کسب و کار

در مورد مزایای کسب و کارهای خانگی چه می دانید؟

شاید برای شما هم عجیب باشد که بسیاری از کسب و کارهای غول‌پیکر و بزرگ جهان از یک گاراژ خانگی متولد شدند. از دیزنی و ماتل گرفته تا اپل و آمازون از جمله کسب و کارهای خانگی هستند که کسی باور نمی‌کند روزی به اندازه یک گاراژ کوچک در زیر زمین خانه بوده‌اند.

نوآوران و کارآفرینان سال‌هاست که کسب و کارها را از خانه خود مدیریت می‌کنند و اینترنت تنها این کار را ساده‌تر کرده است. بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۳ کار از راه دور ۸۰ درصد رشد داشته است. همچنین کسب و کارهای خانگی و خوداشتغالی نیز مانند کار از راه دور رشد چشمگیری را تجربه کرده است. مطالعات نشان می‌دهد کسب و کارهای خانگی بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۲ بیش از ۱۷ درصد رشد داشته است.

مزایای کسب و کارهای خانگی

  • نیاز به رفت و امد بین منزل و محل کار وجود ندارد
  • معافیت‌های مالیاتی
  • تعادل بهتر بین زندگی و کار
  • ساعت کاری منعطف

کسب و کارهای خانگی

مزایای مدیریت کسب و کار از خانه

  • هزینه سرباز و راه‌اندازی کمتر
  • انعطاف پذیری بیشتر نسبت به اندازه کسب و کار
  • انعطاف پذیری بیشتر نسبت به ایده‌های جدید بدون ریسک مالی زیاد
  • امکان مدیریت تیم به خصوص اعضای دورکار و فریلنسر تیم بدون سخت‌گیری نسبت به ساعت کاری روزانه
بیشتر بخوانید: چگونه با دورکاری در منزل درآمد خوبی داشته باشیم؟

با وجود اینکه مدیریت کسب و کار از خانه مزایای زیادی دارد اما به این معنی نیست که بدون ریسک است. درست مانند کسب و کارهای دیگر، کسب و کارهای خانگی نیز نیاز به تطبیق دادن خود با قوانین و مقررات دولتی مانن قوانین مالیاتی، بیمه و … هستند.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
بازاریابی محتوا به کمک محتوای تولید شده توسط کاربر - قسمت دوم

همچنین کسب و کارهای آنلاین باید خود را با مشکلات دیگری که مخصوص این گونه کسب و کارها است مطابقت دهند. برای مثال فروشندگان آنلاین باید نسبت به تحویل فوری محصولات خود بسیار دقیق باشند چرا که مشتریان نسبت به این موضوع بسیار حساس هستند. همچنین کسب و کارهای کوچک همواره با مشکلات عرضه و تقاضای غیر منتظره درگیر هستند که می‌تواند حیات این کسب و کارها را به خطر بیاندازد.

در برخی از کشورها مانند ایالات متحده کسب و کارهای خانگی نیاز به اخد مجوز اشتغال خانگی دارند که به قوانین محلی آن ایالت بستگی دارد.

اگر شما قصد راه‌اندازی یک کسب و کار خانگی را دارید و ایده کسب و کارهای خانگی را در سر می‌پرورانید به شما توصیه می‌کنیم قبل از هر چیز با یک متخصص در زمینه قوانین کسب و کارهای خانگی و آنلاین صحبت کنید تا مزایای کار کردن از خانه را به حداکثر برسانید و نسبت به ریسک این گونه کسب و کارها آگاهی پیدا کنید.

ما سعی می‌کنیم مطالب بیشتری در مورد  کسب و کارهای خانگی و آنلاین در نیک پرداخت منتشر کنیم، پس اگر به این موضوعات علاقه‌مند هستید نیک پرداخت را دنبال کنید و نظرات و تجربیات خود در این زمینه را با ما به اشتراک بگذارید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا