزمان یک طراح، برنامه‌نویس، بازاریاب و حسابدار استادکار باشید.

حتی اگر هم در همه این رشته‌ها استاد هستید، باید زمان زیادی را صرف آن کنید که واقعا به‌جایی که نیاز دارید برسید. بنابراین شما باید مقداری پول در این کسب‌ و کار سرمایه‌گذاری کنید تا آن را راه‌اندازی نمایید و سپس شروع به ایجاد مخاطبین و هدایت ترافیک به سمت خود کنید.

زمانی که کسب‌ و کار آنلاین شما انجام شد و در حال اجراست، احتمالا می‌خواهید شغل خود را رها کرده و تمام‌وقت کار کنید و حتی در نظر بگیرید که کارمندان تمام‌وقت داشته باشید تا به شما در مدیریت همه‌ چیز کمک کنند.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
تجارت آنلاین خود را با ۱۰ قدم راه‌اندازی کنید و آن را به رشد برسانید

اینجا جایی است که جمعیت شروع به کم شدن می‌کنند. به‌جای هزاران نفر، احتمالا صدها نفر از شما در حال انجام دادن کارها هستند، هرچند که تنها تعداد انگشت‌شماری از آنها برای انجام کار در تمام طول راه، سرسختی نشان خواهند داد.

احتمالا این کسب‌وکار می‌تواند درآمد شما را از شغل روزانه شما عوض کند و راهی برای رفتن به سمت ایده طراحی سبک زندگی خواهد بود. به‌ اندازه کافی پول و زمان برای آنچه که می‌خواهید انجام دهید داشته باشید. اگر شما کتاب «چهار ساعت کار در هفته» تیم فریس را مطالعه کرده باشید، این همان نوع کسب‌وکاری است که او در کتابش در مورد آن صحبت می‌کند.

کسب‌ و کارهای مربوط به سبک زندگی بسیار جذاب به نظر می‌رسند اما هنوز کار سختی است. «چهار ساعت کار در هفته« بیشتر از اینکه واقعیت باشد، شعار بازاریابی به نظر می‌رسد. اما انجام درست‌کارها، سخت‌کوشی (و کمی شانس) در ابتدا می‌تواند سازوکاری برای فرار شما از سبک زندگی باشد.

بیشتر بخوانید:  راه‌های افزایش سفارش پروژه های آنلاین را بشناسید

رویکرد برای کسب‌ و کار آنلاین توسط تجارت الکترونیک

با توجه به مسیری که امروزه تجارت الکترونیک قرار دارد، تا زمانی که شما یک اتصال مناسب و معقول اینترنت و یک لپ‌تاپ داشته باشید می‌توانید یک کسب‌ و کار کامل از هر نقطه از جهان راه‌اندازی کنید. تنها بخشی فیزیکی کسب‌وکار تجارت الکترونیک، کالا و حمل‌ و نقل و شرکت‌هایی هستند که می‌توانید (و باید زمانی که احساس نیاز کردید) برون‌سپاری کنید.

پس شما به معنای واقعی کلمه می‌توانید کسب‌وکار خود را از یک لپ‌تاپ و یا گوشی‌های هوشمند راه بیاندازید. سایت، بازاریابی و خدمات مشتری شما همگی به‌صورت آنلاین، در تلفن همراه شما است.

کسب‌وکار مربوط به سبک زندگی، بخش قابل‌توجهی از پول نقد و یا مقدار زیادی از زمان برای راه‌اندازی و گاهی اوقات هر دو را صرف می‌کند. آنها در یک گوشه دنج بازار هستند و فروش بسیار سریع را مشاهده کرده‌اند.

اما مجبور بودند برای خرید اولین موجودی خود پول نقد بپردازند. کسب‌وکارهای Andrew Youderian، چندین ماه طول کشید تا به موقعیتی برسند که در آن هم ترافیک و هم فروش پایدار داشته است. امروزه همه تلاش می‌کند کسب‌وکار سبک زندگی ایجاد کند و هر کس می‌خواهد به‌راحتی این کار را انجام دهد.

آنها فروش «چهار ساعته» می‌خواهند، اما نمی‌خواهند با «کار هفته» مواجه شوند. به همین دلیل هم‌زمان، پول می‌تواند از موجودی کیفشان بیشتر شود. اگر بتوانید پول‌خرج‌کنید هیچ‌کس دیگر مایل نیست که خرج کند و یا اگر شما مایل هستید وقت بگذارید، هیچ‌کس دیگر مایل نیست (برای ساخت یک نام تجاری، سئو سازی، و کمپین‌های تبلیغاتی خود را نابود کنید)، آنگاه شما می‌توانید واقعاً جایگاهی را به‌دست آورید.

با این درآمد چه‌کاری می‌توانید انجام دهید؟

خیلی کارها می‌شود انجام داد. به همین دلیل است که یک سبک زندگی خواهد بود. اگر شما در تمام طول سالیان آرزوی اسکی در آلپ و یا رقص در یک ساحل در تایلند رادارید، این مسیری رسیدن به آرزویتان است. شما باید آماده‌باشید تا تلاش‌های اولیه جهت رسیدن به هدف را انجام دهید.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
آشنایی با ۲۵۰ کسب‌وکاری که پرداخت با بیت کوین دارند

با این حال هنوز هم یک ایده خوب برای اینکه یک لانه تخم‌مرغ بسازید. اگر شما به کشوری نقل‌مکان می‌کنید که هزینه‌های زندگی شما بسیار پایین است، متوجه می‌شوید که پول بیشتری نسبت به قبل صرفه‌جویی می‌کنید. این پول را سرمایه‌گذاری کن.

فعالیت‌های متمرکز بر رشد

مرحله نهایی تسلط بر تجارت الکترونیک، یک ماشین رشد مانند Zappos و Hayneedle بودن است. موانع ورود به این نقطه واقعا بالا خواهد بود. این فعالیت‌ها به پول زیاد (نه فقط برای موجودی، بلکه برای فعالیت‌ها) تعداد زیادی از کارمندان و هردوی اینها برای استفاده نیاز دارد.

هدف ابتدایی یک فعالیت متمرکز بر رشد و بر سود نیست، هدف در ابتدا رشد کردن است. در ماه دوم امسال، آمازون درآمد حدود ۲۰ میلیارد دلار را گزارش کرد. اما در آن درآمد آنها خسارت خالص ۱۲۶میلیون دلار را گزارش کردند و این فقط یک بار نیست.

برای مدت طولانی این راه بوده است. بنابراین برای ۲۰ سال گذشته آمازون، همه آنها روی رشد و پیشرفت تمرکز کرده‌اند. به نظر نمی‌رسد که آنها هنوز به سود توجه کنند.

در کسب و کار آنلاین ، برخلاف یک کسب‌ و کار مربوط به سبک زندگی، اولویت اول شما رشد کردن و تسلط بر بازار خواهد بود. آیا مشتریان بیشتری جذب خواهید؟ آیا درآمد شما افزایش می‌یابد؟

اگر بتوانید به‌اندازه کافی آن را بزرگ کنید، شما می‌توانید یک نیروی تخریبی غیرقابل توقف باشید. فعالیت متمرکز بر رشد بر اساس یک ایده ساخته می‌شود و توسط اجرای حرفه‌ای و دقیق تحریک خواهد شد.

شما می‌توانید یک شغل مربوط به تهیه نوارچسب با رویکرد سبک زندگی انجام دهید. قبل از این‌که به Kickstarter روی بی آورید و یا شروع به تماس با سرمایه‌گذاران کنید، این را به خاطر داشته باشید:

شما ممکن است به سمت یک زندگی شرکتی حرکت کنید. کسب‌ و‌ کارهای سبک زندگی به شما اجازه می‌دهند از بخش “تجارت الکترونیک” کسب‌وکار آنلاین لذت ببرید. فعالیت رشد شما‌را در بخش «تجاری» کسب‌ و کار آنلاین قرار می‌دهد.

در آخر نتیجه گیری کنیم

درنهایت هیچ راه مناسبی برای رفتن وجود ندارد. این واقعا به آنچه شما می‌خواهید انجام دهید و جایگاهی که خودتان را در آن می‌بینید بستگی دارد.

در کسب‌وکار سرگرمی یا سبک زندگی، خطرات بسیار پایین‌تر هستند. احتمالاً هنگام کار کردن با شغل روزانه خود می‌توانید این کار را انجام دهید و تا زمانی که به‌اندازه کافی اعتمادبه‌نفس دارید، می‌توانید آن را ترک کنید و بروید.

استیو چو یک کسب‌ و کار آنلاین دارد که بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار در سال سود می‌برد، اما همچنان کار روزانه خود را انجام می‌دهد.

اگر تصمیم می‌گیرید که مسیر راه‌اندازی را انتخاب کرده و به دنبال رشد باشید، باید همه‌چیز را رها و تمام‌وقت کار کنید. اگر این ریسکی است که شما مایل به قبول آن هستید و به‌اندازه کافی، به محصول و ایده‌تان باور دارید که آن را تمام کنید، به دنبال آن باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا