دورکاری

ایجاد کسب و کار مستقل ، کلید موفقیت فریلنسرها

اگر شما فریلنسر هستید، احتمالا با سایت‌های فریلنسینگ آشنایی دارید. این سایت‌ها به عنوان واسطه بین مشتری و فریلنسر کار می‌کنند و شاید برای فریلنسرهایی که دوست دارند پیشرفت کنند مناسب نباشند، زیرا مانع ایجاد کسب و کار مستقل می‌شوند. در این مقاله از نیک پرداخت قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم.

اگر بخواهیم به طور خلاصه درباره طرز کار سایت‌های فریلنسینگ صحبت کنیم باید بگوییم که این نوع سایت‌ها پروژه‌های مشتری را به فریلنسرها متصل می‌کنند. شما یک حساب کاربری ایجاد می­‌کنید یا برای پروژه‌هایی که بیش‌ترین تقاضا را دارند قیمت خود را پیشنهاد می‌دهید. مجموعه‌ای از پروژه‌های مختلف وجود دارند که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید و این مسئله، این اتصال را برای بسیاری از طراحان، توسعه­‌دهنده‌­ها، نویسنده‌ها و سایر افراد جذاب می‌کند.

این سایت‌ها بسیار عالی به نظر می‌رسند اما در حقیقت، آن‌ها فقط مانع کسب و کار مستقل شما خواهند شد. این سایت‌ها ممکن است به نظر جذاب و مفید باشند، اما متاسفانه در این بازار، کیفیت کار فدای قیمت ارزان آن می‌شود. به عبارت دیگر کسانی که با قیمت پایین‌تر (حتی بدون توجه به کیفیت کار) پروژه‌ها را انجام می‌دهند موفق‌تر هستند. مطمئن باشید که چیزهای بهتری وجود دارند که باید زمان خود را صرف آن کنید.

اگر شما تازه شروع به کار کرده‌­اید یا یک فریلنسر فصلی هستید، این مکان‌های مزایده شغلی ممکن است برایتان مناسب باشند. با این حال، اگر قصد دارید یک کسب و کار مستقل موفق داشته باشید، از سایت‌های مناقصه اجتناب کنید و به ادامه مطلب توجه کنید.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
سایت‌‌ های فریلنسر خارجی برای کسب درآمدی عالی را می‌شناسید؟

سایت‌های فریلنسینگ، مانع بزرگ شروع کسب و کار مستقل

زمانی که در سایت‌های فریلنسینگ شروع به کار می‌کنید در ابتدا ممکن است خیلی خوب به نظر برسد. شما می‌توانید درآمد ثابتی از این سایت‌ها داشته باشید اما توجه کنید که سایت‌های فریلنسینگ مانع بزرگی برای شروع کسب و کار مستقل شما هستند.

بیشتر بخوانید: چگونه زمان خود را برای فریلنسر شدن بهینه سازی کنیم؟

شما زمان زیادی را در این سایت‌ها صرف می‌کنید. تلاش دارید که همواره بهترین کار خود را ارائه دهید تا بتوانید کار بیشتری دریافت کنید، اما بعد از اتمام کار بدون توجه به کیفیت کار شما و زحمتی که برای آن کشیده‌اید درصدی را برای خود برمی‌دارند. اما این تنها مشکل نیست. به این نکته هم توجه کنید که افرادی که برای آن‌ها کار می‌کنید در واقع مشتریان شما نیستند، بلکه مشتریان سایت فریلنسینگ هستند.

همچنین این سایت‌ها با افراد مبتدی و غیر متخصص هم همکاری دارند که این نیز یک نکته منفی است که باید به آن توجه کنید. اگر تازه شروع به کار کردید، شاید این سایت‌ها به شما کمک کنند اما اگر جزو فریلنسرهایی هستید که تخصص کافی دارید و کارهای با کیفیت ارائه می‌دهید، این سایت‌ها مانع پیشرفت شما خواهند بود.

کسب و کار مستقل

اگر مستقل کار کنید، شخصی که برای سپردن پروژه سمت شما می‌آید براساس کار گذشته و کیفیت کارتان شما را انتخاب کرده است. در صورتی که در سایت‌های فریلنسینگ ممکن است دلیل انتخاب شما، قیمت پایینی باشد که برای انجام کار پیشنهاد داده‌اید. به عبارت دیگر، کار مستقل، مشتریان واقعی و با ارزش را به سوی شما هدایت می‌کند.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
روش هایی برای پیشگیری از فرسودگی شغلی- قسمت دوم

زمان خود را مدیریت کنید

اگر ترجیح می‌دهید که با سایت‌های فریلنسینگ کار کنید حداقل زمان محدودی را به آن‌ها اختصاص دهید تا بتوانید مستقل هم رشد کنید.

شما یک کالا نیستید، بلکه یک راه‌حل برای مشکلات مشتری هستید. هر چه زودتر شروع به ساخت و ترویج کسب و کار مستقل خود کنید، مشتریان زودتر به سراغ شما می‌­آیند. به یاد داشته باشید که حذف واسطه، هم به نفع شما و هم به نفع مشتری است.

سخن آخر

تمام تلاش خود را برای شروع یک کسب و کار مستقل داشته باشید تا به واسطه‌ی کارهایتان شناخته شوید. با ایجاد کسب و کار مستقل مشتریان با ارزش و واقعی را جذب کنید تا انگیزه‌ی بیشتری برای کار کردن و پیشرفت داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا