کسب و کار

افزایش فروش به کمک تبلیغ در google adwords (قسمت اول)

یکی از ابزار مهم تجارت، تبلیغات است. بدون تبلیغات پیشرفت کار شما بسیار کند خواهد بود یا شاید هیچ پیشرفتی نداشته باشید. گوگل یکی از بهترین مکان ها برای تبلیغ است. google adwords قوی‌ترین ابزار تبلیغ گوگل است. در این مقاله از نیک پرداخت قصد داریم به شما بگوییم که چطور با صرف بودجه ناچیز با google adwords می‌توانید تبلیغ خوبی داشته باشید.

افزایش فروش با کمپین­‌های تبلیغاتی آنلاین، می‌تواند یک کار دلهره‌آور برای صاحبان فروشگاه‌های آنلاین به نظر برسد. در واقع ایجاد کمپین‌هایی که کارساز باشند، چالش برانگیز است. بسیاری از شرکت‌ها پول زیادی را صرف تبلیغات می‌کنند و آن‌ها زمان برای فهمیدن اثربخشی این که کدام قسمت‌ها در فروش نیستند را ندارند. این به معنی پول هدر رفته زیادی است که منجر به هزینه بالای فروش می‌شود.

شما می‌توانید مشاور یا نهادی را استخدام کنید که مراقب این موضوع باشد. آن‌ها کمپین شما را طوری تنظیم می­‌کنند که سودآورتر باشد، اما خدمات آن‌ها ارزان نیست.

از آنجایی که فروش محصولات با تبلیغات Google AdWords بسیار آسان است، می‌خواهیم مراحل دقیق نحوه تنظیم درست یک کمپین را که با بودجه بسیار اندکی کار می‌کند، مشخص کنیم.

تنظیمات قابل­ اطمینان

برای کاهش افرادی که کلیک می‌کنند اما خرید نم­ی‌کنند، با نگاهی انتقادی به مهم‌ترین تنظیمات، به خصوص در  مورد تنظیمات پیش‌فرضی که ادوردزها پیشنهاد می‌دهند، شروع می‌کنم.

 google adwords تنظیمات

 

  • شبکه (Network): شبکه جستجو (صرف‌نظر کردن از شرکای جستجو). با این امر اطمینان حاصل می‌کنید که آگهی‌های شما به جای انواع مختلف وبسایت‌ها و برنامه‌ها، تنها در جستجوی گوگل ظاهر می‌شوند.
  • موقعیت‌ها (Locations): کمپین‌ها را به یک کشور یا بخشی از آن محدود کنید. به این فکر کنید که چطور می‌توانید به مشتریان در مناطق خاص جغرافیایی خدمت کنید. چیزهایی مثل هزینه‌های حمل و نقل یا مناطق زمانی مختلف ممکن است تاثیر مهمی بر کیفیت خدمات شما داشته باشند.
  • زبان‌ها (Languages) : اگر قرار است با چندین زبان فعالیت کنید، یک کمپین برای هر زبان ایجاد کنید. این به این دلیل است که کلمات کلیدی و آگهی‌های شما باید در زبان مربوطه باشد تا بهترین نتیجه را بدست آورید.
  • استراتژی پیشنهاد (Bidstrategy) : آن را به صورت دستی تنظیم کنید تا پیشنهادات خود را برای کلیک­‌ها تنظیم کنید. به این ترتیب می‌توانید کنترل بیشتری روی قیمت پرداختی داشته باشید.
  • پیشنهاد پیش فرض (Default bid): این حداکثر قیمتی است که شما برای هر کلیک باید پرداخت کنید. این نیز حداکثر CPC (مبلغی که به ازای هر کلیک بر روی تبلیغتان به گوگل می‌پردازید) نامیده می­‌شود.
برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
روش هایی برای پیشگیری از فرسودگی شغلی - قسمت اول

وقتی شما شروع به کار می‌کنید، نمی‌دانید برای رقابت چه مقداری نیاز دارید تا به ازای هر کلیک پرداخت کنید. شما می‌توانید با ۰/۵ دلار برای هر کلیک شروع کنید. شما مجبور نیستید این مقدار دقیق را پرداخت کنید چون پلتفرم google adwords با یک مدل پیشنهادی کار می‌کند. این به این معنی است که CPC واقعی شما نیز به رقبای­تان بستگی دارد. بعدا  شما می‌توانید با نظارت بر موقعیت متوسط آگهی‌های­تان این پیشنهاد را تنظیم کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه فروشگاه آنلاین ما جایگاه مناسبی داشته باشد (قسمت اول)

گوگل بین ۰ تا ۱۰ آگهی در هر صفحه نتایج جستجو نشان می‌دهد. اگر موقعیت متوسط شما بیش از حد پایین باشد (9-5)، تنها چند نفر تبلیغ شما را خواهند دید. اگر شما هزینه پیشنهادی را افزایش دهید، موقعیت شما بالا خواهد رفت. اگر موقعیت متوسط شما ۱ یا ۲ است، می‌توانید هزینه پیشنهادی خود را کاهش دهید تا ببینید آیا می‌توانید هزینه را پایین بیاورید و هنوز هم به اندازه کافی بازدید کننده کافی از سایت خود داشته باشید.

  • بودجه (Budget): بودجه‌ای که شما نیاز دارید، به تعداد کلمات کلیدی که در حساب خود دارید و این که آن‌ها چقدر گران‌قیمت هستند و چند نفر به دنبال آن‌ها هستند، بستگی دارد. اگر با بودجه روزانه ۱۰ دلار شروع کنید، می‌توانید ببینید چند کلیک به دست آورده‌­اید. اگر از نتایج (خیلی زیاد است یا کافی نیست) راضی نیستید، می‌توانید بعد از آن بودجه را کاهش یا افزایش دهید.
  • موبایل: حتی اگر وب سایت شما روی گوشی‌های هوشمند عالی کار کند، درصد تبدیل بازدیدکننده به مشتری در موبایل اغلب پایین­تر است. و از آنجا که هزینه‌ هر کلیک در موبایل مانند کامپیوتر یا تبلت است، این بدین معنی است که تبدیلات در موبایل هزینه­ بیشتری خواهند داشت. برای اجتناب از این مساله، ما قصد داریم تبلیغات خود را از نمایش در دستگاه‌­های تلفن همراه حذف کنیم.
برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
۱۰ روش استفاده از استوری‌ اینستاگرام برای کسب‌ و‌ کار تجارت الکترونیک

این بخشی از  پیش‌فرض فرآیند راه‌اندازی برای کمپین‌های جدید نیست. اما اگر کمپین خود را انتخاب کنید، می‌توانید این گزینه را پیدا کنید، به منوی تنظیمات بروید و روی دستگاه‌ها کلیک کنید. در آنجا شما گزینه تنظیم پیشنهاد برای دستگاه‌های همراه  تا ٪۱۰۰ را دارید.

google adwords

کلمات کلیدی را که خریداران شما استفاده می‌کنند، پیدا کنید. موفقیت با google adwords به پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب بستگی دارد. اما وقتی که شروع می‌کنید، چطور کلمات کلیدی جالب را بدانیم؟

از آنجا که ما خریداران را می‌خواهیم نه فقط بازدیدکنندگان را، به دنبال کلمات کلیدی خاصی هستیم که نشان می‌دهد فرد تقریبا آماده خرید می‌باشد .

بیایید با استفاده از دو مثال این مساله را روشن کنیم:

  • پیتر به جستجوی گوشی هوشمند است، اگر حدس بزنیم که پیتر به دنبال چه چیزی است، ممکن است به ایده مناسب برسیم: او یک تلفن جدید می‌خواهد، اما به اطلاعات بیشتری نیاز دارد تا به نظر قطعی برسد. به همین دلیل است که او به دنبال اطلاعات درباره برندها، ویژگی‌ها و قیمت‌ها است.
  • امی در جستجوی قیمت سامسونگ گلکسی S5 است. اکنون می‌خواهد بداند که چقدر هزینه دارد و در کجا می‌تواند خرید مناسبی را انجام دهد.

اگر شما یک فروشگاه را اداره می‌کنید که گوشی هوشمند می‌فروشد، هر دوی این موارد مهم هستند. مثال‌ها نشان می‌دهند که در این لحظه، احتمال بیشتری وجود دارد که امی یک تلفن جدید بخرد. از آنجا که این جستجوهای خاص بسیار ارزشمند هستند، آن‌ها مایلند برای هر کلیک هزینه­‌ای را بپردازند.

بنابراین اگر شما محصولات برند را خرید و فروش می­‌کنید، از آن کلمات کلیدی ترکیب‌شده با کلماتی مانند خرید آنلاین، فروشگاه یا قیمت استفاده کنید.

اما اگر شما یک برند را می‌فروشید که افراد کمی آن را می‌شناسند یا شما قبلا تبلیغ کرده‌اید و هزینه هر کلیک برای کلمات کلیدی برند بیش از حد بالا بوده است. شما می‌توانید با استفاده از کلمات کلیدی عمومی خریدار را جذب کنید.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
راه‌های افزایش فالوور اینستاگرام - قسمت سوم

بیایید فرض کنیم که شما در حال فروش پیراهن‌های ورزشی هستید که مناسب و عالی به نظر می‌رسند. حالا به روش‌های مختلفی که یک مشتری می‌تواند این محصول را توصیف کند فکر کنید: لباس ورزشی، پیراهن ورزشی، پیراهن ورزشی آبی، پیراهن‌های ورزشی تنگ، پیراهن‌های ورزشی ارزان، پیراهن‌های ورزشی ارزان، لوازم ورزشی که خشک می‌مانند و غیره.

اگر مشتری‌تان را خوب بشناسید، کلیدواژه‌هایی که با آن در جستجو سایت شما بالا می‌­آیید باید با نحوه جستجو آن‌ها مطابقت داشته باشد. اما همیشه خوب است که فرضیات خودتان را بررسی کنید. برای این منظور می‌توانید از ابزار Planner Keyword گوگل استفاده کنید. در قسمت بعدی مقاله با شیوه‌ انتخاب کلید واژه مناسب به وسیله Planner Keyword آشنا خواهید شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا